bugün

yanlış önerme. nesi godoşluk? benim karım okuduysa çalışsın ben gurur duyarım ekonomik özgürlüğü elinde diye.
hayatın müşterek olduğunu bilen godoştur.
sevgilisi konsomatristir.
izin veren adam godoştur.
hemen suçlamayın adamcağızı... sarhoşlara meze mi olsun sevdiceği?

edit: sözlükte özgürce çalışmak isteyen fakat çalışmasını izin vermeyen sevgiliye sahip konsomatrisler var.
kadının çalışma ihtimalinin olduğuna inanmayan işyerinde sürttüğünü birileriyle gezip tozduğunu bilmem kimlerin altında inlediğine inanan ne kendine ne başkasına güveni olan insan müsvettesi başlık açarsa böyle olur.
Kadının içi fesatsa merak etme evdede yapar yapacağını aklında bulunsun.Başı açık veya kapalı genellemeside ayrıca yanlış dinci geçinen godoşlarda gördük biz rahat ol.
işyerindeki kızlara kem gözle bakan godoş zikridir. fikrini siz hesap edin.
babasının ödediği adsl ile internete girip haykırır. ama sevgilisi çalışana bağırır.
Godoslugun ne olduğunu bilmeyen bir yazarın aÇtığı entrydir. Eminim eşi dogum yapacagı zaman aynı şahıs kadın doktor arayan kisidir.
(bkz: biri sunun üstüne toprak atsin)
(bkz: ilgi çekmek isteyen yazar haykirisi)
(bkz: baslik siçmanin bir den fazla yolu)
medeniyet olgusundan bi'haber zevatın 'söz ağızdan çıksın da nereye giderse gitsin' tarzında saçmalamasıdır.
varlığı müsrif kişilerin düşünce yapısına uygun bir cümle. kendisi godoşluğun kitabını yazmış haberi yok.
sevgilisinin çalışmasına izin vermeyen öküzden daha akıllıdır. bilir ki baskı karşısındakini daha fazla kötü yola iter.
görüntü temizliği ve sözlük formatı açısından, tanımların bir mesajda yazılmasının daha faydalı olacağıdır. bir mesajda kelimesinin altı ısrarla çizilmek istenmektedir.
evde baba baba, anne anne diye çırpınan, ancak ebeveynlerinin sikinde olmayan çaresiz godoşun; "ulan belki sözlükte sikindirik sikindirik konuşursam belki birileri beni dinler" çabasıyla ortaya attığı sefilce bir tanım.

öyle kendini hayattan dışlama, dışarı çık arkadaşlarınla taso maso oyna sosyalleş. büyüyünce düşünürsün bunları.
kesin hesabı da sevgilisiyle beraber ödüyordur godoş
(bkz: töğbe günahımıza)
sevgilisinin kendisinin malı olmadığının farkında olan, onun üzerinde saçma sapan baskılar kurmayan erkektir, adamdır.
godoşluktan ziyade modernliktir. tabii ki çalıştığı işe bağlı bu.
Yazıktır la ona parası yoktur ya da benimsemiştir, eğlencesinedir işi gücü yoktur vakit kaybıdır.
Sevgiliden coluk cocuk yapmis nikah kiymamis daha ordan konusuyor. Once nikah kiyican esin yapican o hanimi. Calistirmama evresi daha sonra.
salaklıktır. o zaman ev işi de yaptırmasın evlenince. koysun vitrine baksın sadece...
insanin kafasini karistiran godos. Godosun kelime anlamini dusununce???? Ateistler...?
Gönlü onun üniversite okumasına razı olan kamildir.
o meyve satarak para kazanır yeter ki sevdicegi okusun.

not: ders çalısmaktan bahsediyorum.