bugün

entry'ler (29)

sigara hakkındaki seminer

Okuduğum okula sağlıkla ilgili bir yerlerden seminer için geldiler, seminerin konusu "sigara ve sağlığa etkileri". Bütün semineri can kulağıyla dinlemedim ama dikkatimi çeken ve aklımda kalın şu söz "Sigaradan alınan her nefes hayatı 18 dk. kısaltıyormuş" iyi kısaltıyor da bu 70-75+ yaşına kadar içinler sigara içmese kaç yaşına kadar yaşayacaklarını merak ediyorum doğrusu.

bu ülkede yapılacak ilk şey

- Şahin model arabayı doğan görünümlü yapmak.
- Yolda tanıdık birini görünce aracı üstüne sürmek.
- Trafikte sizi geçen arabayı geçmeyi ilke saymak.
- Gazete ve dergilerdeki fotoğraflara sakal bıyık çizmek.
- Kar topunun içine taş ve buz koymak.
- Reklam için duvara yapıştırılan afişleri yırtmak.
- Otobüs duraklarına "Ateşli sevişirim, beni ara" yazmak.

uludağ sözlük yazarlarının twitter sayfaları

https://twitter.com/HasanOzhan

intihar etmeden önce dinlenecek şarkılar

Ruhumun icabı - The Nature Of My Soul.

sözlük yazarlarının hayat felsefeleri

Anı Yakala hayatı kaçırma, nasıl olsa ölüm hepimizin ensesine binecek.

türkiye nin etnik yapısını bozamazlar

Bu başlıkla birlikte ilk başlığımı açmış bulunmaktayım. IX. Nesil bir yazarım. Bu başlık altındaki bilgileri kelimelerle boğmak istemiyorum. Zaten boğsam da ne fayda 5 satırdan fazla yazı görünce okumaya üşenen insanlarız biz.

Başlığımda da dediğim gibi Türkiye'deki etnik yapıyı bozamazlar. Doğru Türkiye'mizdeki etnik yapıyı bozulmayabilir, ama ve lakin genç nesil çok aykırı bir yolda. TV'ye yani namı diğer "kara kutuya", bilgisayara, video oyunlarıyla o kadar zaman geçiriyor ki, bir zamanlar çoğu yerde duyduğumuz "beyin yıkama" mevzusu gerçekleştiriliyor. Öğretilmiş hareket artıyor, cinsellik, kötü alışkanlıklar, suç ve bunlar gibi kötü şeylerin hepsi özendiriliyor. Sürekli boşluk içinde yaşayan gençlerimiz sadece boşluğu görüp, boşluğu düşünüyorlar, koyun gibi sürü psikolojisiyle hareket ediyor. Herhangi bir şeyi 5 dakika bile yorumlayamıyor ve buda yetmezmiş gibi daha kendi söylediği kendi düşüncesi olan şeyi açıklayıp anlatamıyor. Genç nüfusun en fazla olduğu ülke Türkiye, geleceğin ülkesi Türkiye diye de yetişkinleri dolduruyorlar. Peki daha kendi düşüncesini yorumlayamıyan bir genç nasıl olur da geleceğin ülkesini yaratabilir? Daha ilk satırlarımda da dediğim gibi fazla yazı görünce kaçılıyor ki, kitap nasıl okunsun. Kitap enginliğe açılan kapıların yol göstericisidir, hayatın rehberidir. Geçen bir belgeselde denk geldi Rio'daki çöpçüler ve çöplük hakkındaydı. Çöplük mü? Çöpçü mü? Ezik lan onlar boş ver ya. Ne eziği lan adamlar çöpçü ama bizden kültürlü, çöplükten buldukları yüzlerce kitabı birbirleriyle paylaşıyorlar. Oradaki mühendislerden veya okuma-yazma bilenlerden okuma-yazma öğrenmek için parçalanıyorlar. işte sizin gözünüzde ezik insanlar, ama bu insanlar nedense bizden mutlu ve iyiler ne kadar çöplükte yaşasalar da. Gel gör ki bizim gencimiz tek kitapla seneler geçirir, okuldan kaçar okula gitmemek için yarışır ve bunu övünerek anlatır. işe bak ya, tamam kendimiz için bir şey düşünmeyin, benim gözümde dünyanın en cömert, en zeki, en işte en insanı olan ulu atamız Mustafa Kemal ATATÜRK için yapın! O bize, bizim gençliğimize uğrunda canlar verilen bu vatanı bize hediye edilip emanet etti. Hiç Allah korkunuz da mı yok bu ve daha saymadığım pek çok şeyle emanete ihanet etmiş olmuyor muyuz. Herşeyi geçtim en azından üstünlüğünüzü kabul edin. Dünyadaki en güzel ve en renkli geçmişe sahip halkız, ama gevur yapıyor abi. Mesela gevurun biri araba yapar test te tuz buz olur, adam güvenli der, binersin sonuçta elin gevuru o. Ama bizim devrim arabamız benzin olmadığından çalışmaz s.. çekersin. O devrim arabası en zorlu şartlarda ve kısa sürede yapılmış mükemmel bir arabadır. Kanımca o gün olanlar olmasa ve devrim otomobilimiz bakın otomobilimizin dedim çünkü o bizim, neyse önü açılıp da seri üretime geçseydi şuan dünya otomotiv devi olurduk, olmasak da adımız geçerdi, bizim olurdu o, layık olduğu yerde olurdu, müzede değil. Ama bizim milletimiz yapar. Fakat tuhaf bir milletiz biz

