bugün

entry'ler (984)

game of thrones

--spoiler--
En sonunda akgezenlerin dünyaya hakim olacağı dizdir. Çünkü 7 krallığa mensup tüm halkların liderlerinin tek ortak noktası tahta geçme ve insanlığa egemen olma arzusudur. Bunların içinde diğerlerinden sıyrılıp öne geçen, sadece starkları temsil eden jon snow ve ejderhaların annesi daenerys targaryen dir ki bu şahıslar tahta geçme arzusu yanında insanlığa onurlu bir şekilde hizmet etme gibi bir hedef üstlenmişlerdir. Fakat her insanın başlıca hedefi, insani emellerden öteye gidememektedir. Zaten, hikayedeki hane bireylerinin yaşamlarındaki iniş çıkışlara, ölümlere ve entrikalara baktığımızda, en makul gelebilecek kişilerin bile hedefleri için, etik kurallar çerçevesinde yapmaması gereken şeyleri yaptıklarını görebiliriz. (Babasını öldürenler, ejderhaya insan yaktıranlar, çocuk astıranlar... gibi) bu bağlamda çizgisinden hiç sapmayan, bir tek akgezenlerdir. Kötü olarak bellediğimiz ve çoğu zaman korktuğumuz bu yaratıklar, doğayı insan tehdidinden korumak için yaratılmışlardır ve onlar bu uğurda sadece ölüleri dirilterek(başka canlılardan yararlanarak ordu kurmadan) bir güç yaratmışlardır. Etik olarak bakıldığında şu ana dek hiçbir suç işlememişlerdir. Hikayenin geneline bakıldığında, tüm hanedanların sembolü hayvanlardır ve bu semboller aynı zamanda doğayı temsil eder. En nihayetinde insanlardan bağımsız olarak, bu savaşı sadece doğa kazanacaktır. Haneleri temsil eden insanlar ölür, hanelere sembol olan hayvanlar(doğa) ayakta kalır. Akgezenlerin tek amacı yozlaşmış olan dünyadaki doğal dengeyi tekrar kurmaktır. (Bu konuda, nihai hedef için ormanın çocuklarını dahi hiçe saymışlardır). Uzun lafın kısası, düşman olarak algıladığımız beyaz yaratıklar aslında dini hikayelerde de değinilen "helak olma" eylemini gerçekleştirecek olan asıl liderler olabilirler. Hikaye bu şekilde bitse ilginç olmaz mıydı?
--spoiler--

2013 yılında hala fuck body demek

2001 yılından beri ingilizce Türkiye Cumhuriyeti'nde resmi dil olduğu için böyle denmesi ayıptır. Dilimize sahip çıkalım. Çıkmayanları uyaralım. Yoksa:

--spoiler--
sevişmelik sizi!
--spoiler--

erkeklerin kadınları anlayamamasının asıl nedeni

erkeklerin kendilerine benzeyen kadınlardan hoşlanmasıdır. içgüdülerine zıt olmasına rağmen, bu durumu tercih etmeleridir. Örneğin çocukken futbol, taso falan oynayan kadınlar, çocukluk döneminde erkekler tarafından dışlanırken olgunluk dönemlerinde daha çekici gelmeye başlarlar aynı erkeklere. Ergenlikte Çocukluk dönemlerini reddettmenin verdiği haklılık duygusunun, olgunluğun ilk dönemlerinde çocukluğa (90'lara, 80'lere) duyulan özlem duygusuna dönüşmesiyle zaten alt üst olmuştur erkek psikolojisi. Bu yüzden aslında dengesiz addedlien kadınların hiç bozmadıkları duruşu, erkeklerin onları anlamamasına neden olan yegane gerçekliktir.

(bkz: bsg)

sevilen şarkının vurucu cümlesi

--spoiler--
I was too weak to give in, too strong to lose
--spoiler--

sözlük yazarlarının ruh halleri

tüm gün ağzına sol frame boşalmış gibi... yaşından, yaşıtlarından, yaşantılarından utanıyor. Neyse ki şarap ve blues var.

korku

Bir şeylerin ardına sığınmak ne kadar da kolay. Ne de kolay saplanmak bazı şeylere. Evet evet, tam da herkesin yapabileceği kolaylıkta. O zaman kimse insanları aptallıkla suÇlamasın. Kimse herkesin yaptığı şeyleri yapamayacak kadar aptal değildir. Daha fazlasını yapamayacak kadar bulanmıştır sadece zihinleri. Kapkara bir korku, aynen zift kıvamında ve esir alan yüzlerce kıvrımı. Kıvrımlar mevcuttur esasında. Yalnızca tıkanmıştır geÇişleri. Aptallık korkaklıktır, cesaretsizlik değil.

sevdiği kız için piç olan erkek

atom fiziğine de profesörlüğe de lanet eden erkeğin ta kendisidir.

oral seks

erkeklik uzvu ile bayan beslenme organının ya da bayan üreme organı ile erkek tat alma organının teması sonucu ortaya çıkan yarı-zamanlı birleşmedir. (bkz: töbe)

türk kızlarının giyinmeyi bilmemesi

(bkz: türk erkeklerinin sadece giydirmeyi bilmesi)

spermle çalışan otomobil icat etmek

(bkz: atını s ken kovboy)

kuzey güney

yorum yapanların arasından kendine kız arkadaş aranan dizi.

ne istediğini bilmeyen kadın

bence şimdi o da herkes gibi...

sarışın ırkların esmerlerden hoşlanması

(bkz: kanki havaalanında üzerine atlıyorlarmış)

özgür çalı

Türkiye'nin en iyi gitaristlerinden biri olabilecek kapasitedeki müzisyendir.

deniz gezmiş in aslında balon olması

bazı havaların, iddaa edilen balonu dolduramayacak kadar fason olmasından bile daha acınacak bir durumdur. eleştirmek kolaydır. okumak, öğrenmek, empati kurmak, savunurken ölmek, ölürken savunmak, yitmek, nesillere önder olmak ya da savunulan fikirlerin onlarca yıl sonra zıt güruhlar tarafından savunulmasını sağlamak zordur. zor ile savaşmak her babayiğidin harcı değildir. göt ister. bunun için göt olmak yetmez, sağlam bir göte sahip olmak gerekir. çünkü tüm bunları savunan götü değildir insanın, ta kendisidir insanlıktan nasibini almış olan!

bir erkeğe en çok yakışan şey

hiçbir şeyin kendine yakışmadığını düşünürkenki çekiciliği...

yeni doğan komunist çocukları için ideal isimler

deniz memet olacaktı adı... kavgası adına hapis yatan, anlatırken gözleri dolsa da babalıktan ödün vermeyen babası gibi dirayetli, her acıya göğüs germiş ve babası için canını verebilecekken onun için kızılcık şerbeti içen anası gibi cefakar olacaktı...doğasında kan olacaktı, savaşlarla büyümüş, insanlıkla hüküm sürmüş ve eşitlik ilkesi ile yükselmiş bir yiğit olacaktı...uğruna mısralar düzülen, düzenler yıkılan, zayıf, çulsuz, kirli sakallı ve temiz yürekli bir insan olacaktı...

ben bu yazıyı kendime yazdım

sevgili kendim;
sen olmam için milyonlarca öğreti var mevlana'dan tarkan'a, audioslave'den nirvana'ya... ama onları dinlersem nasıl kendim olurum ki... bence kendim olmak konusunda alkolün de dezavantajı oluyor... çünkü alkollü iken tanıştığım hiçkimseyle evlenmedim şu ana kadar. saygılar...

her isteyene veren kadın

istemeyeni zorla s.ken adamdan(pardon o.ç. den) daha namuslu olan insandır.

sözlük yazarlarının aşk itirafları

bir keresinde annemin ben küçükken oynamam için diktiği pamuk dolgulu maymuna aşık olmuştum. anadolu lisesi sınavı, üniversite telaşı derken...