bugün

başlamasına kısa bir süre kala tahminlerimizi sallayalım. kurada kim kiminle eşleşir, aradan biri sıyrılır mı bilemiyorum. sadece takımların organizasyon gücü ve coğrafi konum avantajlarına bakarak bir ihtimal hesabı yapıyorum.

finali görebilecek takımlar;
almanya (hem istikrarı hem de tecrübesiyle bir numaralı favorim)
ispanya (oturmuş kadrosu olmasına rağmen sanki eski gücünde değil ama yine de final görebilir)
arjantin (üst düzey hücum oyuncuları olmasına karşılık savunma hattı muamma, ama herşeye rağmen final adayım)
brezilya (genç ve istekli bir kadro. ev sahibi avantajını kullanıp bir şekilde finali görebilir)

en fazla yarı finali görebilecek takımlar;
hollanda (hücum hattı güçlü olsada genç ve tecrübesiz defans oyuncuları var ama bir şekilde yarı final görebilir)
italya (futbol gelenekleriyle bir şekilde son dörde kalabilir ama ötesi zor)
fransa (ribery olsaydı belki finali zorlayabilirdi bu haliyle en fazla yarı final)
portekiz (ronaldo gibi bir süperstarı olmasına rağmen forveti olmaması en büyük handikapı)

en fazla çeyrek finali görebilecek takımlar;
hırvatistan (modric ve rakitic ile en fazla çeyrek final diyorum)
belçika (iyi oyuncuları olmasına rağmen tecrübesiz bir takım, devleri geçebileceğini zannetmiyorum)
fildişi sahili (yaya toure ve drogba dışındaki oyuncuların göstereceği performans önemli)
ingiltere (genç ve tecrübeli oyuncuları uyumlu kullanabilirlerse son 8'e kalablilirler)

en fazla gruptan çıkabilecek takımlar;
japonya (kolombiya ve yunanistan'ı geçebilirler ama en fazla o kadar)
isviçre (turnuva tecrübesiyle ekvador'u geçebilirler)
bosna-hersek (ilk kez dünya kupasına gidiyorlar, kadro iyi ama tecrübe zayıf)
rusya (cezayir ve kore'yi geçselerde çeyrek final görmesi zor)

tabi 1-2 süpriz takım çıkıp daha üst noktalara gelebilir. hepsini ben çalıştırmıyorum ki, 32 tane takım var.

gol krallığı içinse 3 tane adayım var. arjen robben, angel di maria ve Dany Nounkeu. tabi dany konusunda şüphelerim var, kendi kalesine atılan goller sayılıyor mu bilmiyoum. *
neyse, turnuva bitince bir de değerlendirme yaparız artık. fazla rezil olmayız inşallah. *
Finalin brezilya ve Almanya arasında oynayacağını düşündüğüm dünyanın en büyük futbol organizasyonu.
şahşen futbol sever olarak takip etmeyeceğim dünya kupası insana koyuyor bir süre sonra hiç bir turnuvada olmamak.
Türkiyemin olmadığı bir dünya kupası daha. Sen git teknik direktöre yıllık 5 milyon euro ver takımı rezil etsin. Ne bahtsız bir ülkeyiz.

Finalde almanya, brezilya, ispanya üçlüsünden ikisi olacağına tüm kalbimle eminim. Şike filan olmazsa.
takımları finalde olmasına rağmen bazı yıldızları izleyemeyeceğimiz için üzmüş olan turnuvadır. sağlık olsun diyelim, geride kalanlara zeval gelmesin...

(bkz: radamel falcao)
(bkz: franck ribery)
(bkz: Samir Nasri)
(bkz: Marco Reus)
(bkz: Thiago Alcantara)
(bkz: Theo Walcott)
(bkz: John Terry)
(bkz: Ashley Cole)
(bkz: Ricardo Montolivo)
(bkz: Carlos Tevez)
Brezilya ile hollanda birbirleriyle daha önce oynamazsa final bu 2 ülke arasında oynanacaktır.
sürprizlerin olacağı kupadır. bence bir güney amerika derbisi izleyebiliriz finalde.
Ev sahibinin kupaya uzanamayacağını düşündüğüm bir organizasyondur.
Bugün başlayacaktır. Brezilya ilk maçını bugün kazanacaktır. Şampiyonluk için en büyük adaydır. O değilde türkiye nin bu turnuvada olmaması adına emeği geçen herkesin amk.
Sınavların derslerin arasında kalacak ama her türlü seyredilecek 2014 yazı keyfi. 2 favorim var: fransa ve ingiltere. Birisi final oynayacaktır eminim. Adımı yazın 30 haziranda görüşürüz.
bugün itibariyle başlayan ve katılama sakta bizi çok uzun süre ekrana bağlayacak olaydır. 2012 de trt nin sayesinde tüm maçları 12548 kez izlemiştik. hayırlısıyla bu yılda Portekiz in şampiyonluğunu o kadar çok izleriz
türkiye olmadığı için yine kıskanarak izliceğim turnuvadır. ulan bizim kel 5 milyonluk hırvatistan dan neyimiz eksik aq. 75 milyonluk ülke yok, 5 milyonluk ülke var. bu düzeni kuran yöneticileri sikiyim.
Şampiyonunun ingiltere takımı olacağını düşündüğüm kupadır.
ülke saatimizle bugün 22:00 da açılış töreni ile startı verilecek büyük organizasyondur.

