bugün

entry'ler (106)

uludağ sözlük

farklı fikir beyan etmeyi provakörlük adleden sözlük.

kürtlerin ülkenin gerçek sahipleri olduğu gerçeği

(bkz: milliyetçiliğin bir çocukluk hastalığı olması)

mervegul

Ben sayamadım arkadaşım sen saymaya calıs olur mu?

Türk : Avşar, Yörük, Manav, Türkmen, Tahtacı, Kıpçak, Tatar, Nogay, Cerit, Kırgız, Karapapak, Terekeme, Gacal, Azeri, Özbek, Harzem, Çepni, Oğuz, Kırımçak, Karaçay, Balkar, Kazak, Kumuk, Karakalpak, Uygur, Ahıska, Muhacir, Gagavuz, Salurlu, Yerli, Pallık, Dadaş, Gakkoş, Efe, Aydınlı, Abdal, Aşiret, Sıraç, Nalcı, Çaylak, Teber, Beydili, Barak, Şirvan, Karabağlı, Şaman, Şamlı, Torbeş, Patriot, Ortakçı, Amuca, Bedrettinli, Karamanlı, Kırım Tatarı, Kazan Tatarı, Başkırt, Yakut, Hazar, Karakeçili, Sarıkeçili, Karakoyunlu, Akkoyunlu, Torlak, Kasap, Kıvırcık, Kızılbaş, Peçenek, Göçmen, Çıtak, Eybek, Zeybek, Sancaklı, Dobrucalı, Afgan Türkü, Kıbrıslı.
Boşnak: Bosnalı, Sancaklı, Müslüman Sırp.
Arnavut: Şiptar, Toska ve Gega.
Makedon
Zaza: Zaza, Dimili,
Gürcü: Acar, Kartveli, Kart, Melaşvili, Gurian, ingilo
Çerkez: Abhaz (Kavimleri: Aşıwua, Aşkarıwua, Apsuwa) , Adige (Kavimleri: K'emguy,Yegerukay, Abadzeh, Şapsığ,Hak'uç, Hatukay, Natuhay, Kabardey, Besleney, Mahoş,Mamhığ, Bejduğ, Jane), Ubıh, Dağıstanlı (Kavimleri Avar, Lezgi, Dargi, Lak), Çeçen, inguş, Oset
Süryani: Türoyo, Qıltu, Mlahsö
Roman : Rom, Çingene, Poşa
Yezidi: Ezidi, izdi, Azidi, izid, Izdi, Darsın, Rasni
Kürt: Kurmanc, Sorani, Gorani
Arap
Pomak
Laz
Hemşinliler
Ermeni
Yahudi: Sefarad, Aşkenaz
Rum
Nasturi
Keldani
Bahai
Sudanlı
Leh
Malakan
Farsi
Hakkani
Halitat
Dürzi
Zerduşi
Mansuri

kürtlerin ülkenin gerçek sahipleri olduğu gerçeği

Bu ülkenin gercek sahiplerinin 70 küsür farkı etnik kökenden oluştugu için dogru bir önermedir.

(bkz: Türkiye türklerindir)*

okullarda siyaset konuşmanın yasak olması

(bkz: t cetveli ile okula girememek)

baba mesleği terörist olan kürt

(bkz: direne direne kazanacagız)

türk milleti zekidir

(bkz: Türk milletinin yüzde altmışı aptaldır)

apocular

yüzlerini görememekteyiz

http://www.youtube.com/wa...XXp0U&feature=related

hepsiburada com

Sanki son tasarımı ile biraz daha agırlaşan site.

abdullah öcalan a hakaret etmek

(bkz: Milliyetcilik cocukluk hastalıgıdır)*

asker istedi diye pkk ya terörist diyemeyiz

(bkz: terörizm degil halkın mücadelesi)

hem kürt hem komünist hem alevi

(bkz: türkün türkden başka dostu yoktur)*

din düşmanı

(bkz: halk düşmanı)

bir türk dünyaya bedelse kürt ne kadar eder

(bkz: Türklügü üstün ırk sanmak)

içtikten sonra ahmet kaya şarkıları söylemek

''Ben Altı yaşındayken başladım, yani babamın bana Altı yaşındayken bir bağlama almasıyla başladı aslında problem esas ordan başladı, belkide bu konuda en fazla suçlu babamdı. yani iyi şarkı söyleyen çocukken iyi şarkı söyleyen insandım ama pek fazla kafa tutan bir insan değildim açıkçası.
Kimlik sorunu yalnızca insanın milliyeti yada milleti ile ilgili değildir, yani kişilik sorunu ilk önce insanın ben varmıyım yokmuyum diye başlar. Yani hayatın içinde varsanız hayat için birşey yapıyorsanız bunun çok ağır bedelleri vardır, bu benim içinde geçerli işte bu ülkenin yöneticileri içinde geçerlidir, bakkalı içinde yani eczacısı içinde geçerlidir, ama sanatçı halkın sesi halkın gözüdür yani çağın tanığıdır, ve çağın bire bir tanığıdır yani bütün cinayetlerin tanığıdır görür ve anlatır, halk görür anlatamaz halk susar. Sanatçının işi gördüğünü anlatmaktır korkmadan anlatmaktır yiğitçe anlatmaktır.

http://www.youtube.com/watch?v=hfIyD_75bmo

berengs91

(#6412886) beni benden almıştır.

bir görüş kabininde

(bkz: ölüm toplasada çiçekleri çicekte tohum biter mi)

galatasaray ın 119 milyon 350 bin euro etmesi

(bkz: Futbol halkın afyonudur)

dudullu

(bkz: çaykent oto yıkama yaglama)

kuran ı kerim

(bkz: Hikaye kitabı)