bugün

ideal yaşta olmaktır. kıymetini bilin olm.
Benimde iki aydır olduğum yaş yaş bunalımına büyüme bunalımına falan girmiyorsunuz o evreyi 19 20 yaş civarında yaşıyorsunuz. Artık hayaller küçülmüş herkes eşşek gibi bi şeyler taşımaktadır bu yaşta.Artık iyiden iyiye büyümüşsünüzdür.artık gençliğin yazındasınızdır bahar bitti.
kimisi için hayatın baharında olmaktır.
kimisi için de yaşanacak yılların temelini kurmaya çalışmaktır.
ama hiçbiri 21 yaşını çoktan devirmekten kötü değildir. *
ufaktan ufaktan hayat telaşının başladığı yıllar. 21 yaşının arefesinde biri olarak olgunlaşmak ve çocuk kalmak arasında bocalanan yıllar olduğunnu söylerim çok rahat. ulan şöyle davransam, cık büyük insan havası olur ne öle ergenliğe yeni girmiş delikanlı gibi dersin. ama aynı anda yok lan öyle yapmayıp şöyle yapsam, cık yakışmaz ne öle çocuksu çocuksu demeyi başarırsın. he bu arada bu yaşın güzellikleri de var tabi bi sürü. benden büyük insanlar bu zamanlarımın hayatımın en güzel yılları olduğunu söylüyorlar. du bakalım görcez.
2010 yılında 1989 doğumlu halde yaşamak halidir.
hayatın blackjack döneminde olmaktır.
ulaştığında pek çok şeyi çözdüm zannedersin, ama hele bi soluklan yeğenim, bunun daha pokeri var.
22 yaşında olmaktan daha iyi birşeydir.
1990'lı yıllarda doğan ilk insanların en erken 15-16 gün sonra düşecekleri durum.
üniversiteye başlamak için iyi bir zamandır.
girip beğenmediğim ve bir yıl sonra çıktığım yaştır. sonra yirmi ikiyi denedim onda da dikiş tutmadı bir yıl sonra ondan da çıktım. bir yıldan fazla kalamıyorum herhangi bir yaşta. sanırım meşreb meselesi.
amerika birlesik devletlerinde rahat rahat icebilmek demektir.
sanırım en çok "ben çok olgunlaştım, geçen sene amma da salakmışım." denilen yaştır.
galiba yaşlanmaya başlanan zamanlardır. ne olucam ben soruları ve bir şeyler yapmam gerek düşünceleri ile günler geçmezken bir anda koca yılın geçmesi.
en çabuk geçen yaş. hiçbir şey anlamadık vallahi. bi daha bi daha
21 aralık gününde doğmuş biri için 20 den 21 e geçişte en uzun doğum gününü yaşatabilecek geceye doğmuş olma sahipliği yaptıran yaş.
hem başlangıç yaşıdır hem de geç kalma.

birçok perspektiften 21 yaşında olmayı okuyabiliriz. benim açımdan, 4 tane yaşıtımın şu an türkiye'nin reyting bombası dizilerinde oynuyor olmaları ve hepsiyle bir bağımın olması. ve benim bu yaşımda, o arkadaşlarımın/tanıdıklarımın binde birini kazanamam veya kazanacak olamamam da bir gerçek. onlar gibi olamadığımdan kendi kulvarımda her şeyin en başındayım.

ne kadar teselli etseniz de, kötülerle, fakirlikle, başkalarının başarısızlığıyla gönlünüzü ferah tutmaya çalışsanızda fayda etmez. 21 yaşında kariyerinin zirvesinde insanlar da var çünkü. ki 17 yaşında üniversiteye gitme devri vardı. onu bile kaçırdığımdan üniversite 2'deyim. (öss mağduru)

yani benim açımdan 21 bir başlangıç ya da zaten bitiş. insanlar bitirdi o senin hayallerini çoktan elde etti. teknosa'da grandprix oyunlarını becerememk gibi, arkadaki arabalar çoktan tur bindirdi sana.

insanlar çok uzun yıllar yaşar ama, en verimli yaşlarının 16 ile 20 yaş arası olduklarını bilmez.

bu yaşlarda ne gelecek kaygısı o kadar ağırdır, ne de hayata karşı prensipleriniz ve kırmızı çizgileriniz bu kadar fazladıdır.

21 de o zamanın sonu, 30'a giden sürecin başıdır sanırsam.
21 yaşında olmak, 1990 doğumlu olmak demektir.

1990 doğumlu olmak ise; kaç yaşında olursa ol çocuk muamelesi görmek demektir.

-doğum günün kutlu olsun, kaç oldun şimdi sen?
+30 oldum yae
-oha yaşlanmışsın lan.
+yok oğlum, 90 doğumluyum ben.
-90 mııııı? ahahaha. tamam o zaman sıkıntı yok.

not: 1990 doğumluyum. evet. ama 21 yaşındayım.
işsiz bir öğretmen olmak. yani heralde öyle olunur.
iş ,eğitim,yaşam tarzı hedef.. gibi daha bir çok konuya farklı açıdan bakmak olduğunu umyorum. 20 yıldır aynı açıdan bakıyorum 21 in farklı olmasını diliyorum. inşallah.amin.
yaşlanmaya başladığını hissetmek. bedenen olmasa bile ruhen mümkün olabiliyor evet.
on sekiz yaşından sonra artık büyümenin anlamsız olduğunu bilenler için güzel olan en son yaştır. bu yaştan sonra insanlar iki sene boyunca yirmi iki, üç sene boyunca yirmi üç yaşında kalır, otuz beşten sonra ise hiç büyümezler.
daha 18 i yaşayamadan 21 e ne ara geldim diye söylendiren yaştır.
eğlenmelerden, gezmelerden yavaş yavaş soğumak; hayatına çeki düzen vermeye başlamak ve kendini kurtarmaya çalışmak demek.
vuuhuuu 91 doğumlular 21 yaşına gelmiş. biz ölek gayri.

şaka bir yana 21 yaşında olmak kendini çok büyük hissetmekken, 4-5 yıl sonra ula ne küçükmüşüm ne gençmişim aslında diyecek olmaktır. tecrübeyle sabittir.
daha düne kadar iyi bir çocuk olursanız şirinleri görebilirsiniz lafıyla uyutulan insanlar.