bugün

entry'ler (11)

ülkemizde cami yetmezliği vardır

Bence ülkemizde saygı yetmezliği vardır. her şeye saygı... acil takviye lütfen.

atanamadığı için valilik önünde soyunan öğretmen

Herkes devlette çalışırsa ne olur?
Peki özel sektör ne içindir?

15 temmuz da f 16 nın üzerine atlayan türk

Klavyeye parmak sallamak yerine ateşe su taşımış. Maksat tarafımız belli olsun demiş karınca misali.

neden mi ak parti

Ak Parti ötekinin başkaldırışıdır. Susturulanların sesi.

nilhan osmanoğlu nun tesettüre girmesi

işte, fikre saygı gösteren arkadaşlar. Ne güzel. Ne güzel çok seslilik, ne güzel karşı fikre saygı duymak.
çok mutlu oldum hürriyet, demokrasi diye yırtınan arkadaşları görünce... bana bu kadar mutluluk yeter.

sözlük yazarlarının itirafları

daha yazar olamadım. olunca itiraf ederim...

bu referandum amerikada olsaydı hayır kazanırdı

orada bu referandumun olmasına gerek yok. Zaten başkanın oldukça fazla yetkisi var.
referandum kabul edildiği gibi orada da hükümeti başkan kuruyor.
savcıları, yargıçları başkan atıyor. bütçeyi başkan yapıyor. khklarla kanun yapıyor. diğerlerini de çok okumuş arkadaşlar internetten bulsun, yazsın, herkes öğrensin.

ilkokul mezunu eğitimsizlerin yüzde 70 evet demesi

dünyanın en güzel mesleği muhalefet etmektir. ter akıtmadan yapılanı eleştirir durur, egonuzu tatmin edersiniz. ter akıtanı da cahillikle suçlarsınız.
bir de tüik'in, ysk'nın bile elinde olmayan istatistiki veriye nasıl ulaşıldığını merak ediyorum? bu öngörüye nasıl ulaştınız? yoksa evet diyenlerin hepsinin diplomaları yok hükmünde midir? elinizde hayır diyen ilk okul mezunlarına dair bilgi var mı? sadece içinizdeki seçkinci egonuzun ütopyasını mı paylaşıyorsunuz?

baas gibi bir rejim kurulsa ne kadar çok mutlu olacak insan var değil mi?
kıyı şeridinde oturanlar hariç kimse oy vermesin...

bu paketi CHP getirse, hayır diyenlerden kaç kişi hayır demeye devam ederdi?

çok merak kediyi öldürür;
kimse yoğurdum ekşi demez.

bir insan 18 yaşında nasıl meclise girer

ya sanırım avrupa da osmanlıyı taklit ediyor. girmek için bir tarafımızı yırttığımız avrupa birliğinin tüm üyeleri de özenmiş osmanlıya.
önce fabrika ayarlarını değiştirmek lazım. ak denilene kara demeye programlanmışlar, elbet öğrenecek bunu.

seçilme yaşı 18 olan 51 ülke:
Almanya, Andorra, Arnavutluk, Avusturya, Belçika, Belize, Bosna Hersek, Çin, Ekvator, Fiji, Finlandiya, Gine, Grenada, Guyana, Güney Afrika, Hırvatistan, Hollanda, ingiltere, isveç, izlanda, Kanada, Karadağ, Kenya, Komor, Küba, Lihtenştayn, Macaristan, Maldivler, Malta, Mauritius, Moldova, Mozambik, Norveç, Avustralya, Danimarka, Fransa, ispanya, isviçre, Lüksemburg, Makedonya, Portekiz, Sao Tome ve Principe, Seyşeller, Sırbistan, Slovenya, Sri Lanka, Svaziland, Trinidad ve Tobago, Uganda, Yeşil Burun, Yeni Zelanda.

türbanlıları üniversitelerden tehcir etmek

hala mı? yırtındığınız demokrasi, hukuk nerede?
ama biz biliyoruz, bunlara göre "Bütün domuzlar eşittir ama bazı domuzlar daha eşittir..."
Daha eşit olanlar da yerleşik düzenin yandaşlarıdır. Diğerlerine hep etiket yapıştıranlar. kendinden olmayanı ötekileştiren, olanı da sınıflara ayıran... Örnek: Koyun, çoban, göbeğini kaşıyan, yobaz, kömürcü, makarnacı...

hayırcılara bir görsel bırak

ellerinde bomba ama dillerinde barış
her dedikleri yalan ama en dürüst onlar
Reis diktatör ama evet oyu verenler ölsün
Gerçekte kaybettiler ama dillerinde onlar kazındı
Demokrasi laf olmuş dillerinde ama EVET oyları geçersiz olsun...

1984'deki gibi her kelimenin içini boşaltıyorlar...