bugün

21 ya$ındayım diyememektir. sayının ilki geldiğinde gerisininde geleceği korkusuyla hep ben 20 ya$ındayım 21 değil demektir. korkmaktır bir bakıma.
21 yaşında bir çocuk olmaktır. bir zaman sonra tabi.
30 una gelinceye kadar bi baltaya sap olamama korkusunu sessiz ve derinden yaşamaktır. bir de o zaman kadar büyüdüğünü hissedersin lakin o yaşlarda artık yeter daha fazla büyümeyeyim dersin. 20 den sonrası hep böyledir geçsin istemezsin. ama geçer lanet. ne bok yediğini anlamadan 'lan dur daha yaşayacak çok şey var' derken artık zıpır rock barlarda çılgın atan bir genç değil de ağırbaşlı bir hıyar olmaya başladıgını anlarsın.
kişiye göre farklılıklar gösteren dönemdir. büyük bir kuruluşta çalışabilme hatta ekip liderliği pozisyonuna gelebilme başarısı gösterebilirsiniz. biraz kafayı kullanmanın ve geleceğe umutla bakmanın tam zamanı olan dönemdir.
eskiden mirc de chat yaparken, 19f cevabı alınan asl sorusuna karsılık kullanılan yastır. 21m. 17-20 yaş grubu kızları etkileyici bir yaştır.
eskiden 25 yaşında evleneceğim diyorken, 30'da evlenirim ya ne işim var daha erken evlenip de demeye başlamaktır. ama günler çabuk geçiyor ya 30'da hemen gelirse. * *
yaşamak sadece okula gitmek mi yeter artık diye isyanların azıttığı yaş. insan artık bu yaşdan sonra sessizlik istiyor patırtı kütürtü kaldıramıyor sanki.
gençlik coşkusunun hafif azaldığı, olgunluğun kızarıp kıvama geldiği ve nerdeyse yok olan çocukluğun bu baklavada şerbet olduğu bir yaştır. her yaş gibi zor bir geçiş dönemidir. nihilist düşünceler de bu yaşta ortaya çıkabilir.
babanın ne kadar zorluklarla sizi okuttuğunu her kuru$un değerini anladığınız ya$tır. hayatında hiç çalı$mamı$ insanların kendi paralarını kazanmadan evvel ba$ka birileri tarafından azarlanmayı kaldırabileceği, fırça yiyebileceği son ya$tır.
bunu hala yapmadıysanız, yapın. gidin çalı$ın. hayatınız boyunca babanızın parasıyla ya$ayamayacaksınız çünkü.
karamsarlığın tavan yaptığı sınav stresinin okulu zamanında bitrilebilmenin insan psikolojisi üzerindeki etkisinin iyiden iyiye hissedildiği yaştır..
eğer lisans mezunu olabilmişseniz bu yaşta, çoğu şeyi ertelemiş ve ruhen çok daha yaşlıymış gibi hissetmektir.
ergen olmakla büyümenin arasında bir yaştır. öğreneceğin çok şey vardır hala. bazen çok olgun bazen de çok çocuk olabilirsin bu yaşta.

genelde her şeyin kafaya takıldığı dönemdir. kişiye göre de değişiklik gösterebilir. *

edit: vayy zaman ne kadar da çabuk geçiyor. bir zamanlar 21 yaşındaymışım ve yazmışım...
21 senedir hayatta olmaktır.

edit: tanım lan bu borumu? yazmaya devam eksiliyene selam.
şu an benim yaşımda olmak demek.

vallahi karamsarlık felan yok hani tam delikanlılık çağı, herşeyi yapabileceğiniz, hiç bir şeyi ertelemek istemeyeceğiniz bir yaş. hele bir de uzun süreli çıktığınız birisi varsa üniversite bitse de evlensem havasında gezer durursunuz. üstelik, ne 18 yaşındaki çıtırlardan o kadar büyük ne de 25 yaşındaki olgun sayılabilecek hatunlardan küçük sayılırsınız. tam ortasi.

nihayetinde iyidir 21 iyi.
bazen gençliğin artık geçmeye başladığını anladığın andır. daha dün 17 sinde 18 sinde çıtır delikanlıydın... şimdi büyük adam olmaya doğru ilerliyorsun, 30 a ne kalmış şurda. tedirginim sözlük.
vay bea, dedigi andır, insanın dogumunu gördügün cocukların okul yollarında kostugunu görmektir. hayatta gercekten yasadıgını büyüdügü hatırlarsın. sızlar biraz icin.
ne olucam ben?

ne okuyorum?

okuyorum da niye okuoyurm?

evlenicem mi ki ben?

aşıkmıyım şimdi ben?

ders mi çalışmam lazım?

sözlük bobiler falan boşa uğraşlar değil mi?

ne olucam ben?

yüksek lisans?

o değilde staj yapıcak mıyım bu dönem?

beni işe alırlar mı ki?

nerde yapıcam stajı?

ne seçicem ben?

ben ne olucam?

ben ne olucam?
bir yandan kendinizi olgunlaşmış hissederken diğer yandan çocukluğun özlemini çekmektir.
"oh yarın 18ime giriyorum, bak gör neler yapıcam." demenin üstünden 3 yıl geçmesine rağmen henüz pek birşey yapamamış olmaktır.
sizden 3-4 yaş büyük arkadaşlarınızın yavaş yavaş evlilik muhabbetlerine girdiği, sizin ise "üniversite bitsin de.." şeklinde başlayan cümleleri kurmaya başladığınız yaştır. bitmişse üniversiteniz, "şu işe bir gireyim de.." olur o cümle başı. hayattan beklentiler artar biraz. ne olacağım kaygısı da yaşanır aynı zamanda. çok karışıktır aslında. ama güzeldir 21 yaş. söylemesi zevklidir mesela. 18 yaşındaki "artık reşit oldum" görgüsüzlüğünden kurtulmuş, artık "20'li yaşlarda ilerlemekteyim" dersiniz. 22'den daha samimi ve biraz daha ciddi bir yaştır 21.
22 çok lakayıt lan. çok korkuyorum 22'den.
en güzel görünülen yaştır.
üniversitenin bitmesini 4 gözle bekleyen arkadaşların olduğu yaştır..
21 yaşında olamamak çoktan geçmiş olmaktan iyidir.
(bkz: kendini 21 yaşında hissetmek)
kimileri bu yaşta üniversiteyi bitirirken kimileri ise ikinci sınıfta olabilir.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar