bugün

Şeriat isteyenlerin hırsızlık, tecavüz, cinayet gibi suçların işlenmeyeceğini zannetmesidir.
(bkz: sadece zannetmek)*
bu bünye her şeyin düzelmesi ile herkesin düzülmesini birbirine karıştırmaktadır.
irana tatile gitmeye korkan bunyelerin boyle bir seyi dusunmesi ironiktir.
bu coğrafya zamanında şeriat ile yönetildi.
sonuç ne?
mezarlıklar dağa toprağa bakar, saraylar yalılar denize bakar.
maneviyat belirli bir süreden sıkmış demekki osmanlıyı.
hasta bir ruhu diriltmek istiyorlar nicedir.
o ruh dirilmez artık kimseninde işine gelmez anlayacağın, halk bu kadar kapitalizme gebe olduktan sonra...
mantıklı düşünün.
neticede ülkemizin ekonomisi dışarıya bağlı.
bazısı herkes dışarıya bağlı diyor ya sinir oluyorum.
ağız burun giresim geliyor.
bir ülkenin ekonomik kalkınma ve stratejileri eğer başka bir ülkede belirleniyorsa biz niye bu siyasetçileri seçiyoruz.
bu ülkenin insanı geleceğini düşünmüyor bir kere.
krizden bugüne ne değişti.
kredi kartı borçlu miluarlarca ytl oldu.
bu insanlar bankalara gebe oldu ya. ya bu kriz kime faydalı oldu allaş aşkına ya.
hala mı gözünüz kör sizin anlamıyorum.

işim gereği toprakla uğraşıyorum.
ve ülkemizdeki verimli topraklar hiç bir ülkede yok.
şu çok gelişmiş ülkeler var ya hani ingilteresi, amerikası, almanyası.
hiç biri güneydoğu anadolu etmez.

yaa bu borsada ne boka yarar anlamış değilim. tarıma dayalı bir ülkenin ekonomisi kusura bakmayın ama borsadaki paradan kat ve kat fazla getirir.
ülkemizde verimlilik çok yüksek ama biz hala banka satıyoruz, yolları özelleştiriyoruz.
sıkıldım böyle muhabbetlerden...
gazi boşu boşuna dememiş ''köylü milletin efendisidir'' diye.
bir düşünün bakalım bu deha neden bu lafı söylemiş.
o hepimizden önce büyük fotoğrafı görmüş.

biz hala şeriatmış şuymuş buymuş gibi uyuz ipe sapa gelmez yönetimlerle uğraşıyoruz.
burası laik bir hukuk devletidir.
sosyal midir?
değildir ülkemizin içler acısı hali bu.
şu dış ticaret kitaplarını bigün açayıp okuyayım dedim.
okudum...
ve zerre bir bok anlamadım.
boş ya boş.
laf salatası, yapmalıyız etmeliyiz.
bilmem ne kararı, şu antlaşması.
adamın canını sıkıyor sadece başka bir şey değil.

bu ülkenin ihtiyacı tarımsal üretimi arttırmak ve paramız cebimizde kalır.
ya bu millet özelliştimeden kazanılan para sanki ülkemizde kalacak.
ahahahahahahaha
sen salak mısın yavrucum, 3 milyon dolar ile geliyor 40 milyon dolarla gidiyor adam yav.
şöyle düşünün;
ağustosta istanbulda bir güvenlik görevlisinin maaşı nerden baksanız(dolar olarak) 1000 dolar yani 1200 lira gibi.
bi ara ne oldu bu 500 dolara kadar indi.
1.20 den 1.80 fırladı.
para aynı ama bu 500 dolar nereye gitti?
bilinmiyor.
sorulduğunda global zart zurt bilmemnesi.
laaan bırak adamın canını sıkma.
bas bayağı bu para çıktı gitti, uçtu gitti işte.
şimdi ne oldu?
imf biraz cep harçlığı gönderdi, biraz bu para geri geldi.
ee o parada fazla kalmaz bir daha kriz olur.

ve bu böyle gider işte...
(nerden nereye geldik he)
(bkz: hüsnüzan)
iran vb. ülkeleri örnek verdiğin zaman kızan, sinirlenen insanların beklentisidir. iran'da yapılanlar şeriat ile uyuşmuyormuş.*
şeriatle yönetilen bir ülkede herkes o kurallara uymalı uymazsa ya idam edilirler ya da başka toplumlar onları idam ederler.biz o dönemden de geçtik , biz 3 kıtaya hakim olurken de şeriat vardı, üç ilin sınırlarına sıkışınca da.
şeriatın olduğu yerleri bok götürüyor ama bizim müslümanlar şeriat gelirse uzay çağına gireceğini zannediyor.