yaklaşık bir ay eşimizle sevgilimizle kavga edip maçları izlemeye çalışacağız.

bazen aile huzurumuz bozulmasın diye kıytırık ülke maçlarını es geçeceğiz ama almanya,arjantin,brezilya,ispanya,italya ve

ingiltere maçları için kendimizi kurmalı saat gibi kuracağız.

bazen uykusuz kaldığımız da olacak ama dört yılda bir gelen bu futbol şölenini büyük bir iştahla izliycez.

umarım italya veya kolombiya herhangi bir maç satın almaz da şikenin ve 3 temmuzun telefuz edilmediği futbol dolu günler yaşarız.
italya ve belçika'yı tutacağım dünya kupasıdır.
inci sözlükte anket sikertmesine konu olan turnuvadır efendim.

(bkz: http://inci.sozlukspot.co...s%C4%B1-anket-sikertmesi/)
içimde en ufak bir heyecan dahi hatta bir kıpırtı kıpırtıyı gectim bir gurultu gurultuyu gectim bir kaşıntı kaşıntıyı gectim bir kasıntı kasıntıyı geçtim bir vızıltı vızıltıyı geçtim bir harıltı harıltıyı geçtim bir horultu horultuyu geçtim bir akıntı akıntıyı geçemedim orada boğuldum. meselenin özü çiçeklerde saklıdır(vurmayın tamam). amına koyim işte sevemedim ben bu dünya kupasını, bu sene ilgimi çekmeyi başaramadı zaten bundan önceki dünya kupasınada katılamadık ondan ötürü sinirim hala geçmiş değil ki bu sinir bu seneki maçları izlersem dahada artacak. lanet olsun dostum böyle mi olacaktı ?
1 saat kadar sonra brezilya-hırvatistan maçı ile başlayacak olan turnuva.
şu dünya kupasında türkiye'de olsaydı tadından yenmezdi be! 1 ay boyunca bir sürü hesaplar falan yapıyoruz düşünsenize, şöyle 3 puan alırsak şurdan şöyle çıkarız 2.turda eğer şu takım yenerse onla oynayıp çeyrek finaldeyse böyle olur. bu maçı izleyelim bakalım çeyrek finale çıkarsak rakibimizin kimin olma olasılığı daha fazla olur. ulan bütün maçları izlerdik gece gece. maçlardan sonra da bir ton kafa yorardık hesaplara. şu futbolcular oynarsa böyle olur bu geçer bu kaybeder püüh! darısı 2016'ya.
nijerya, gana, fildişi sahilleri gibi ülkelerin gruplarından çıkarak ilerlemesini umduğum organizasyondur.

ülke olarak, dünya kupasında yer alamayışımızın mastürbasyonunu diğer dünya, özellikle de avrupa, ülkelerini destekleyerek yapıyoruz.
kimisi doğuştan arjantinli oluveriyor, kimisi çocukluğundan beri desteklediği ispanyalı.

bu sorunu irdelemek için uygun olan başlık bu değil elbette.
bataklığa batmış olan ülke futbolumuzun pisliklerini temizleyemediğimiz sürece daha çok mastürbasyon yapacağız, demek istediğim bu.

yoksa boş zamanı olanlar için keyifli anlar yaşatabilecek maçlara şahitlik edeceğiz eminim.

haydi güçlülerin iktidarına kimler karşı gelecek görelim...
iyi seyirler.
Favorim Honduras çünkü kalbim zevk ediyor honduramas. Bu kötü espriyi yapmak için günlerdir Dünya Kupası'nın başlamasını bekliyordum ben, vurmayın. *
almanyanın kazanacağı turnuvadır. tutarsa dağıtırım ortalığı heheheh.

yok mantıklı bir sebep beklemeyin. bir sebep, almanyanın turnuva takımı olması, diğeri de bu turnuvada türkiye katılamayınca almanyayı destekliyor olmam. tamamen duygusal yani.
tüm zamanların en güzel turnuvalarından biri olacağını düşündüğüm futbol organizasyonudurç brezilyada olduğu için galiba.
cok basarısız bıracılısa imza atmıs organizasyon.
trtde yayınlanan kupa. allah size yayın verenin belasını versin. senin gibi spikerin varya.. adam gelmiş gece 24 de diriliş filmi var diyor lan dünya kupası maçında.. vay arkadaş.. senin zihniyetini sikeyim yalçın. ercan taner gibi adamlar varken bu allahın belaları maç anlatıyor ona yanıyorum.