bugün

yanlış yönlendirilmiş ego ile haddini aşan özgüvenin biçimlediği sevimsizlik abidesi.
kara tahtaya sürülen tirnak, çıkan cıyırtı, geride kalan kusma hissi.
yunus emre'nin sen kendini bilmez isen bu nice okumaktir dizesini hatirlatan makine mühendisi.
''hep olduğun gibi kal emi'' şeklinde beddua edebileceğiniz garip şey. (bkz: mario nun yoshisi)
duyumlarıma göre yeni albümü üzerinde çalışıyormuş. gerçek bir popstar. özel hayatı ile değil iyi - kötü eserleriyle gözönünde olan insan. stres atmak isteyen insanların dönüp dolaşıp sataştıkları karizmatik sanatçı. şu andaki kalıplara uymadığı için nefret edilen kişi. ancak ondaki orjinalliği gören kimseler farkını farkedebilmekte. hipi zamanlarında rock-hip hop-led zeppelin-metallica şu bu dinleyen yeniyetmelerin daha sonradan türk sanat müziğindeki derinliği keşfetmeleri gibi ajdar da bir zamanlar anlaşılacaktır. kendisini tanıdığımızdan beri değişik tatları bize sunan cesuryürek, yolun açık olsun...
aristo ya havale edilebilecek insan modeli
(bkz: bir insan olarak ajdar)
soyisminden kendini ele veren insan.
gözleri güzel olan ama bakmayı bilmeyen adam.
Helal olsun dedirten insandir. Sohret olmak istedi oldu, parada kazaniyor. izleyeni varki surekli TV'de. .
popstar elemelerinde "birgün mutlaka meşhur olacağım" dediğinde deniz seki ve ercan saatçi'nin güldüğü, lakin şimdi bakıldığında dediğini yapmış olmanın ve kendisine gülenlere ayar vermiş olmanın haklı gururunu yaşayan insandır.
en başarılı makina mühendisi. en azından atlara tecavüz etmiyor.
haydi bu adam mal, haydi götünden şarkılar uyduruyor, haydi kendisi gibi mal bir prodüktör buna kaset yaptı.. eee kim alıyor lan bu adamın kasetini. bir insan tasavvur ediyorum; gidiyor bir dükkana para veriyor, ajdar anık diyor, kaset diyor, satın alacağım diyor. dükkan sahibi de şoka girmiyor, allah allah ne iş demiyor, o insandan tiksinip ağzını yüzünü kırmıyor buna kaseti veriyor. eve gidiyor teybe takıyor kaseti. e bunun anası babası yok mu, demiyor mu "evladım senin yolun yol" değil. o müziğe maruz kalan konu komuşusu yok mu. alttan sopayla dürtmüyormu üst katı bu eziyet bitsin diye. vurmuyor mu kalorifer peteklerine şuursuzca. sonra bu adam o kaseti dinliyor ve aramıza karışıyor. korkuyorum lan. bu adamın tirajı kaçtır bilmek istiyorum. gidip o kadar sayıda insana muadil ağaç dikecem. ziyan olan oksijeni geri döndürecem.
insanı insanlıktan soğutan gudik.

(bkz: tiyatro/#783723)
türkiye de sanatsal faaliyette bulunamayan bir odunun bile sanatçı olarak insanlara sunulabileceğini türkiye'ye belki farkına varmadanda olsa ispatlamış saygı duyulası hedehödö
eğer kadın olsaydı, bu kadar tepki alır mıydı diye düşündüğüm adamdır.
yazarken kendim bile inanmak istemiyorum ama inanılmaz zeki insan.
(bkz: yaran şarkıcılar)
önüne konan her şeyi sorgulamadan kabul eden ve beyninin zevk almakla yükümlü kısmını(görsel ve işitsel olarak)* çalıştırmaktan aciz türk halkına sunulmuş eşsiz bir armağandır.allah başımızdan hiç eksik etmesin denilesi değerli bir insandır.
hiperstarımız.ülkemizin övünç kaynağı * onunla konuşup başımın göğe erdiği an

s--ben , a--ajdar

a : alaaaooo ?
s : alo ?
a : kimsiniz ?
s : hm.aa..ben kiminle görüşüyorum ?
a : siz aradınz kimsiniz ?!!!
s : ben kiminle görüşüyorum ?
a : kardeşim tanımadığın insanı niye arıyosun sen ?!!!
s : ajdar'la mı görüşüyorum ?
a : aramayın artık yeter !!!
s : kem küm ben sizin hayranınızım
a : çat! dıt dıt dıt dııııııııııt , dıt dıt dıt dııııııııııııt
insanlarla dalga geçen insan gibi davranmayı bilmeyen bir kişilik kendileri...
yıllarca olur olmaz herkesin şarkıcı, sanatçı, müzisyen diye çağırılmasına göz yumduğumuz için, tepkimizi yeterince gösteremediğimiz ve sessiz kalmayı tercih ettiğimiz için başımıza gelen bir "demokles'in kılıcı", bir "allah'ın sopası", bir "bize müstehak"...herkesin başına hakettiği gelir, gelen geldiyse de başa gelen çekilir...
insanlığa adanmış ulvi ruh. perihan mağden deyişiyle yani.
(bkz: cikita muz)
Makine Mühendislerinin imajını ve karizmasını yer yer örseleyen insansı canlı.
kendine acayip bir güveni var bu adamın böyle bir özgüven oluşumu hiç görmedim .
kendisi bilinenin aksine makina teknisyenidir keline alihan isimli türkücü tarafından tokat atılmış olup o gün bu gündür ortalıkta görünmemektedir bu seçiminden dolayı kendisini kutluyorum.
eğitim sistemine tek yanıt
evrim teorisine tek kanıt.