bugün

dualarına cevap alamayan çaresiz bir müminin; seviyeyi düşürmekle, daha çok bağlanmak arasında kaldığı durumlarda söyleyeceği söz.
(bkz: bak lütfen diyorum)*
-evet allah söyle bakalım yeğenimin duasını neden kabul etmedin?
- ee ben eeeıııı şeyy
-evet cevabını bekliyorum..
-eee hatlar çok youndu eeeiii bana ulaşmamış olabilir dua ama bilmiorum
-ahmet koş bagajdan kasaturamı getir. lan koşş lan hala duruyo bak ipneye bak hele
-ama reis allah o yani böyle bişey yapmak istediinden emin misin?
-o allahsa ben de şeytanım ulan. şşrakkkkkk.

perde kapanır.
+bak kabul etmiyeceksen ben de dua etmiyecem diye devamıda gelebilir.
(bkz: oldu bil)
allahım eğer bu duamı kabul edersen bir daha "allah diye bir şey yok yeaaa inanmayın" demeyeceğim, bir daha hiç seni kötülemeyeceğim söz. hatta ve hatta peygamberlere, dindarlarla, hacılara, hocalara düzdüğüm bütün küfürleri geri alacağım. çocukken abdesthanesinin tüm musluklarını açıp kaçtığım camiye de bağış yapacağım. yeter ki kabul et. ha ama etmem diyorsan... sen kaybedersin!

(bkz: allahla pazarlığa oturmak)
Cevap gelmesi halinde ortaya çıkan tablo felakettir.

Çünkü bir kişi cevap verildiğini söylüyorsa , yani tanrının kendisi ile konuştuğunu idda ediyor ise gözümüz aydın bir tane daha şizofreni hastamız daha oldu demektir.
-ALLAHIM DUALARIMI KABUL ET TAMAM MI?
*
-ALLAHIM TAMAM MI DEĞiL Mi?
*
-ALLAHIM SANA DiYOM?
*
-ALLAHIM CEVAP VERSEN ÖLÜRSÜN DiMi?
(bkz: allah da yardım etti sağolsun)
allah herkezin duasını kabul eder
beklemesini bilmeli
sabretmeli.
-allahım dualarımı kabul et tamam mı?
-
-allahımmm cevap verr.
-
-allahımmmmmmmmm.
-
-hıh! abdest almamıştım zaten.
-allahım dualarımı kabul et tamam mı?

-allahım?

-tüh, kapattı.

bir şey söylediğinde karşındaki seni duymuyorsa ya sağır ya da ölüdür.
(bkz: anlaştık) *
-nolur allahım nolur. allahım dualarımı kabul et tamam mı (bkz: fırat)
dualarına somut bir cevap göremeyen küçük çocuğun serzenişidir.
-allhım dualarımı kabul et tamam mı?

-kime diyoruuuuummm!!!
+eeeeh tamam be, bi rahat vermedin!
(bkz: peki)
insanın bencilliğinin dışa vurumudur.hiç bitmez devamı hep vardır allahım bana bunu ver ,şunu ver yok öyle verme böyle ver.sonra bir de onaylatma bağbında amin denilmesi zaten durumun vahimiyetini göstermektedir.
Duada iki önemli yön vardır: Cevap vermek ve kabul etmek. Allah yaptığımız her duaya cevap verir ama bu kabul anlamına gelmez. Örneğin; Bir çocuk hastalanır ve doktora gider. Aralarında şöyle bir diyalog geçer: "Doktor amca, bakar mısın?" "Buyur çocuğum, bir şey mi istedin?" "Evet, şu ilacı bana yazar mısın?" "Bakayım, eğer sana uygunsa neden yazmayayım?" Doktor çocuğu muayene eder, hastalığını teşhis eder. Ve reçeteyi yazmaya başlar. Doktorun üç seçeneği vardır: Birincisi: Çocuğun istediği ilaç tam hastalığı içindir, aynısını verir. ikincisi: Çocuğun istediği ilaç hastalığına iyi gelmez, daha faydalı başka bir ilaç yazar. Üçüncüsü: Çocuğun istediği ilaç hastalığına zararlıdır, hiç yazmaz. Duada iki önemli kelime var: Biri cevap vermek, diğeri kabul etmek. Cenab-ı Hak yaptığımız her duaya cevap veriyor. Çocuğun doktora seslenmesi, doktorun da çocuğa "buyur" demesi gibi.
Özetle:
Ama her duamızı kabul etmiyor. Örnekte, çocuğun istediği ilacı doktorun hemen vermediği gibi. Demek ki, cevap vermek ayrı, kabul etmek ayrıdır. insan dua ettiği zaman sesini işiten, yalnızlığını gideren Birisinin varlığını bilmekle rahatlar. Ancak her zaman istediğimizin aynısını vermiyor. Çünkü Allah bizi bizden daha iyi biliyor. Bir defa biz geleceği bilmiyoruz. Yarın ne olacak, başımıza neler gelecek bilemiyoruz. Bütün bunları Allah biliyor. Bunun için bizim hayrımıza, faydamıza, menfaatimize hangisi uygunsa Allah onu veriyor.
duanın kabul edildiği anlaşıldığında yani istenilenin gerçekleştiğini gördüğünde "yani bu tamam demek miydi" gibi sorular da sorabilecek insandır.
bir insanın en içinden çıkılmaz durumda söylediği vecizedir.
masumane bir şekilde yaradana yapılan yakarış.
- allahım dualarımı kabul et tamam mı?
- bakarız
- ya bakarız demesene ya nolur et işte lütfen
- sana bakarız dedim
- hep benle eğleniyorsun, neden onlara bir şey demiyorsun, hadi nolur
- of bazen kendime kızıyorum...

(bkz: ahirette göte girecek entryler) *