bugün

emret komutanım adlı dizide sıkça kullanılan replik.
arıza hamza*adlı karakterin emret komutanım adlı tv dizisinde sürekli kullandığı replik
bir dönem tgrtde cüneyt arkın tarafından yapılan fakirlere yardım tadında bir program.
(bkz: hulusi kentmen) *
(bkz: ali babacan)
1975 tarihli, Yönetmenliğini; Natuk Baytan'ın, Senaryo Yazarılığını; Erdoğan Tünaş'ın yaptığı, polisiye türünde, başrollerinde; Müjde Ar ve Cüneyt Arkın'ın yeraldığı, sinema filmi.
(bkz: volkan babacan)
komiser şahin rolündeki cüneyt arkın'ın istanbul'daki suç örgütleriyle özellikle uyuşturucu baronlarıyla mücadelesini anlatan bol aksiyonlu türk filmi. komiser şahin, yakalayıp hapse attığı suçlulara karşı sergilediği babacan tavrıyla ve tabanca taşımama prensibiyle hem teşkilat hem de halk tarafından sevilir sayılır. filmde suça ve haksızlığa karşı mücadelenin her ne pahasına olursa olsun herkes tarafından sürdürülmesi gereken bir erdem olduğu vurgulanır.
yıllar evvel tıgırıt ( tgrt ) denen gereksiz kanalda cüneyt arkın'ın yoksullara yardım amaçlı yaptığı komik program. bir bölümüne denk gelmiştim ve babacan bu battaniyenin altında ne var diyordu. beklemeye deymezdi biliyordum ama merak etmiştim ve iyiki beklemişim. programın devamında birilerine yardıma gidiyordu babacan ve süreklide bu battaniyenin altında ne var az sonra. yaklaşık 1 saat olmuştu ve merakım her dakika katlanıyordu. tüm yardımlar bitip sıra battaniyenin altına geldiğinde malumunuz reklam. tüm sinirlenmeme rağmen kaçırmamak için reklamlarında tümünü seyrettim.
neyseki beklenen an gelmişti babacan orada sorusunu tekrarladı bu battaniyenin altında ne var. kardeşim oraya kadar geldin hadi artık sorma sen söyle ne var. battaniye kaldırılır ve altından dişleri ödenmemiş sigorta gibi üç tane varsa 5 dişi yok. zavallıyı zincirle bağlamışlar battaniyeye sarıp bodruma koymuşlar. yaşlı kadın anne mama anne diye seslendiğinde babacan kadına getirdiği 1 kilo elmayı önüne döker. kadın olmayan dişleriyle önüne dökülen elmaların birini dişliyip birini bırakırken babacan acele etme tamam hepsi senin tamam diyordu, kadınsa anne ama anne mama...
herkese renkli günler
Kripto-Yahudilerin’ Babacan adını kullandıklarını söyleyen yalçın Küçük tezini mealen şöyle savunuyordu: Babacan isminde bulunan Baba, Tanrı demektir, Can vermek ile birleşince “kurtarmak” fiilini çağrıştırmaktadır.
güncel Önemli Başlıklar