zaten kızamazsın şimdi buna, inanç böyle bir şeydir işte beyni bitiyor. adam mükemmel bir tanrıya inanıyor ve o tanrı ona mükemmel bir kitap vermiş, o kitaba uyarsa mükemmel bir hayat yaşayacağını zannediyor. şimdi bu inanç ya, yaşayamayan zaten kitabı anlamamıştır.

oysa öyle bir şey yok ve aptal gibi yaşayıp her daim müslümanları geri zekalı olmakla suçlayacaklar çünkü aksi halde inancıyla çelişir.

ayrıca bide bunlara ütopik tarih anlatıyorlar alta alta osmalıyı, etrafa çiçek atan, herkesin takdir ettiği, altında yaşamak için can attığı bir devlet sanıyorlar.

la daha kıçı kırık araplar bile zopaynan kovaladı seni, osmanlı gelmesi ne olursa olsun dedi. hele balkanlar, o sizi çok seven gayrimüslimler var ya. ahh işte onlar da sizi zopanyan kovaladı.
çok uzun be. okuyana kadar şeriat gelir.
Şeriat bir devlet düzeni olamaz şeriat'ı kişi kendi yaşar

Son 14 yıla bakın bakayım islami öğretilere ne kadar uyuyoruz.
şeriat isteyen adam yalnızca saplantılı, hasta biridir. gerçek dünyadan kopuktur, ilk çağ kurallarını çok doğru zanneder, kuran eğitimi diye insanları akıl hastası yapmaktan başka bir şey yaptığı yoktur.
yahu şeriat ülkeleri zaten var ve bunlara gerçek islam bu değil değip kendilerini rahatlatıyorrlar. özellikle ütopik tarih ve din anlayışı müslümanları şeriattı mükemmel anlamaya itiyor. adamlara şeriatı öyle bir anlatıyorlar ki ben de müslüman olsam kendimden geçer aşık olurum. fakat reelde bunun bir karşılığı yok. islamın hakim olduğu toplumlar her alanda geriler. huzur ve gelişmişlik açısından da belki afrikalı devleteri geçerler.
yani demem o ki, kendinizi kandırmaya gerek yok. islam vakti dolmuş bir dindir, bugün zaten dinle yönetilip medeniyete ulaşan hiçbir devlet yok.
belki vatikan var o da zaten sikko bir devlet, hrisityanlar para verip ayakta tutuyor. bildiğin ruhbanlara ayrı ülke yapmışlar. ay amk.

yani öyle artık dinle yönetilmenin devri bitmiştir. islam da kimseye huzur falan getirmiyor, o kafanızda kurduğunuz ütopik din anlayışının da saçmalığı çok açık. asrı saadet dediğiniz dönemde bile neredeyse ecelinden ölen halife yok.
Gelir dağılımı adaletini sağlamadan hiçbir şey düzelmez.
Lakin kur an ın mülk ayetlerini ve peygamberimizin mülkle ilgili hadislerini direkt, eğip bükmeden uygulamaya alırsanız çok şey düzelir.

dünyadaki bütün kötülüklerin nedeni bir tarafın mal ve mülk içerisinde kendini tanrı olarak görmesi, diğer tarafın ise yokluktan dolayı canından bezmesi değilmidir?
Bunu kim adilce çözerse gelecekte onundur.

Akıllı bir müslüman önce yaşadığı zamana sonra fıkha bakar. Bu fıkıh anlayışıyla şeriatı bizzat islamcılar ortadan kaldırırlar.
Çünkü bu fıkıh sanayi devriminin olmadığı, işçi sınıfının ortaya çıkmadığı, kitle üretim aletlerinin icat edilmediği bir dönemde; gücün ve zenginlerin baskısıyla yazılmıştır.
Yoksa nerde iktisadla ilgili ayetlerin ve hadislerin nufuzu? Hepsi de nesh edilmiş.
özet geçelim. kısaca aptallıktır.
hacı hocayı dinlersek karanlık günler yakındır.
Seriat her sey duzelmeden gelmez zaten.