bugün

ilk olarak karadeniz sahilinde çalışmaya başlamış firmadır. idealist bir yaklaşımla türkiyenin en büyük firması olmayı başarmıştır. milliyetçi bir duruşu suhip olup ayrıca namaz ve de iftar vakitlerine saygılıdır.
her yolculugumda calisanlarina ayar verdigim firma*..bilet saatinden 15dk sonra gelirse kendinizi sansli hissetmelisiniz.
genel terminali kullanmayıp kendi terminaline giden ve saatlerce servis bekleten firma.
nescafesi acayip kokan firma.*
1996 tanistigim, iki katli otobüsü ile Istanbul dan Izmir e seyahat etmeye calistigimiz ama tüm günümüzü almasina sebep olan, motor arizasini gidermek icin yolcularin da müdahele etmeye calistigi, hatta bir yolcunun kolunu yanlislikla sicak motor gövdesine cosss diye yapistirdigi, saatlerce oyalan-diril-digimiz seyahat sirketi.
bayramda yeğenim için üç gün bilet almaya çalıştığım, sürekli sistemleri arızalı olan ve beni halen yapmış olduğum turizm mesleğinden soğutan firma.
şöför kadrosu tecrübe yoksunu olan otobüs şirketi. iyi bir misyon yakaladılar ama vizyonlarını genişletmek nasip olmadı bir türlü.
istanbul-izmir arasında sefer yapan aracı 0.20 de 4.leventte olması gerekirken 1.30 da gelen. sorunca da; köprü de trafik yoğundu diye abuk sabuk bir cevap veren seyahat firması.(istanbul u bilmiyorsak da; gece vakti köprüde ne trafiği varmış kardeşim. diğer otobüsler vızır vızır geçerken sen keyfe keder hareket ediyorsun ) normalde 1.30 da kalktığımıza göre en erken 10.00 veya 10.30 da izmir de olmamız gerekirken sabah 8.45 te bornova ya girerek bünyede ikinci bir şok dalgası daha yaratan firma. herhalde, şoför biz uyurken turboyu açtı.
Kaptan musait biryerde indir diyebileceğin tek firma.
türkiyenin en cok kaza yapan ve aynı bileti 2 kişiye satan sonrada bu başka metro yazanesinden satılmış diyebilme cesaretini gösteren allahlık bi otobüs firması...
bir seyahatimde muavinin "su içenler parmak kaldırsın" demesiyle beni hem güldüren hem düşündüren komik firma.
ABUK iNTERNET SiTESiNE SAHiP TURiZM ŞiRKETi HANi iNSAN SEFER SAATLERiNi, OTOBÜSLERi FALAN YAZAR DiMi
tasli silahli saldiriya ugrayan otobus firmasi.

http://haber.mynet.com/de...ED47&date=30Kasim2006
ağustos ayının leş gibi sıcağında bodrum'dan kalkan metro turizm'in güzide son model otobüsünün klimaları çalışmadığından, içerisinde 40 derece sıcaklıkta yapılan yolculuk sonrası gecenin bi vakti varılan izmir'de 2 saat klima onarımı için bekletildikten sonra istanbul'a geç varmak ve işe geç yetişmek yaşanabilen sıradan bir durumdur.
ayni bileti birkaç kişiye aynı anda kesen, takograf falan dinlemeyen bu da yetmezmiş gibi kimi zaman kırmızı ışıklarda bile durmayi tercih etmeyen seyahat firması. bunun en büyük sebebi şoförlerin bir çalışan değil, filoya katılıp kendi otobüslerini kullanan kişiler olmasıdır.
manyak muavinlere sahip firma. öyleki gecenin bir yarısı siz uyurken uyandırıp " üşüyor musun? " diye sorarlar adama. *
Samsun ilinin 2-3 bin nüfusluk Ayvacık ilçesinde yaşayan genç ve kendi halinde yaşayan Galip Öztürk'ün inanılmaz yükselişi ile ortaya çıkan seyrüsefer hizmet firması.
ankara aşti de adapazarı arabasına binmekteyim.