Az yazıcağım deyip baya bir doldurdum, buraya kadar dayanıp ta okuduysanız teşekkür ederim. Bazı açık ve argo kelimelerim için beni affedin. Fakat bu yazının üstünde biraz düşünüp halimizi fark edelim. Özenmeyelim, özendirelim. Teşekkürler.

sahibinden com ilanları

http://www.sahibinden.com...cizigi-yok-71392798/detay en kral ilan budur bence geçen denk geldi araba bakarken.

minibuste ayakta duran tek yolcu olmak

Oy kendini club kadını gibi görmeye benzer. Fakat gerçekten de kötüdür en yanlış hareketinizde her kez size kitlenir ve kalır bakıcak yerde bulamazsınız genellikle camlar hep alçaktadır...

beynini kullanan vs vücudunu kullanan kadınlar

Genelde beynini kullanan kadın vücüdünuda iyi kullanır kullanamasa bile gösterir...

baba ben sevgilimden hamileyim

Affedersiniz ama başka yorumu yok "sıçmış bide üstüne sıvıyor"...

hiç beklemediğiniz anda olanlar

Benim okuduğum şehir çok küçük bir şehir sonuçta her kez köylerdeki gibi birbirini tanıyor burada. Bir gün ben ve iki kız arkadaşımla geziyoruz ve gereksiz muhabbetler yapıyoruz (ama mutluyuz). Bir ara muhabbetler bütünü durdu ve ölüm sessizliği bastırdı fakat öle uzun sürmedi, süremedi. Kız arkadaşlarımdan en deli olan tam da karakolun önünden geçerken "Ülker çikolatalı gofret sevmiyen var mı? Varsa ölsün" diye bağırdı. bir anda benliğimi kaybettim ve korktum. Bir ilginç oluyor öle hiç beklemediğiniz anda her kezin size kitlenip bakması....

annelerden hep duyulan ilginç sözler

Söze ne gerek sonuçta annedir o her şeyden ve her kezden farklı ama bir o kadar üstün ve tatlı insan....

antep fıstıklı lokum eşliğinde türk kahvesi

insanı mutlu eden ve farklı ortamlara farklı boyutlara sürükleyen lezzetlerin birliği...

türk kızı

"Naz" olarak adlandırdığımız soyut kavramın çoğalıp artarak ortaya çıkardığı ve bir bedende toplandığı yaratık mı desem ne?

facebook

En bilindik sosyal platform ve sosyal medya aracı... Buna rağmen liselilerin ve tabiri nasıl olur bilmem ama abaza dediğimiz tiplerin, apaçilerin istila ettiği bir saçmalıklar bütünü.

fakirlik belirten cümleler

Arabaların arka camlarına yazılan "Babam sağ olsun" cümlesi maddi fakirlik içindir. Yalnız manevi fakirlik ve boşluğun bir sözü yoktur varsa da ben burada yazamam....

mantar

Benim okuduğum okulda bilişim teknolojileri bölümü olup sadece oyun yüklemeyi ve facebook'a girmeyi bilen en şapsal çocuğun kafası...

eros un amq bana bişey olmasın

Bir zamanlar bir cümle vardı "Aşktan anlamayana eros'un oku değil zeus'un şimşeği girse ne fayda..."

aşk

Aşk hissetmediğin hisleri hissettiğin anda hissettiğin histir.

kahve içmek için bahaneler

içinde anlamsız bir mutsuzluk ve boşluk varsa, Bir kahve ve yanında ona eşlik edecek bitter çikolatadan daha iyi ne olabilir ki.