bugün

entry'ler (18)

ben bu yazıyı başbakana yazdım

merhaba başbakanım nasılsınız? sıhhattesinizdir inşallah.

kendinize saray yaptırmışsınız hayırlı uğurlu olsun. ama anlamadığım eskisinin neyi vardı damı su mu akıtıyordu? herneyse isminide ak saray koymuşsunuz çok manidar buldum doğrusu. aklıma hemen amerika daki beyaz saray geldi her nedense.

350 milyon dolar masraf edilmiş sanırım ak saray yapımı için. atatürk orman çiftliğinin ortasına yapmışsınız. ağaçları ve ormanı seven bir başbakanım var (!) diye övünürdüm ben oysa.

çözüm süreci ne durumda başbakanım eşkiya şehre indi haberiniz var mı? annelerin ciğeri yandı. yüksekovanın en işlek caddesinde kalleşçe arkadan saldırdılar. diyarbakırda eşinin gözleri önünde saldırdı kansız köpekler. kızmayın başbakanım ama umarım işid bu peşmergenin, ypg nin ve pkk nın kökünü kazır inşallah.

bu arada peşmergenin sınırdan geçişi 2. habur vakası değil mi sizcede? hemde 29 ekimde yapılmış olması yine çok manidar geldi bana.

karaman'da maden kazası oldu. işçiler yine yerin metrelerce altında mahsur kaldı. inşallah sağ salim çıkarlar. yine ekranlara çıkıp bu işin fıtratında var türünde bir açıklama yapacak mısınız? işçiler yerin altında yemek yiyecek yemek için dışarı çıkmayacak gibi bir madde torba yasada araya sıkştırılmış yemek saatine denk geldi facia. yemek için dışarı çıksalar hepsi kurtulacaktı başbakanım. soma'daki faciayla alakalı kimler cezalandırıldı. kimlerden hesap soruldu? yoksa o godomanlar yine kurtardı mı yakayı?

bu arada. 350 milyon dolar parayı duyunca aklıma emine akçay geldi. kimdir bu emine akçay diye soracak olursanız. emine akçay bir anneydi. kocası uzun süre işsiz kaldı ev kirasını ödeyemedi odun alacak parası bile yoktu oduncuya gitti. elinde 3 5 kuruş vardı oduncu bu paraya odun olmaz deyip geri çevirdi ısrar etti emine anne oduncuda bir çuval odun verip gönderdi. evine geldi ve odunları yakmayı denedi ama bi türlü yanmadı ıslaktı odunlar. çaresiz fön makinesini çalıştırıp çocuklarının eline verdi ve kendisi diğer odaya geçip kendini astı. işte böyle başbakanım kıssadan hisse zor iştir anne olmak, baba olmak.

benide soracak olursan başbakanım. öğrenciyim. aileme yük olmamak için fellik fellik iş arıyorum. part time full time ne olursa. derslerimide layıkıyla veriyorum. cebimde 4 yıl önce aldığım telefonum bozulup duruyor değiştiremedim şu kahrolasıyı. son aradığımda anneme param var diye yalan söyledim param bitmişti. arkadaşlardan borç harç idare ediyorum. iş başvurusu yaptım mülakata çağırdılar sonucunu bekliyorum başbakanım çok heyecanlıyım.

benden bu kadar başbakanım aklıma geldikçe yazarım yine hadi sağlıcakla kalın.

ölümlere koşarak giden hükümet

Koşarak gitmelerine gerek olmayan hükümettir. Ceylan derisi koltuklarında oturarak aynı açıklamaları yapabilecek hükümettir. 'bu işin fıtratında var' 'bunların hepsi kader.' 'soruşturma açalım ama yargılamayalım' 'işçi nin hatası' 'ölüm allahın emri onun işine karışılmaz' tipi açıklamaları koltuklarında oturarakta gayet güzel yapabilirler.

kpss

açılımı; K'amuya P'ersoneli S'üründüre S'üründüre alıyoruz. olan sınav.

