bugün

Gözünüzü açar açmaz aklınıza gelen saçma veya mantıklı olan şeylerdir.
(bkz: işemek)
sigara içmek.
sahura kalktım mı ben ya ? yoksa rüya mıydı ?
(bkz: sofrada uyumak)
genelde o gün yapılacak zorunlu işler listesinde yer alan, can sıkan ve yatağa yapışmaya neden olan şeylerdir.
bugün ne giysem.
sevdicek.
'' cenabet miyim ? '' sorusunu akla getirir.
telefona bakmak. arayan soran var mı diyerek yastığın altındaki telefonu almaktır.
(bkz: brezilya borsası)
ne zaman sabah oldu ya diyerek etrafa bakmak.
akşam olsa da yatsam.
yeni bir aşksa - sevgili.
bir işiniz varsa - saat.
yapacak birşey yoksa - erken kalkmışsınızdır. tekrar uyuyun kalktığınız da tekrar düşünürsünüz.
bir sabaha daha sağlıklı bir şekilde gözümü açtım diyerek "şükretmek"..
çayın bağımlılık yarattığına inanmayanlar bilhassa ramazanda sabah uyanır uyanmaz dilin damağın birbirine yapışmasıyla birlikte içlerindeki aşk ateşini kendilerine itiraf etmek durumunda kalırlar.

(bkz: çay aşkı)
iddaa kuponu noldu acaba???
biraz daha uyusa mıydım?
acaba mesaj geldimi diye bakmak. ondan önce telefonu eline alıp ''dangalak alet gene çalmamış işe geç kaldım'' dercesine telefona ablak bir suratla bakmak.
iş günüyse eğer, erken çalan saatle istifayı düşündürür bana. tatilse hiç birşey düşünmez bu bünye..
geceki rüyaları hatırlamaya çalışmak.
düzenli olarak "acaba ne kadar geç kaldım" sorusudur. zira kişi hergün işe geç kalmaktadır. tabi bu geç kalma süresine göre uyandıktan sonra hareket eder tabi ki saate baktıktan sonra. çalışırken tamam da, tatil günlerinde bile kişi bu soruyla uyanıyorsa, zihnindeki zaman kavramında ciddi sorunlar vardır. hatta abartıp, bu şekilde uyanıp "ohh be bugün tatil" deyip uyumaya devam edip, yaklaşık 1 saat sonra aynı soruyla uyanmak kişinin kendine yapabileceği en büyk işkencedir. her sabahı böyle olanlara tavsiyem şudur:
işten ayrılın. yoksa zaten kovalacaksınız amk.
ramazan ayı dikkate alınırsa kamyonun devrilip devrilmediğine bakılır daha sonra;
-çok susadım bozsam mı orucu? sorusu akla gelir ve akabinde iftara kaç saat var diyerekten uykuya tekrar dalınır.
gece uzun olarak düşünülen, bu başlıkla en beğenilenlere bile girerim diye hayallere daldıran güzelim yazıyı unuttuğunu farketmek. delirmek.
Cep telefonundan facebook'a girip arkadaş talebi gönderen varmı diye bakmak.
(bkz: kara gözlü yar)
(bkz: karavicdanli yar)

platonik aşık olduğun kız.. *