bugün

üniversitenin bir süre sonra o bölümün adı ile anıldığı fakültelerdir. hacetrte pe deyince koca bir üniversite değil tıp sbf deyince anakara üniversitesi akla gelir.
iletişim bilimleri fakültesi denice anadolu üniversitesi'nin akıllara gelmesidir.

(bkz: burada bi ironi var ama nerede)
(bkz: teknik eğitim fakültesi)

olan olaylarla gazi üniversitesi'nin önüne geçmiştir.
(bkz: necatibey eğitim fakültesi)

kendisi 1910da kurulmuş olması dolayısı ile 1992 özerklikli balıkesir üniversitesi'nin önüne geçmiştir.
adı üniversitenin önüne geçmiştir bilinmez; ama uludağ üniversitesi, uludağ sözlük ikilisi de farklı bir kulvardan tartışmaya adaydır.
(bkz: cerrahpaşa tıp fakültesi)
(bkz: çapa tıp fakültesi)
(bkz: çapa tıp fakültesi)
(bkz: anketli ayar verildi mi)
bir tanedir. mülkiye ya da siyasal adı vererek ankara üniversitesi sbf'lilerin yarattığı saçmalık dışında söz konusu olmayan bir durum. nerden mezunsun? siyasaldan. siz hiç nerden mezunsun? tıptan diye bir şey duydunuz mu? hacettepe tıp derler göğsünü gere gere. bazı yazarlar yanlış anlamış başlığı. hatta açan arkadaş bile yanlış örnek vermiş. hacettepe tıp, tıplarda bir numaradır. ama orası neticede "hacettepe" tıptır.
(bkz: ankara hukuk)
(bkz: ankara üniversitesi siyasal bilgiler fakültesi)

başlığı açan arkadaş çok doğru bir örnek vermiş, hatta cuk oturmuştur. hacettepe üniversitesi için tıp ne ise, ankara üniversitesi için de siyasal odur.

mülkiye ya da siyasal adı vererek mülkiyelilerin dışında kimsenin yapmaya götünün kesmeyeceği durumdur. nerden mezunsun? tıptan dedin mi, hangisi olduğunu belirtmek mantıklıdır, çünkü bir sürü var. nerden mezunsun? siyasaldan. niye, çünkü türkiyede zaten sadece bir tane siyasal* var. ayrıca ünü, şanı şöhreti de ankara üniversitesinin fersah fersah önündedir. biz ne yapalım kardeşim? nerde okuyosun dediklerinde ankara* maliye diyorum, malak gibi suratıma bakıyorlar, iki yıllık mı dört yıllık mı diyolar amk. mülkiye ya da siyasal diyorum 'aaa ooo eee oyhşş kaç puan yaptın' diyolar, genç kızlar tumanı donu sıyırma noktasına geliyo nerdeyse. sen olsan hangisini dersin yeğen? *

velhasılı mülkiyedir efendim. ankara üniversitesini zaten mülkiye de olmasa pek sikleyen olmaz. şampiyon belli ikinci kim sorusu için ise dtcf ve ankara hukuk yarışabilir. ankara üni. kim lan?
akdeniz üniversitesi tıp fakültesi*
gazi eğitim fakültesi
ankara siyasal bilgiler fakültesi(mülkiye)
dil tarih
ankara hukuk fakültesi
anadolu iibf.
(bkz: istanbul kültür üniversitesi hukuk) cehamer Ceza Hukuku Uygulama ve Araştırma Merkezi
(bkz: atatürk üniversitesi edebiyat fakültesi)
edirne tip mesela.
orjinali trakya üniversitesi tip fakultesi.
orman fakültesinin namı kastamonu üniversitesinin önüne geçmiştir. dikkat tomruk yuvarlanabilüü..
nam-ı değer.. (bkz: mülkiye)
her universitenin tibbi sanirsam.

(bkz: fak di ingilisch klavye)
(bkz: titia)
(bkz: karadeniz teknik üniversitesi)
(bkz: mülkiye)
cerrahpasa,

istanbul tip fakulteleri.

hacettepe tip.

oncelikle ankara siyasal, sonrasinda istanbul siyasal.
siyasal dışında böyle bir fakülte yoktur.
cerrahpaşa

çapa

iktisat

tartışmasız istanbul üniversitesinin 3 fakültesi.
(bkz: işletme fakültesi)