bugün

bir benzerini * ve ben ankara' da yapacağımız zirvedir.
(bkz: 14 subat sevgililer günü zirvesi)
son hazırlıkların tamamlandığı düşünülen zirve.
malum günde malum zirveye katılamayanların ancak cnntürk, ntv gibi haber kanallarının canlı yayınları ile televizyondan takip edebileği zirvedir.
ne acı ki gelenekselleşmiş zirvedir...
sevgililer gününde ağlayanlara, mendil satarak köşeyi döneceğim zirvedir. "ağlamak güzeldir" şarkısı sürekli dinletilip, olağanüstü kâr beklenmektedir.
uzak olmasa kesinlikle katılacağım sevgi pıtrcığı tiplere bakıp bakıp "allah mutluluğunuzu daim etsin." dualarını esirgemeyeceğim ziervedir.
(bkz: istanbul dakilerin başı kel mi)
yalnızlığın paylaşılamayacağı zirvedir.
ders, iş ve rutinin nedense toplumun kaldıramadığı bir yük olduğu günümüzde, 3 saatlik sınavlardan ve nedense bir güne inen gösteriş amaçlı sevgilerden daha önemli şeyler olduğunu kendime tekrar etmeme bir kez daha sebep olan zirvedir.
matematik, iktisat, işletme, muhasebe gibi canavarların tepeden tepeden baktığı ve zamanı çatır çatır yediği bu dönemde, sevmediğim ve sanırım sevemeyeceğim eskişehir' de, sokakları dolduran somurtuk kalabalığın aksine güleryüzlü ve farklı bakış açılarıyla düşüncelerini ifade eden güzel insanların olduğunu görmek çok güzel.

--spoiler--
ben mi yanlış gördüm yoksa katılım listesinde 10 kişi mi vardı?
--spoiler--

benden yazar olmaz' ı görmeyi çok isterdik ancak kendisi gelemeyeceğini bildirdi. olsun, başımızın üstünde yeri var. darwen ve soul mate ' nin de... ancak zemberek yılanı, potatiumk ve day dreamers' a bir tek lafım olacak: teessüf ederim!
genelde günceli ve sinemayı konuştuğumuz bir zirveydi. eskişehir' in fena halde somurtuk ve bir selamı bile çok gören insanını unutturdu bana. romolo, ülkemizin geleceği konusunda önemli fikirlere sahipti. pitiless, dersten çıktıktan sonra büyük bir incelik gösterip zirveye yetişti ve sartre konusunda aynı fikirde olduğumuzu anladım. mea culpa ve vova da diziler konusunda geniş bir birikime sahipti. dolu dolu 2.5 - 3 saatlik sohbet; tek kelimeyle mükemmeldi.
her şey için teşekkürler güzel insanlar.
bu güzel zirve için en başta.
kalıplaşmış düşüncelerin insanı kimliğinden ve gelecek hayallerinden kopardığı ülkemiz için hala umut verdiğiniz için.
kesin olarak katılacaklar listesi aşağıdaki gibi olan zirvedir.

abberline
pitiless *
potatiumk
mea culpa
soul mate
zemberek yılanı
romolo

kesin katılacaklar listesinde adı olmasa da benden yazar olmaz da zirveye ısrarla beklenmektedir. rezervasyon için artı kişi sayısı verilebileceğinden, henüz katılacağını belirtmeyenlerin haber verme zorunluluğu olmasa da, haber vermeleri rezervasyonun kesin sayısı ve ayakta kalmama açısından önemlidir.
doktorlar caddesi üzerindeki varuna' da yapılacak zirvedir. zirvenin varuna etabından sonra carpe diem' de içmeye, arzu edilirse, gidilebilir.
henüz katılacağını onaylamayanların, özel mesaj yoluyla 13 şubat akşamına kadar haber vermesi gereken zirvedir. rezervasyon için gerekmektedir.
ayrıca; zirvenin varuna cafe etabından sonra iki soru öncelik kazanmaktadır:
1 - içmeye gidilsin mi?
2 - nereye gidilsin?
bu konudaki önerilerin de iletilmesi önemle rica edilmektedir.
(bkz: ağlayınca sevgilimiz olacak mı)
14 şubat günü saat 21' de başlayacak zirvedir. lütfen sululuk yapıp sevgilisiyle gelecek olan efendi efendi ya da hanımefendi hanımefendi başka bir yerde sevgililer gününü kutlasın ve gelmesin. zirvenin amacı kimsenin kimseye sulanması değil, gayet ciddi bir biçimde sevgilisizler gününü kutlamak ve gösteriş gösterileriyle anlamından sapan bu anlamsız günü protesto etmektir.
son katılım listesi aşağıdaki gibi olan zirvedir.

