bugün

entry'ler (2160)

ayda kutay

ismi "arda kutar"mış da başlığı r harflerini söyleyemeyen biri tarafından açılmış gibi his uyandıran, kim olduğu hakkında hiç bir fikrim olmayan insan.

british shorthair

kucaktan asla ama asla hoşlanmayan bir manyak kedi cinsi.
evet sevilmeyi, tarağıyla taranmayı, gıdısınının kaşınmasına bayılıyor fakat onun istediği zamanda ve onun istediği yerde.. miyavlayarak sizi ayağına çağırır ve kendini biraz sevdirdikten sonra kalkar işine gücüne bakar.
kendinizi kullanılmış hissettirir.. benim bir kedim var hissi yaşatmaz ağız tadıyla.
o sizin kediniz değil siz onun sözde sahibisinizdir.
Görsel olarak çok asil ve vakur bir hali vardır ama gözlerini dikip gözünüzün içine o delici bakışları sapladığında hayatın anlamını tekrar sorgularsınız.
En azından bizdeki durum bu.

http://galeri.uludagsozluk.com/g/british-shorthair/

hayatınızın en iyi yılı

2016 olmadığı kesindir.

yeni akit

Hastalıklı düşünce, nefret, kışkırtma ve kara cehaletin gazete karşılığıdır. Bu kadar nefretle nasıl yaşayabildikleri merak konusudur.

erman toroğlu nun esprileri

"Sıcaklık neyse de nem çok" geyiğini bile itinayle yapmıştır.

bırakın bu milliyetçiliği

(bkz: tam olarak nereye bırakıyoruz)

annenin evlenmesi

derinden sarsar..

hele ki her şey bir anda olup bittiyse, henüz tam olarak içinize sindiremediyseniz, evlendiği adam hakkında henüz netleşmemiş duygulara sahipseniz bir de.. sarsar...

tek isteğiniz mutlu olsundur artık. bugüne kadar sizi gözünden sakınan anneniz, her eve geldiğiniz de kapıyı güler yüzle açıp "hoş geldin yavrum" diyen, "bak sana bugün ne aldım" diye sürprizler yapan, her sevincinize ortak, üzüntülerinizi 2 dakikada söylediği güzel sözler yada verdiği nasihatlarla bir sihirbaz edasıyla kaybedebilen o güzelliğin artık her evinize geldiğinizde göremeyeceğiniz gerçeği.. kabuslar içinde uyandığınız o sıkıntılı gecelerde koşup sarılabileceğiniz mesafede olmayacağı gerçeği.. işten eve yorgun argın, sinir stres had safhada geldiğinizde söyleyeceği iki tatlı sözle tüm yorgunluğunuzu, sıkıntınızı alacak kimsenin olmayacağı gerçeği.. ve en kötüsü de bu güzellikleri artık siz değil, bire bir aynısı olmasa da bir başkasının yaşayacağını bilmek...

yaralar...

tanıştıktan sonra adı unutulan insan

bana göre yeni tanıştığım tüm diğer insanlardır.

evet böyle bir özrüm var, unutuyorum. tanışılan kişi arkadaş ortamındaysa, samimiyet durumuna yada muhabbetin gidişine göre özür dileyerek tekrar soruyorum fakat iş toplantılarında sıkıntı yaratıyor. tekrar ismini öğrenebilmek adına türlü işkenceler çekmedim değil ama aşabildim mi? hayır.

karanlıktan korkuyon mu sorusuna verilecek cevap

--spoiler--
önce türkçe'yi düzgün kullan sonra gel soru sor.
--spoiler--

arabanla giderken ışıklarda otobüsle yanyana durma

zamanında cipiyle giderken otobüsle yan yana durmuş ve ağlamış olanlar da var. bak yine hatırlayıp hüzünlendim..

(bkz: ciple giderken otobüstekileri görünce ağlıyorum)

transfontanel

bu aralar sabahları havanın güneşli oluşuna aldanmasın, pis soğuk var hala hacı. akşamları donuyoruz aluminyum.

banyoda uzun süre kalınca baba tepkileri

(bkz: banyodaki insana çık baskısı/#12147136)

seçim vaatleri

en eğlenceli olanlardan biri de Besim Tibuka ait vaatlerdendir. 2002 seçimleri için şöyle bir vaadi vardı:

--spoiler--
halkımızın kanayan yarası, eşlerin tartışma sebebi, kardeşi kardeşe kırdıran, halkı küfre teşvik eden, ofsayt illetini kaldıracağını ve direkler arasındaki mesafeyi arttıracağım.
--spoiler--

yine de seçmediniz ama adamı iyi mi oldu?*

mustafa kemal atatürk kavşağı

izmir'e yeni yapılan kavşağa verilecek isim.

bir akp'li olmadığım halde, bunda rahatsız olacak bir taraf göremedim. fakat sosyal medyada görüyorum ki "aauuww atatürk'e ne dediii" ya da "kelime oyunu yapıyo şerefsizlerrr" gibi ebleh haykırışlar mevcut. ulan adamlar türkiye'nin en büyük kavşağını yapıp adına da mustafa kemal atatürk gibi verilebilecek en güzel isimlerden birini veriyor zaten daha neyin derdindesin. art niyetli olmayın arkadaşım, komik oluyorsunuz.

http://www.youtube.com/watch?v=kPc25vc_AiE&list=UUpKEtaV0_DTG-HGI3Frxnaw

barnebau da reale ilk hat trick yapan futbolcu

lionel messidir.

(bkz: kesin bilgi yayalım)

8 mart

google tarafından 1 gün öncesi hatırlanıp vurgulanmış özel gün.

http://galeri.uludagsozluk.com/g/8-mart/

orkestra şefi

bazıları aşırı derecede sevimli olur.*
http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/178032/koroyu-yonettigini-sanan-asiri-sevimli-kiz-cocugu/fbshare

kulağa hoş gelen akımlar

(bkz: anketizm)

pek yakında

(bkz: buralar ilerde çok değerlenir kanka)

cem yılmaz'ın gün itibariyle twitterde duyurduğu yeni filminin adı.

yaran facebook iletileri

fakirlik bilgisayara sinirlenip yatağa yumruk atmaktır.