79 lu dan başlayan 92 li ye kadar çıkan sözlük yazarlarının bir diğeri de 85 doğumlulardır elbette.
84 den sonra gelir.
83'lü olaydı süper olurdu.
tam 25indeki yazarlardır. nedense çok fırlamalardır gibi gelir bana bu 85liler hep.
25 yaşında olmalarına rağmen büyüyememiş yazarlardır.ne o 90ların gençliğini ne de 80lrin büyüklüğünü taşıyabilirler.arada gidip gelmeler olgunlaşmlarını da engeller çocuk kalmalarını da..
not:geneleme yapmak yanlış olur.
böyle bir yazar yoktur, varsa bile 1926 yaşında olma gerçeği ile karşı karşıya kalırız, ki bu da insan doğasına ters.

not: oha len, 1926 yaşında adam mı olur, kadın da olmaz gerçi de...
görmüş geçirmiş yazardır. zira ilk çağ, orta çağ, yakın çağ falan hepsini görmüş eleman. istanbul'un fethini dinlemek isterdim açıkçası.
(bkz: buralar eskiden dutluktu)
işte (bkz: ben buradayım)
benden 4 yaş küçük olan sözlük bıradırlarımdır. bayramlarda gelirlerse şeker veririm. hemde sormalık akide şeker valla.
not: bıradır lafını kız-erkek ayırmadan herkese demekteyim.
büyüğümüzdür.Bi emrin varmı aga.
ÖNCE BANA YAŞLANDIĞIMI SONRASINDA DA SÖZLÜĞÜN NEDEN BU HALDE OLDUĞUNU ANIMSATAN YAZARLARDIR.
çok iyi anlaştığım aynı zaman da en iyi yaş sillesidir.
sözlük bünyesinde faaliyet gösteren 85 model yazarlardır. ulen 1954'ten tut, 1997'ye kadar alaksız bir sürü yıl var, en önemlilerinden biri olan 85 model yok. neyse vira bismillah.
doğum ayına göre 26 veya 27 yaşında olan yazarlardır. en eski modellerinden birinin ben olduğum topluluktur.
sözlükte artık yaşlı sıfatı taşıyan yazarlar.
yaşlandık tabi o da bambaşka bir tez konusu ama bizden 6,7 yaş küçük nüfus o kadar çok arttı ki, bizlerin oranı azaldı..
(bkz: 85lik)
26 yaşını doldurmuş ve ya doldurmaya yaklaşmış yazarlardır. (bkz: sendemihayat).
pek fazla bulunmayan yazarlardır 1.nesilden 9.nesile kadar sözlükte üye olmuş olabilirler.

herkes evlendi gitti ya la bi biz kaldık desene! herkes mutlu mesut bize yine sözlükler, sokaklar, kitaplar, filmler... yaren olmuş. vay amk.

kel değilim çok şüker biraz göbek var olacak o kadar amk.
(bkz: 25 kasım).
ayaklarında kireçlenme oluşmuş karaciğer enzimleri yüksek gençliği bitti bitecek yazarlardır.*
1 ocak'ta doğanları en büyükleridir.
bir ayak çukura düştü düşecek, birçoğu kel ve göbekli olmaya adaydır.
çoğu hapı yutmuştur.
ve hepsi olgunluk zamanlarını yaşamaktadırlar.
şu an alayına bok atılmaktadır.
*
(bkz: 27 yaş bunalımı) yavaş yavaş değil hızlı hızlı düşünmeye daha çok vakit harcamaya başlamıştır.