bugün

az önce bir fotoğrafla karşılaştım garip geldi. nedeni şişman bir kızın kaşlarını aldırmış olması. ve çizgi şeklinde kaşlara sahip olması. kilodan dolayı yüzüde tombul bir ablamız bu. o kocaman kafaya o incecik kaşlar olmamış. he "sanane be kardeşim" diyebilir. banane falan değil. gördüm işte moralim bozuldu.
aldırsa bir türlü aldırmasa bir türlü olacak haldir bu. şişman ve kaşı alınmamış bir kız düşünün, sonra şişman ve kaşı bayağı kalın ama sadece düzeltilmiş bir kız düşünün sonra da şişman ama kaşı incecik bir kız düşünün, ne değişti sevgili sözlük?
şişman veya zayıf, bu bir bayanın güzel görünme dürtüsüne engel olan bir kıstas değil.
eğer almasaydı "şişman kızların ek olarak bir de kalın kaşlı olması" şeklinde yorumlar çıkacaktı. zayıflar aldırabilir de şişmanlar aldıramaz diye düşünenler gitsinler kafalarının içindeki "mantıksızlıkları" aldırsınlar.
şişman olsa da güzel görünme istediğine sahip kadının kaş aldırması durumudur. hem şişman kadınların genelde yüzleri çok güzel olmaktadır sözlük.
edit: şişman ne lan? kilolu o.
bir dönem daha iktidarda dururlarsa akp'den bir bakanın * kesin değineceği olaydır.

-şişko kızlar kaş aldırmasın efenim, zaten şişko, yasaklayalım, şişko diyelim, aşağılayalım. ben aslında onlara iyilik olsun diye...
dananın boynuna boncuk takmak gibidir.
boncuk da takılsa danadır.