entry'ler (13)

nickten kişilik tahlili yapmak

sikiysa bir de benim nickimden tahlil yapin.
oyle kolay degildir.
kolay midir ya da?
bence degildir. kolay olmayan is. bence yani. ha en diyosan ki kolaydir, o zaman nickimi oku...

gezi eylemcilerinin amel defteri soldan verilecek

(bkz: garson hesabı sağdan getirir misin)

belki de; bilinc disi bir mesajla gezi eylemcilerinin solu oldugunu ifade seklidir.

buna hakkın yok

mertcan bahar repligi.
ama aklima abdurrahman uzun u da getirmiyo degil.
catalsi yilan dilli herif...

sistemin adamı olmamak

ilginc bir adam olmaya esdegerdir.
bir adamla tanistim; adama mutemadiyen para akiyor nasil oldugunu sorunca "sistemin adami olmadim" dedi, "sitemin araclarini sisteme karsi kullaniyorum" ardindan anlatmaya basladi, 10 bin tl ile hesabina 10 farkli kisiden surekli girdi cikti yaptirmis saniyorum boylece ayda hesabina binlerce tl girdi cikti gibi gostermis ardindan her bankadan bunu gostererek istedigi kadar kredi cekip yine ayni seyleri yapip para akisi saglamayi becermis adam. cok ilginc gelmisti ki hala ilginc geliyor.

nihal yalçın

yalan dünya dizisinden ayrilmis, kadin oyuncu.
neden ayrildigini henuz bilmemekle birlikte neden yaptiysa da iyi yaptigini dusunuyorum.

redhack

seviye 4 e gecen hack grubudur.
saniyorum bugun (25 haziran 2013 saat 15:00) melih gokcek'in kendileri iicn bir eylem baslatmayi dusundugu gruptur.
red! filmi dolayisiyla bagimsiz sinema merkezinin bir soylesisi yayinlanmisti, halk tv'ye vs baglanilip dertlerini anlatmislardi.
halk tv cok yeni oldugu icin paylasma ihtiyaci hissetmedim lakin su soylesiyi paylasmak istiyorum sozlukcu dostlarla;
http://www.youtube.com/wa...kza3MqBF7egduytkv7ldKnXy0

sozculerini degistirmeleri kendileri adina cok buyuk bir arti olmustur, bunu da eklemeyi gorev bildim kendime.

sony xperia z ultra

sony'nin kalitesini bir kez daha konusturdugu asmis phablet.
zaten xperia z diger rakiplerine oranla daha iyiyken bir de sony boyle bir urun cikartiyor... buna ragmen maalesef ulkemizde hakettigi degeri de gormuyor telefon kullanicilari tarafindan. iste ben buna sasiyorum.

kendisiyle ilgili soyle de bir youtuber videosu mevcuttur:
http://www.youtube.com/watch?v=0aajKoa5wQI

basının kemal kılıçdaroğlu na sansür uygulaması

basinin yandasligiyla dogru orantili gelisen bir tavirdir.
basbakanin mutemadiyen 'cehape zihniyeti' diye kotulemesi, chp nin kendini bir sekilde aklayacak ve amacinin ne oldugunu bildirecek konusmalar yapmasiyla az da olsa curutulebilecekken basinin buna izin vermeyip hem insanlarin haber alma ozgurlugunu bir sekilde kisitlamasi hem de chp adina kara akp adina ak propaganda yapmasidir.
gonul isterdi ki herkes kendini diledigi gibi savunabilsin ve bu insanlara ulastirilabilsin. ama demokrasimiz henuz bu kadarina musaade ediyor maalesef.

dede fatih kolçak

kendisi nam i diger; tuneldeki kuklaciydi. fakat son bir kac yildir kadikoydeki kuklacidir.
hayatini hic bir maddi beklenti olmadan insanlara vicdani ve iyi niyeti anlatmak uzerine kurmus garip bir adam.
seveni bol, az unlu diyebiliriz kendisine. 9 yildir sokakta 'sanat' yapmak icin cirpinan bir usta.

göz çıkaran biber gazı

ozellikle lens takan insanlarin gozlerini kor eden biber gazidir.
gecici korluk olayina girmiyorum bile.

saniyorum sebebi de lensin erimesi imis.

magister negi magi

kisaca; negima.
ken akamatsu abemizin hayatimiza soktugu harem mangasi. hayir sen 10 yasinda veletsin, okulun tum kizlari sana hasta. ayrica okula girmisin ama hoca olarak...
neyse iste, masum bir velettir negima erotizm olayi da layt versiyonuyla dusurulmustur.
malum kiz lisesine sen ortmen bey olarak girersen...
tl;dr: kiz lisesine ogretmen olarak gelen 10 yasindaki bir buyucunun maceralarini konu alan sapkin ken amcanin fantazilerine doyum olmayan bir mangadir. ayni zamanda animedir.

sword art online

14 uncu bolumden sonra hakli olarak sikilan kitleye dahilim.
ve fakat bu animenin cok guzel olmadigi anlamina gelmiyor. daha sonra toparliyor zaten. bir de benim bahsetmek istedigim sey aslinda bu animenin hayatima nerve gear hayalini ve mmorpg oyunlari sokmus olmasi.
bitirdikten sonra oyle bir hale geldim ki, derhal internetten oynayabilecegim mmorpg oyunlara bakmaya basladim.

anisekai farki ile izlemenizi tavsiye ediyorum.

nerve gear

sao * adli animeyle kesfettigim, sony'nin gozlugunu cikardigi gelecek adina beni umutvar hallere sokan oyun konsolu.
bi nev i matrix yasayacagiz diye dusunuyorum. emin de degilim tam olarak ama olsun.

sao'da 2022 olarak geciyordu tarihi.
kaski kafaya taktiktan sonra sensorleri vucutta dolastirip fiziksel ozelliklerini ve tahmini kilonu vs. cihaza kaydediyorsun. ardindan gercek karakterinle oynayabiliyorsun.
bana bi haller geldi bunu ogrenince.