bugün

(bkz: gazi üniversitesi)
Ülkücülük vatan, millet sevgisi falan değildir.. Halkını seven Uyuşturucu Kaçakçılığı yapmaz, memleketin öğrencilerini öldürmez, Maraş katliamına ön ayak olmaz, Bu ülkenin aydınlarının arabalarına bomba koymaz, Emperyalizm Taşaronluğu, Bayraktarlığı yapıp amerikan 6. Filosunu taşlayanlara saldırmaz.(Çatlı, Çakıcı, Ağca..) Kimi kandırıyorsunuz?

Ülkücülüğün amacı Nazizm, Faşizm gibi ideolojilerde olduğu gibi gücü belli bir oligarşik kesme dağıtmak, halkı milliyetçi, ırkçı masallarla uyutmaktır. Bu şekilde de "Başbuğ'un" ve belli bir sınıfın iktidarını ve sömürüsünü devam etmesini sağlamaktır.

Ülkücülük şiddet ve baskı üzerine kurulu bir ideolojidr, düşüncenin yeri sadece göstermeliktir. Eğer insan öldürmeyi şart gören bir ideolijiye sahip kişilere nasıl katil denilebilirse, şiddet, baskı, öldürme temelli ülkücülüğe de böyle bir yaklaşım getirebilir.
(bkz: erciyes)
geçmişinden habersiz olan , kaba kuvvetle herşeyi yapabileceklerini zanneden ve ideolojilerinin farkında olmayan kişiler.
üniversite kantininde oturmaman gereken masa.*
(bkz: selçuk üniversitesi)
**
-eli yordamı ile kurt yapmak.
-kavga.
-ocak toplantıları.
-gereksiz okul ba$kanları.
-luzümsuz tafralar.
-kalabalık olunca delikanlı, tek olunca süt dökmü$ kedicik.
-taassub.

ama hepsini bu gruba sokmuyorum bazı iyi olanlarını da görmedim desem haklarını yemi$ olurum.
(bkz: satır)
(bkz: burgulu demir)
düşününce hayli ilginç olan ama galiba kanıksadığımız şeylerdir.kafa selamı,tespih ve kundurayı geçersek; ezberlenmiş cümleler, düzen değiştirmenin akılla değilde kaba kuvvetle olacağını zannetmek, kendi hariç herkesi değiştirmeye çalışmak.
takım elbiseli reise kız ayarlama merakında olan veya başkasının kız arkadaşına bakmakta olan abazalar güruhu.
pala, satır. döner bıçağı gibi bilimum aksesuar...
-iyi de abi sen neden gidiyorsun oraya?

+yaa işte cart curt ıvır zıvır..hem sosyal işler reeisi oldum ben..

-slşdakşl/?=77^+T? yani?

+işte halı saha maçları falan ayarlayördüğm..

- (bkz: küçük ama hızlı adımlarla götün götün kaçmak)
(bkz: cehalet)
yurtlarda her bokun bi reisinin olması.yurt reisi kat reisi bölge reisi falan filan reisi birde sürekli değişir bu reisler komiktir.ha birde bi şarkıları gelir aklıma hep çok gülerim bikaç satırını karalayayım.
-ötüken yolu yokuşturrrr ötüken yolu yokuşturrr
kafaları tokuşturrr kafaları tokuşturrr
bize faşo diyenlerrr bize faşo diyenlerrr
ya komünisttt ya puştturr ya komünistt ya puştturr....
dayağın acısıyla sözlüğe koşan komunistler.
(bkz: küçükken topun ülkü ocağına kaçması)
günümüz için çakal çukal... geçmiş için ise vatanın gönüllü askerleri ve islamiyet savunucuları.
(bkz: altarın oğlu tarkan)
samimi söylüyorum, kundura.
(bkz: atatürk öğrenci yurdu)

(bkz: istanbul)
(bkz: Beyaz çorap)
(bkz: kurtlar vadisi)
(bkz: pusat)
yazın çatır sıcakta takım elbiseyle dolaşan ,bağrından taşan kılları, çenesine kadar inen bıyıklarıyla birleşen, beyaz çoraplı ,sivri burun kösere ayakkabının topuğuna basan, beli silahlı, vatan millet sakarya üçlemesi kılıfıyla her türlü pisliği yapan, çek senet tahsilatçıları...
(bkz: uludağ sözlük ülkü ocağı)
mehmet kaplan ın nesillerin ruhu adlı kitabında akıcı bir üslupla tarif ettiği bir devrin etkin gücü şimdilerde pasifize edilmiş topluluktur.
(bkz: recep ivedik)

(bkz: kıro)