eniştesine muz soyan baldız

http://imgim.com/g.gif

sevgiliye pipim kalktı diye mesaj atmak

keko türüne özgü davranıştır. genelde kız meslek lisesi önlerine yaşayan bu türler kış aylarında ortaya çıkar yaz aylarında ise güney kesimlerde, tatil yörelerinde otlanırlar. zaten mesaj attığı numarada kezodur. o türüde başka bir başlıkta inceleyelim.

sözlük yazarlarının itirafları

yaşam denen bu olay kimin kararı? mesela bana soruldu mu sen doğacaksın ve bir sınava gireceksin ? bana kalsa ben hayır derdim. ve işin garip tarafı istediğin zaman ölemiyorsun da eğer hayatına son vermek istersen yasak! cehennem ile cezalandırılıyorsun. çok trajedik. türlü olaylara gögüs geriyorsun. neden böyle oluyor diye soruyorsun. öyle deme deme günah, bu dünya sınav yeri. yaşamak zorundasın bu sınavı vermek zorundasın. ya yaşayacaksın ya da yaşayacaksın.

25 ekim 2014 hakkari pkk saldırısında 3 şehit

hain soysuzlar tarafından gerçekleştiren kalleş saldırı.

Başımız Sağolsun.

haince pusu kurarak askerimizi şehit eden kansız, şerefsiz köpekler bilmeli ki. bu memleket 3-5 domuz sürüsüne boyun eğecek kadar aciz değil. bu memleketin ferdi olarak, türk milleti, türk gençleri olarak kuva-i milliye ruhu tekrar uyandığında. birer domuz gibi gezindiğiniz o dağlarda. ölmek için yalvaracaksınız.

bu arada açılım ne durumda devam mı (!) !!!!!!!!!!!!!!!

incir reçeli 2

bir arkadaşımın ısrarıyla izlediğim, romantik filmdir. filmde o kadar çok alkol tüketilen sahne yer alıyor ki bir ara hiç içmeme rağmen canım rakı çekti o derece. ilk filmi kadar etkileyici bir film değildi ama şafak pekdemirin oyunculuğu ve halil sezai'nin sesiyle vasat üstü güzel bir film olmuş. puanım 7.0 .

mehmet pişkin cehenneme gitti

neden cehenneme alımları sen mi yapıyorsun? denilmesi gerekendir.

ikinci öğretim

erken kalkma problemi olan yada hem okuyup hem çalışan öğrenciler için çok iyi olan örgün eğitim programıdır. normal öğretim öğrencisi olarak bazı derslerine katılmaktayım verimlilik açısından iyi olmasada çalışma imkanı da sağladığı için tercih edilebilir.

münir özkul

hababam sınıfı serisinde oynadığı mahmut hoca karakteriyle tanınan sinema, tiyatro ve dizi oyuncusudur. istanbul erkek lisesi mezunudur. 1998 yılında kültür bakanlığı tarafından devlet sanatçısı ünvanı verilmiştir. 2003 yılından beri Demans hastalığı ile mücadele etmektedir.

yılmaz özdil

şu sıralar isim, şehir, bitki adlı romanın okumakta olduğum gazeteci ve yazardır. son derece nüktedan ve iğneleyen bir dil kullanır. yayınlanmış üç kitabı bulunmaktadır. 10 ekim 2014 itibariyle sözcü gazetesinde köşe yazısı yazmaya başlamıştır.

victor hugo

sefiller ve notre dame'ın kamburu gibi romanlarıyla tanınan fransız şair, romancı ve oyun yazarıdır.

kobane

Diğer adıyla ayn el-arap Suriye'nin Halep iline bağlı ilçesidir. son zamanlarda işid ve pyd güçlerinin savaşına sahne olmaktadır ve adı medyada sıkça duyulmaktadır.

yaw he he

boş konuşan insanlara karşı söylenebilecek söyleyen kişiye psikoloijik terapi yapan sözdür.

yalnızlık

insana bolca düşünme imkanı sağlayan, ama psikojik bazı yan etkileri olan durumdur.

uludağ sözlük

ismail Alpen tarafından 2005 yılında kurulan katılımcı sözlüktür. sloganı 'ulu'lardan ulu bir sözlük'tür.

facebook

Mark Zuckerberg tarafından oluşturulan sosyal ağ platformudur. üyelerin diğer üyelerle yada yakınlarıyla iletişim kurmasına olanak verir.