bugün

entry'ler (8)

atatürk milliyetçiliği vs mhp milliyetçiliği

MHP ve Atatürk? Mhp şu an iktidar yalakalığından başka ne yapıyor. Ha genel olarak zaten ilkeleri bir doktrine bağlı olduğu için Atatürkçülüğe terstir. Atatürk ilerici bir adamdı. Belli bir ilkenin kısıtlamasında kalamaz okur yazar ve edindiği yeni bilgilerle düşüncesini yenilerdi.

müminlerin umudu kafirlerin korkusu ışid ordusu

işid gerçek müslüman tabi onları savunmuyorum. islamın gerçek yüzü bu.

fırat çakıroğlu

Maalesef üniversitede çıkan arbedede arada kalıp arkadaşları tarafından öldürüldüğü kamera kayıtlarıyla sabit olan genç. Görüşü beni ilgilendirmez. En azından vatan için bir şeyler yapmaya çabalayan insana ben üzülürüm aga.

ekşi yazarlarının tek işinin akpye sallamak olması

CHP, MHP, HDP hepsi aynı bokun laciverdi. Muhalif olacağız derken gözlerinin önündeki bokları göremiyorlar.

bu ülke nasıl düzelir

Hakiki bir devrim ile. Ekonomi çökmüş kriz kapıda. Sizce de zamanı gelmedi mi?

atatürk milliyetçiliği vs mhp milliyetçiliği

ikisi de hoş değil. Elbet Atatürk'ü seviyorum fakat her insanın bir hatası olduğunu kabul etmek lazım.

muhsin yazıcıoğlu nun aslında kahraman olmaması

Bunun öznelliği falan yok bana göre kahraman diyemezsin. Sırf alevi diye çoluk çocuk demeden insanları katletmenin haklı bir yanı yoktur. Sırf aynı düşünceyi paylaşıyorsunuz diye ne bu sempati?

türkçü geçinenlerin aslında korkak olması

Şahsen bir sosyalist olarak bu genellemeyi yanlış buluyorum. Elbet hepimizim içlerinde korkaklar da vardır cesurlar da. Üzerinde konuşulması bile saçma.