bugün

entry'ler (483)

zeytinburnu sahilinde araba içinde yiyişen çiftler

tümünün camları filmli değildir. bu işi yoksulluk içinde yapmaya çalışanlar da vardır.

(bkz: ühhüüüğğğ) *

özlenenler

(bkz: anne)

bir böceğin yaşam hakkına bile saygı duyan insan

sanırım hiç bir zaman varamayacağım seviyede bir olgunluğa sahip insan modelidir. sakal traşı olurken lavaboya düşüp ıslanan sineği saç kurutmayla kurutarak kurtarmaya çalışan bir arkadaşım vardı üstelik herhangi bir psikolojik ya da fizyolojik sorunu yoktu bu arkadaşımın.

uyku geldiği halde yatmama nedenleri

sevgiliden ayrılmak. uyanık olursan geri dönecektir misal, uyursan kapının dındınını, telefonun zırzırını duyamazsan ya. oysa aranız kötü değilken,aşk doruklardayken bi dındınla bi zırzıra mahkum yaşayacağını söylese biri, poponla gülersin.

adı üniversitenin önüne geçen fakülteler

her universitenin tibbi sanirsam.

(bkz: fak di ingilisch klavye)

ramazan deyince akla ilk gelen şey

--spoiler--
- Şaban!
+ hayır ramazan.
- kimi kandırıyorsun sen?
+ vallai ramazan kumandanım
- tabii ramazan, senin adını unuturmuyum hiç?
--spoiler--
edit: (iç ses) buna da spoiler verilir mi lan.

şişman insana söylenen laflar

(bkz: ekmeksiz ye)

sekte

uğranan birşeydir.

homofobi

düzenin bir parçası olan farklılıklara saygı duymayan insanların yaratısı. korktuklarıyla başbaşa kalsınlar,onlar için üzgünüm... ikinci olarak eşcinsel olmayı toplumun odağı olabilmek için bir fırsat bilenler için de ayrıca tabii..

çankırı dan adam çıkmaz geyiği

çankırı'dan adam çıkar. adamın allah'ı çıkar hatta... ve bütün genellemelerin aksine şahsen tanıdığım bütün "adam gibi adam"lar çankırılıdır.

uçak düşerken aranacak ilk kişi

kesinlikle bir anneanne değil. sözü geçen anneanne -17 kontör varken "beni ararmısın" talebiyle de aranmamalı,hiç bir işe yaramıyor zira..

çocukluk dönemi sanrıları

ezanı allah'ın okuduğunu sanmak. abiciğim görünmeyen birinin sesi geliyor, ezan da dini bir şey onu da biliyoruz,iki veriyi birleştirince o sonuç çıkıyor *.

sabah ilk akla gelen şeyler

çayın bağımlılık yarattığına inanmayanlar bilhassa ramazanda sabah uyanır uyanmaz dilin damağın birbirine yapışmasıyla birlikte içlerindeki aşk ateşini kendilerine itiraf etmek durumunda kalırlar.

(bkz: çay aşkı)

elif şafak

kitaplarında dehşetengiz( ve -engiz'le biten daha bir çok sözcük) ve şekerriz sözcüklerini çokça kullanan,öyle bir kaç cümleye sığdırılamayacak kadar birikimli,çok yönlü ayrıca okuyanı kendine bağlaması 2 sayfadan fazla tutmayan kadın.
severek okuyoruz. *

bitmemiş tango

Bitmemiş Tango

Solgun efendim
Ayılttınız hayattan beni
Yalnız bir kızdım
Öksüz yıldızdım
Çarpıp gittiniz
Hala aralık kapım karanlığa
Dalgın efendim
Dargın efendim

Yansaydık ah keşke daha ilk adımda
Keşke ölüme değil aşka inansaydık
Eşlik edecektiniz tek kişilik dansıma
Teriniz sildiğim mendil kalsın sizden bana

Mızıkçılık ettiniz yarim
Erken kaçıp gittiniz heyhat
Size kırgınım hala lakin
Yokluğunuzda çok zor hayat...

bitmemiş tango

saturno contro (bir ömür yetmez) adlı ferzan özpetek filminin soundtracklerinden biri olan şarkı. ışın karaca seslendirmiştir,çok da güzel söylemiştir.

cem mumcu

(bkz: ucuncu sayfa guzeli)

ölmeden önce kesinlikle yapılması gerekenler

cem mumcu'ya göre, aşık olunan bir kişiyle bir defa da olsa sevişebilmek'tir

degaje

(bkz: tofita)

fluoxetin

(bkz: manik depresif)
(bkz: major depresyon)