entry'ler (6)

sandal ağacı kokusu

neredeyse tüm erkek parfüm içeriklerinde adını gördüğümüz koku ne yazık ki kendisini hiç yalnız çıplak şekilde koklamak nasip olmadı. merak ediyorum doğrusu

otobüste kitap okuyan insan

eskiden yapardım ama artık midem bulanıyor okuyamıyorum gösterişle de alakası yok kim kitap ile gösteriş yapar ki bunu ancak kitap okumadığı için kendini ezik hisseden tipler düşünür.

merhaba denen kızın sevgilim var demesi

konuşmanın ne için olduğunu anlamış kızdır. devir çok kötü suçu kızlara atmayın önce herkes günümüz durumunu değerlendirsin.

istifasını instagram dan duyuran devlet bakanı

bir de hala bu kişiden medet umanlar olduğunu bilmek , twitterda açılan albayrakyalnızdeğil etiketini görmek daha da iğrenç.
tanım: reisin damadı ex (!) ekonomi bakanı berat albayraktır.

ı meow you

akıllara (bkz: you) dizisindeki ''I wolf you'' repliğini getirmiştir.

feminizm

bu başlıktaki nefret kusan arkadaşların aslında biraz talihsizlik ve bilgisizliklerine veriyorum bu nefret durumunu.
zira sizlerin bahsettiği ''erkek düşmanlığı'' feminazidir.
nedir feminazi?
feminazi özellikle bizim toplumumuzda feminist olduğunu sanan ama sadece erkek düşmanı ve kezban olan prenses geçinen bir kesim hanımın tutunduğu hede.
bunlara sorsan feministim derler ama feministliğin asıl vizyonuna sahip değillerdir.
feminizm , maskülizm ile birlikte çalışabilir. bu akımlar birbirini destekler ve anlar
aslında genel olarak ''toplumsal cinsiyet eşitliği'' başlığı altında toplayabiliriz her ikisini de.
her sağlıklı bireyin feminizm düşüncesini benimsemiş olması yerinde bir davranıştır.
nedir bu düşünce'' cinsiyet eşitliği '' eşit olmak .
yani asıl feminizm temelinde kadınlara yönelik pozitif ayrımcılıklar da reddedilir. yani biz de askere gidebilir bizlerde tehlikeli diye niteleğiniz ağır iş yükü olan işleri yapabiliriz
lütfen nefret kusmayın karşı cinslere bizler eşit ve dünyanın varlığından beri birlikte yaşamayı bir türlü öğrenememiş birer yapboz parçalarıyız.
feminizm kırıntıları ile değil tüm parçaları ile ele alın. sevgiler.