bugün

entry'ler (15)

ruh halinizi değiştirebilen sevgili

Bunu ancak sevgili yapabilir zaten 24 saat icinde binbir ruh hali yaratabiliyor. iyi yada kotu ama en iyisi sizi soktugu bunalim halinden cikarmis olmasi.

yazarların en büyük dilekleri

En buyuk dilegim sagligimdir. Ailemde kanser irsi oldugu icin bu ihtimal hep en buyuk korkudur icimde en buyukte istegimdir saglik. Ailemin mutlulugu ve sevdigim sevildigim insanla evlenip huzurla yasamak ve hayirli bi ölümdur.

ölüm denince akla ilk gelenler

Dedemle ayriligimizdir. Kucukken beni en cok hatta tek aglatan sozdu. Geceleri yataga girdigimde bigun annemin dedemin sevdiklerimin kisacasi oldugunu dusunurdum ve hala o aciyi hatirliyorum yastiga yuzumu kapayip aglardim. Rabbim der ki " verdigimde aglamiyorsunuz da yanima aldigimda neden agliyorsunuz" :( size tum tesselli sozlerini yazabilirim bilgilerimi paylasabilirim ama hissettirdigi aciyi tarif dahi edemem en sevdiginiz insani bi daha gormemek, bu hicbi aciya benzemiyor ne sevgiliden ayrilmaya ne aldatilmaya nede baska bir seye iste boslugu dolmayacak kendi kaninizdan birini kaybettiyseniz allah sabir versin. Ve sen dedecim insallah amelimiz birdir bizi ancak olum ayrabilirdi nur icinde yat sen bana bu dunyada ne kadar guzel sey yasattiysan sende bunun karsiliginda insallah cennetle mukafatlandirilirsin. Nur icinde yat ataturkum 6 yil oldu bugun cikip gelsen dusuncesi bile icimi yakiyor bu ne isterim en cokta bunu isterim. Hicbir seyimi goremedin ne mezuniyetlerimin hicbirinde yoktun. Beni yetim biraktin. Bizim ayriligimiz allahtan di olum ayirdi bizi elimizden ne gelir mekanin cennet olsun insallah rahat uyu ataturkum.

sözlük yazarlarını etkileyen dizeler

Ölü bir yilan gibi yatiyordu aramizda yorgun, kirli ve umutsuz gecmisim. Oysa bilmedigin bir sey vardi sevgilim ben sende bütün asklarimi temize cektim.

kasım da vize başkadır

Kasimda vizeler baskadir ama temmuzda yaz okulu daha baskadir.

tanrı nın insana en büyük cezası

Tanrinin cezasini bilemeyecegim ama Allahin kul icin en buyuk cezasi kulu kulla denemektir. Kimse kimsenin cezasini cekmez ne annenizi ne babanizi nede sevdiklerinizi Allah elimizden bizi cezalandirmak icin alir herkesin omru saati vardir. Cokta guzel bi soz vardir. Kula bela gelmez hak yazmadıkça. Hak bela vermez kul azmadıkça. Hak kulundan intikamı kulu eliyle alır. ilmi hakki bilmeyenler, onu kul yaptı sanır.

6 kasım 2012

20 ekimde girdigim ehliyet sinavimin aciklanacagi tarih.

ben bu yazıyı sana yazdım

Senle tanistigimiz gunden beri daha once yasamadigim her seyi sende senle hissederek yasadim tum kelimeler senle anlam buldu yasadigimi senle hissettim. Sacma sapan bi asik edasinda yazmak istemiyorum ama bana hayat veren sen oldun. Kac kez boyle duygular yasar insan bilmiyorum ama sen hep gecmiste tanimaya calistin beni benim sana yasattiklarimin bi onemi yokmus demekki. Senden once elbet sevgilim oldu neden beni gecmisimle olmadigim bi insanla yargiladin benim heyecanimi bitirecek icimi kiracak o sozleri neden soyledin bi soz var ya kizginligim gecerde kirginligima care bulamiyorum. Aski yasama istegimi korerttin benim. Napiyim nasil degistiriyim olanlari seni taniyacagimi bilseydim hic sevgilim olmazdi bu gune kadar ama utanilacak bi gecmise sahip degilim her seyim seffaf ve sunuda bil evlilik arfedinde oldugumuz su gunlerde benim mantigimi on plana cikardin sevmek yetmiyor devam edebilmem icin seni affedebilmem icin yetmiyor sevgim. iyi halt ettin kim kime dununu geri verebiliyor ki. Simdi her sey cok anlamsiz gozumde ve icim seni eskisi gibi istemiyor her seyin bi buyusu vardir sen buyuyu bozdun ve su tadi verdi her sey simdi seni istrmeyecek durumdayim sende kendine gore hakli olabilirsin seni uzmeyi asla istemedim ama olmuyor artik yapamiyorum senle sensiz de nasil olur onu bilmiyorum ama icimde olamlari tukettigin icin kizginim soylediklerin icin kirgin allah en hayirlisini versin hakkimizda diyecek baska bi sozum yok.

ikinci öğretim olmak

Geceni gunduzun yapan bi durumdur ki birine bela olarakta okunabilir bos islerin insani olup cikarsin.

kocasını aldatıp da halen yaşayan kadın

Karisini aldatip hala yasayan erkegi hakeden igrenc insanlardir.

yalan sanatı

Baslik cok yerinde yalan bi sanattir fakat dinleyenin bu sanattan anlamamasi halinde.

papağana arz ve talebi öğret ekonomist olsun

Arz ve talep ististanasi böggg bu kadar asaglayici bi soz olamaz heralde iktasati 5. Alisimda verdim utandim kendimden.

içten gelip de bir türlü yapılamayan şeyler

icimden gelen birde her daim namaz kilma istegi olmustur fakat okula gidiyor olmam yuzumde makyaj olmasi sacimin bozulacak olmasi banyonun soguk olmasi bunlar hep bahanem olup yoluma tas koymustur.

içten gelip de bir türlü yapılamayan şeyler

Kesinlikle sinav haftasi ders calismak diyorum her sey calismamak icin bahanen degil sebebindir adeta. O icinde ki sacma sapan pc basindan kalkmama istegi sinavlar haric her seyle ilgilenmek. Halbu ki bilirsin calisman gerekiyordur ama uzerinde ki ataleti atamazsin.

100 temel eser i bir günde okumak

100 temel özeti 1 gunde okumayi bilemem ama özetini 1 gunde hazirlayip sunum yaptigim olmustur. 7. 8 özetide ezerberledigimde adeta hepsini biliyor edasindaydim (;