entry'ler (26)

mustafa kemal atatürk ü sevmiyorum

kimsenin diğer bir kimseyi zorla sevmesi istenemez.. saygı duyulabilir ve duyulmadığı anda şimşekler de çakabilir ve fek'at, 21. yüz yılda "neden sevmiyorsun ulenn"den öteye gitmeyen serzenişlere de hiç gerek yoktur.. atatürk diktatör-müdür? tartışılır.. ancak, etrafındakilerin diktatör olduğunu bilmeyen çok ayıp ediyordur.. (bkz: ismet inönü)

led zeppelin

insan dünyaya gelir ve ölür. yaşadığı zaman diliminde yer, içer, sevişir, hastalanır ve deliler gibi eğlenir.. sever, sevilir.. hüzünlenir hatta sinirlenir de..
çocuğu olur! anne veya baba.. bazen en içli duyguları bünyesinde barındırıp bir bakış bile onu yerle bir edebilirken.. en azgın sinsi düşman dahi onu yolundan alı koyamaz..!

insanoğlu hayatta bunların hepsini veya daha çoğunu yaşar ve yaşatır..

tüm bu anlatılan duygu-düşünce, yaşam ve ölüm arasındaki en ince nokta da Rock yer alır.. onda bir felsefe bir yaşam biçimi vardır.. ve rock * hayatı bize tüm çıplaklığı ile gösteren yegane müzik türüdür.. ve bu türünde tahdında, led zeppelin oturmaktadır..

lady gaga

evvel zaman içinde Rock adlı bir şaheser yaşardı.. şu an gönül ve ruhlarda yaşamaktadır..! şimdilerde ise pop ve onun kültürü yaşanmaktadır.. lady gagada ister beğenilsin, ister beğenilmesin yeni nesil pop ikonudur ve bir programda da bu işin üstadı madonna ablası ile parodisine saç ve baş olmak üzere kavgaya girmiştir-ki, mecazi bir mesaj taşıdığını düşünmekteyim..

ayrıca bu entryi okuyacağını varsayarak kendisine bir önerim olacak.. kafasına taktığı obje + nesnelerle pek meşhur olan GaGa'lı kızımıza, güzel bir ingiliz aygırının cinsel uzvunu takmasını öneriyorum.. sıkıldıkça da üzerine oturabilir tabii ki..

beni sahnede görmenizi sağlıyorum

bomba kanal flash tvnin en bomba programı her cevhere altında Ajdar anikin vanlı müslümü överken dibe çeken bin bir katakullisinden sonra aynı sahneyi vanlı müslüm ile lutfedip paylaştığı anda seyirciye dönerek: "beni ve müslümü aynı sahnede 'görmenizi sağlıyorum'..!" diyerek özlü ve felsefi sözünü akıllarımıza nakşetmiş ve biz fanilere ne denli küçük varlıklar olduğumuzu bir kez daha oturduğu ulvi makamından hunharca hatırlatmıştır..!

benim adım orman

küresel ısınma dönemine giren yaşlı ve naif dünya'mıza da can-ı gönülden atıfta bulunulabilecek bir albüm adı..
gerek söz gerekse müzik kabiliyeti, felsefesi olarak buna sesini ve kişiliğini de ekleyerek çok iyi baladlar ve Hit rock şarkılarına imza atacağına inandığım rockun sezen aksusunun merakla beklediğim (5 senede bekletilmez ki ya huu) Albümü..

aziz kedi

yaptığı işlerin saygı gösterilmesi gereken ekşi sözlük yazarı, Okan bayülgen editörü..

ahanda "popüler kültür eleştirisi yapıyoruz.." yerine, ağır ve vakarlı bir şekilde yapan.. ancak anlaşılamamasıda doğal olan şahsiyet.. Zira; "entelektüel kulvarda yüzen arkadaşımız.."

selen seyven

medya kralı'nda bütün sorulara bön, bön bakan 22 yaşında olmasına şaşırılan.. yenicede Kapalı çarşı'da oynayan..

levent üzümcü

oyunculuk üzerine yaptığı yorumlarla oyunculuğunun iyiliğinden şüphhe ettiğim şahsiyet.. zira; "itici görünmektedir"

yüksel aytuğ

"abii ekmeğime sarelle sürermisin?" psikolojisini tetikleyen babacan.. yazar.. Ve fek'at konuşurken sesinin fazlaca çatallaştığı görülüyor.. görülemediği gibi duyuluyor..

petek dinçöz

bu kadar iğrenç bir sesle bile sezen aksu'nun konserinde sahneye çıkardığı (-ki can tanrıyar'n tokatından korktuğu için sahneye çıkarttığından süpheleniyorum..) organizma..

Zira, onur baştürk önceden kestirememişti..

can tanrıyar

petek dinçöz'ü türkiyenin başına musallat ederek ülkesine ihanet eden..

onur baştürk

okkalı bir tokat ile ağlamaklı olan can tanrıyar zede..

tuncer tunceli

tek suçu bugün Efsane olabilecek Grup bulamamasıdır..! ve fek'at kendisi bir Efsanedir ne gam..

ece gürsel

bu güne dek Rock olarak bildiğimiz her şeyi bir çırpıda yel değirmenlerine vermemize neden olan Gramafon Avrat..

flash tv

* tv progamı..! ipini koparanın fink attığı kanal..

umay umay

gök kuşağı'nın kızı.. kirletilmiş ekran ve sayfaların cirit oynadığı bir hengamede, neden albüm çıkarsındı-ki..!?!

disko kralı

ses düzeni gayet iyi olan program ve fek'at, Program'ı arayan kişilerin; televizyon ve telefon arasındaki ses düzeneyini anlayamadıkları için.. hiç bir suçu olmadığı halde Okan Bayülgen'in kendisini "Suç Üstü yakalanma" hissiyatı ile paraladığı program..

özgür çakıt

yüz ölçümündeki; "ben annelerin yanağından makas almak için sıraya girdiği yegane kişiyim" ifadesi ile insanda, (popüler kültüre savaş açarken aynı anda o kültüre nasıl malzeme olunurun (bkz: kafanı kırarım köpek) konuk olduğu cnnturk'de saba tümer'e yansıması) gibi duyguları tetikleyen tv şeysi.. yinede severiz..

ajdar anık

mide ağrısına bire bir..! hele birde yeni sahne arkadaşını yanına koyabilirseniz bir daha mideniz ağrımayacaktır zira içersinde ne varsa çıkarabilecek güçte iki yaşam formu..

janis joplin

ondan daha güzel kim cry baby diyebilir ki..? (bkz: robert plant)