bugün

entry'ler (251)

anladın mı deme yerine anlatabildim mi diyen insan

dilde politika dediğimiz olayı en güzel biçimde kullanabilen insandır.

hachiko a dog s story

akşamın bir vakti sizi salya sümük ağlatabilecek kadar etkileyici anlatılmış, muhteşem ötesi gerçek bir hikayeyi konu alan 2009 yapımı filmdir.

sözlük yazarlarının itirafları

istemeden çok ama çok özlüyorum.

küçükken hiç gitmek istenilmeyen yer

sevimeyen aile dostlarının evi; çünkü orada bünyemin kaldıramadığı öğle uykusuna yatırılmak zorunda kalırdım. bir de mevlütler beni hep gererdi.

odtü deki hocam muhabbeti

odtü'ye yeni başlamış bireyler için garip gelse de bir haftaya kalmaz her cümlenin içinde hocamın kullanılmasıyla durum kanıksanır. nerede her cümlesine hocam diyerek başlayan bir öğrenci görürseniz biliniz ki, ya hazırlık ya da hazırlık okumadan sudan çıkmış balık şeklinde lisansa başlamış lisans öğrencisidir. ama bu durum ilerde çok işe yarar, çoğu kez nasıl hitap edeceğinizi bilemediğiniz kişilere hocam dersiniz, olur biter. bu arada çatıdaki amca son 2 yıldır bu kadar popüler olmuştur, hocam muhabbetinin çıkış noktasıyla alakası bile yoktur.

hayrettin

çocukken "hangi takımlısın sen bakiyim?" sorusuna; hayrettinliyim şeklinde verdiğim cevapla farkında olmadan hayranı olduğum bir futbolcudur kendisi.

orman kenarındaki üniversite kampüsü

bir de birbirinden güzel ormanları içereren üniversite kampüsü vardır ki tadından yenmez. (bkz: odtü)

üç hafta boyunca makarna yemek

üç hafta boyunca aynı makarnayı yemek zorunda değilse pek de sorun teşkil etmeyen durumdur. biliriz ki öğrenci evlerinde 3 günden fazla aynı tencerede duran makarna, garip şekiller almaya başlar, tencereye yapışır vs. hatta bu makarna buzdolabı haricinde bir yerde unutulmuşsa bir haftadan sonra değişik organizmalarla tanışmanıza vesile olur.

her şeyden nefret etmek

genellikle genç kızlarımızı regl dönemlerinde bulan ruh halidir. bu nefret etme durumu dayanılmaz sancılarla birlikte, erkeklerden nefret etmekle başlar *, her şeyden nefret etmeyle son bulur. ama geçicidir efendim, paniğe hacet yok.

günün tek cümlelik özeti

tüm gün 5 metre uzağımda beni üzmek için programlanmış biri vardı ve ben sesimi çıkaramadım. eden bulur, ne diyeyim.

gecenin tek şarkılık özeti

tarkan- kış güneşi
az önce yıldız tilbe'den dinledik daha bir güzel oldu; ama ne güzel söylemiş, yanlış zaman yanlış insan diye yahu.

her erkek birbirinin kötü ikamesidir

o zaman bu erkekler aynı zamanda perfect substitutes olarak da adlandırılabilir.

silgi tozu biriktiren nesil

okulda kurduğum belki de ilk ortaklığa sebebiyet veren silgi tozu birikimine hasta nesildir. silgi tozlarını önce kaynatıp sonra buzluğa atınca yeniden silgi olacağına inanan nesildi aynı zamanda.

sözlük yazarlarının itirafları

çok özlemişim ki gördüğüm dakika gözlerim doldu.ona çok özlediğimi itiraf etmek istiyorum ama gururum buna engel oluyor, pis bir gururum var, evet.

günün tek cümlelik özeti

amaaan üstüme geliyorlar.

kemalizmin hezimete uğradığı gerçeği

felsefesi pireye kızıp yorgan yakmak olmayanların inanmadığı ve asla inanmayacağı düşünce biçimi. zira bu tür akımlar ve inanışlar böyle iki üç referandumla hezimete uğramaz, çürümez.

hayırcıların çirkef olması

muhalif kanadın anarşist, hakkını arayan öğrenci ve işçinin komunist olarak nitelendirildiği güzide ülkemde, 12 Eylül referandumunda tercihini hayır olarak kullananlara yapıştırılmış bir çeşit yafta.
(bkz: kime göre neye göre)
ayrıca,
(bkz: böyle anarşiste komuniste can kurban)

wentworth miller

sayesinde şimdiye kadar tükürdüğüm her şeyi yalamakla kalmayıp yuttuğum adamdır. ulan o nasıl gözler, o nasıl bakış ki dalıp gidiveriyorsun. prison break'in aynı bölümlerini tekrar tekrar izleme, izleyip de doyamama, diziyi izlerken 15inde kızlar gibi ekrana yapışma sebebidir.

en güzel kızlar esmer olandır

(bkz: sarışına bakılır esmere tapılır)
ayrıca;
(bkz: sarışının adı esmerin tadı)

makine mühendisliği bölümünde kız olmak

odtü makina mühendisliği 2010 bayan mezunları *, bu durumu mezunlar gününde "bütün kızlar toplandık" şeklinde pankart açarak anlatmışlardır.