-abi adapazarı arabası dimi
-(muavin)yok yeğenim bu sakaryaya gidiyo,ama bi sorıyım belkı gecıyodur ordan.
dağın başında bile şubesi bulunan, garaja geç gelerek ve iki yere uğrayıp toplam bir saat mola vereke sizin diğer otobüsünüze yetişememenize ve yetişemediğiniz otobüs fimasındakilerden (bu kişiler yine aynı firmanın çalışanlarıdır) laf işitmenizi sağlayan, otobüsün içinde donmanıza sebep olan firma. Allah kurtarsın.
nereye olursa olsun, aktarmalı da olsa ulaştıran firma.
sahibinin alaattin cakici oldugu seyahat firmasi.
carsamba ilcesinin bağrından kopmuş güzide bir mafyamızın kurduğu otobüs firmasıdır.
iki akrabamı küçük çocuklarından çalan tabut servisi...
(#1560626)
mekanlar: metro turizm yazıhanesi ve otogar
tarih: 28.06.2007
yolculuk güzergahı: istanbul - ankara
otobüs kalkış saati ve yeri: 11:00 - otogar/esenler

sabah 09:25 suları servis aracına binmek için metro turzim yazıhanesi gidilir *. görevli detone sesli bayan elimde ki bavullara bakarak

d.b.: metro turizm yazıhanesinde görevli detone bayan

d.b.: - servislen mi gitceksiniz *
cellar : - hayır takisyle gidicektim bavullarla ta burya kadar yürüyeyim dedim sizlede bi vedalaşırız hem
d.b.: - beyfendi niye sinirleniyosunuz ki sordum sadece,
cellar : - ..........!!! *
d.b.: - hemen servis şöfürünü arıyorum

telefon konuşması şöle cereyan etmiştir.

d.b.: şiii.... muammer abi nasılsın... bak bi tane yolcum var... * hayvansın muammer abi.. öyle denirmi * ... nyse yengeye selam.. görüşüz

servis şöförünü aradıktan sonra uzun bir bekleyiş başladı ve saat 10:30 oldu ve d.b.'ye sorularak

cellar: nerde kaldı bu servis, bu saatten sonra nasıl yetişeceğiz otobüse
d.b.: servis şöförünü arayım beyfendi bekleyin lütfen *
d.b.: muammer abi nerdesin... * nasıl yani... nasıl yaparsın... neyse öptüm by...
d.b.: beyfendi servis şöförü unutmuş sizi, artık 12:00 arabısına binersiniz birazdan servisi gelir zaten bekleyin şöle
cellar: * sen...senin...
cellar: taksi tutun bana ozaman ücretini de servis şöförü ödesin
d.b.: tamam tutalımda, otobüse yetişemezsiniz yinede *

sizin yapıcağınız işinde, sizede, sana da diye başlayan yarım saat süren cümlerle bi 55 dk.daha beklenilir ve saat 11:25 olur ve servis gelmemiştir.

cellar: siz benimle dalga mı geçiyosunuz şaka mısınız nesiniz * ...
d.b.: lütfen beyfendi bekleyin yoldaymış.

11:35 de servis arabası yazıhanenin önünde durur ve kliması çalışmayan * , 80 model, içerde ayak atılcak yer olmayan, sıcaktan içerisinde insanların bayıldığı bir servis otobüsüne binilir ve 12:20 civarı otogara giriş yapılır ve otobüse binilir.
yeni kesilmiş biletimle otobüse bindiğimde biletimdeki koltuk numarasında, gayet mutlu genç bi insan pişmiş pişmiş sıratarak bana bakıyordu ve ben de hostese bağırarak

cellar: yuh diyorum size hatta çüş nasıl başarıyorusunuz bütün bunları tebrik ederim
hostes: tamam beyfendi otobüsde bağırmayın hır gür çıkarmayın bi yanlışlık olmuş... bakıyım biletinize.
hostes ablamız pişmiş pişmiş sıratan abimize dönerek
hostes: beyfendi yanlış otobüse binmişsiniz.

gözlerimi kan bürümüş bi halde koltuğuma oturup discmani kulağıma takıp bangır bangır müzikle 5 saat yolluculuk boyunca hiç bir ikramnı almadan tamamladığım turizm şirketidir.
güncel Önemli Başlıklar