entry'ler (20)

köpek gibi sevdiğiniz kızın kardeşinizi sevmesi

lezbiyen bir kızı sevmiş olmanın utancı ile kardeşimi bir lezbiyenin sevdiğini bilmenin nefretinin harmanlanacağı yaşamamayı yeğleyeceğim son derece sokuk bir durumdur.

arapça nın mucizevi bir dil olması

tam bir safsatadır. mucizevi ırk, dil, insan, kitap vs. olmaz. bir şeyin mucizevi olması için olay olması gerekir. türkçesi kıt arapçası muamma insanlara yakışır bir başlık olmuştur.
(bkz: yaratılış) (bkz: kuranın indirilmesi) (bkz: ayın ikiye bölünmesi)

eski sevgilinin attığı mesaja alternatif cevaplar

- napıyorsun?
+ senden sonrakini.

cahil bir arkadaş ortamına sahip olmak

ekmek parası için gerekiyorsa katlanılması gereken bir durumdur.

görüldü yapıp cevap atmayan kız

ne densiz bir kızdır. sevmiş bulunduğum kızdır. toparlarsak nedensiz sevmiş bulunduğum kızdır.

kahvehanelerin önüne oturmak yasaklansın

eşeğin zikine mi otursunlar dediğim önermedir. şovenist demokrasi söylemlerinin, özgürlük manifestoların, mahalle kahvehanesini geçmeden buharlaştığının tespitidir. yasaklamak geçici çözümdür. isterseniz kahvehane önünde oturanların gözlerine mil çekelim ceza çok daha tesirli olacaktır.

sevgilinin tuvalete gitmem gerekiyor demesi

cevap vermekle vermemek arasında ikileme sokan durumdur.

cinler arası diyalog

dinler arası diyalogdan daha makul olanıdır. en azından islami açıdan bu böyledir. tabi tahrip edilmemiş cinlerden bahsediyoruz.

sözlük yazarlarının en sevmediği huyları

sol yanımdır. beyin ile kontak kuramadığı zamanlar neticesinde üzülmeme sebep olmuştur.

cinler sözlük kullansa idi alacağı nickler

eti cin.

yazarların üniversitede öğrendiği en önemli bilgi

bitince farkına varacağı bilgidir. verilen krediler geri ödeniyor.

dünya neden adaletsiz

''geç kalınmış adalet, adalet değildir'' tespitini bir kenara bırakırsak dünya adaletsiz değildir öteki dünyaya inananlar için.

100 milyara götünüzü verir misiniz

dünya üzerinde yaklaşık 7 milyar insan olduğu düşünülürse 100 milyara göt vermenin mümkün olmadığı durumdur.

sözlük yazarlarının en son aldığı kitaplar

adem'in dili - derek bickerton
-lisan mı insanı yarattı? insan mı lisanı yarattı? sorusuna cevap arayan kitaptır.

haftasonları yapılacak şey bulamayan yazarlar

hiçbir şeyi olmadığı gibi 300 lirası da olmayan yazarlardır. paran varsa yapılacak şey her zaman bulunur hangi milletten istersen.

iddia parasını helale çevirmek

iddia dan kazandığınız parayı bana veriyorsunuz. verirken de bana iddiadan kazandığınızı söylemiyorsunuz. ne iş diye sorarsam öğrenciye yardım yapalım dedik al işte vs. diyorsun. para bana helaldir.

40 milyon liranız olsa naparsınız sorunsalı

40 milyon lirası olsa bu parayı ne yapayım diye sözlükte yazmayacaklarını düşündüren ve olanların da sözlükte yazmadığı gerçeğini iliklerime kadar hissettiren sorunsaldır. üstelik zenginin malının henüz kimse zengin olmadan hatta mal da henüz ortada yokken bile züğürdün çenesini nasıl yorduğunun da bilmem kaçıncı kez tespitine sebep olmuş işlevsel bir sorunsaldır.

türkiye de çocuk başına verilen ekstra maaş

çocuk zammı, parası yahut yardımı denilebilecek bir ödeneğin bulunduğu doğrudur. ancak dünyanın herhangi bir yerinde bilindiği kadarıyla ekstra çocuk maaşını bir kenara bırakın ekstra herhangi bir maaş alan kesimin bulunmaması gerçeği ortadadır. bu bir sorunsalsa gelin bunu tartışalım.

türkiyede demokrasi ne zaman olacak sorunsalı

demokrasi kavramsal olarak eşitliği çağrıştırmaktadır. eşitlik ise adaletle çoğu zaman bağdaşmamaktadır. insanlık olarak eşitlik mi adalet mi istiyoruz sorunsalını çözdüğümüz zaman bu sorunsalda kendiliğinden çözülecektir. bence demokrasi gibi salt eşitlik üzerine kurulu sığ bir kavram yerine adaleti de içine kapsayan bir kavram oluşturulduğunda; yani eşitlik ve adalet bir çatıda buluştuğunda ''uygulanabilir demokrasi'' den daha az ütopik olan uygulanabilirliği çok daha fazla olan gerçek bir sorunsal ortaya çıkacaktır ama ne zaman...

evi arayıp nerdesin diyenlere alternatif cevaplar

aranan ev telefonu ise; yıl itibarı ile düşünülmesi abes olan cevaplardandır. evi bende aradım bulamadım. nerde lan bu telefon?