abberline
benden yazar olmaz
mea culpa
zemberek yılanı
day dreamers
romolo
pitiless
miaa *
potatiumk
soul mate
darwen *

not: kesin olarak katılacakların özel mesajla onay vermeleri rica edilmektedir. rezervasyon yapılacağından önemlidir. sonrasında kimsenin ayakta kalması hoş olmaz elbette.
not 2: ' acaba ' diye düşünenlerin katılmayı bir kez daha düşünmesi de ricalardandır. öyle ki zirveden gelindiği gibi yalnız ayrılınacaktır.
not 3: varuna' dan sonra istek gelmesi halinde içmeye gidilebilir. ortam butonundaki iletişime bu konuda fikirler aktarılabilir.
not 4: horatio caine bakışı' na çalışılması da ricalardan biridir. ciddi ciddi sağdaki soldaki şirin çiftlere horatio caine bakışı atılacaktır.
(çok ciddi) not- 5: zirvenin adından da anlaşılacağı gibi, zirve, yalnızların düzenleyeceği bir zirvedir. ' aa görmedim ' diyerekten sevgilisiyle gelmeyi düşünenlere de ciddi şekilde teessüf ederim.
sevginin bir güne indirildiği ve çoğu buluşmanın * gösteriş amaçlı yapıldığı günü protesto mahiyetinde bir zirvedir. horatio caine' yi tanımayanların csi miami' yi izlemesi rica olunur. öyle ki zirvede sağdaki soldaki neşeli çiftlere bol bol horatio caine bakışı atılacaktır.
ayrıca aynı gün az alkmaar ile karşı karşıya gelecek fenerbahçe' ye başarılar dilerim.
buluşup ağlandıktan sonra başlayacak fenerbahçe-az alkmaar maçında ağlamanın yerini küfürlere bırakacak olan daha sonra fenerli arkadaşların ağlamaya tekrar başlayacağı zirvedir. *****
katılmak istediğim lakin yaş sorunu yaşayıp yaşamayacağım konusunda beni düşündüren zirvedir.. 34 bahar gördüğümü belirtmek isterim... *

abberline
benden yazar olmaz
darwen
soul mate
memcosh
zemberek yilani
miaa
daydreamers
romolo
mea culpa

not 1: kesin olarak katılacakların şahsıma haber vermesi rica edilmektedir. katılılma göre varuna' dan rezervasyon yaptırılacaktır.
not 2: basitlikten uzak, yalnızca yalnızlığı paylaşıp sohbet etme amaçlı bir zirvedir.
aha ağlanıcaksa benim evimde ağlanabilir, dışarda ayıp olur, kapılarım açık diyerek manyak mısın olum sen paranoyak herif zıçıcam evine gibi tepkilerle muhattap olmama neden olucak zirvedir.
ona da katılıyım bari yazın beni pls.
hatun bulma zirvesi sonuçsuz kalırsa gelmeyi düşündüğüm zirvedir.
belirtmek istemediğim bir sebepten dolayı depresyonla birlikte katılacağım zirve. dalgın dalgın içeri yürüyen ben olacağım, ayırtılmış masamıza.

abberline
benden yazar olmaz
darwen
daydreamers
mea culpa
miaa *
nickimicinotuzharfgerekiyormus
zemberek yılanı *
memcosh

önemli bildiri: zirveye kesin katılacakların şahsıma özel mesajla 13 subat tarihine kadar ulaşmaları gereklidir. katılıma göre cafe varuna' dan rezervasyon istenecektir.
benden yazar olmaz' ın büyük ihtimalle katılacağı zirvedir. öte yandan kendisiyle özlem gidermek sevindirici olacaktır.