bugün

bugün ebediyete intikal etmiş bir şahısın sözüdür. elbette ölümüne sevinmiyoruz. ama ölen kişinin geride bıraktıklarıda unutulmamalıdır.

http://www.tr-portal.net/...-yoktur-birand-video.html
haberciliği marketlerdeki express kasa gibi gören şahısın söylemidir.
ama 1 bölücü öldürüldüğünde ortalığı ayağa kaldıralım(!)

milleti için ölen insanların aileleri, asıl kendi dertlerinin toplum tarafından dert edilmediğini gördükleri zaman, işte o zaman gerçekten ölürler. unutuldukları zaman...
3-5 mehmet için meclisi mi toplayalım diyenlerin yönettiği ülkede, bir Gazeteci tarafından dile gelmiş gerçek. 5 ten az şehit olduğu zaman iktidardakilerin bile kılı kıpırdamıyorsa, elbette ki bu, onları seçenleri yani çoğunluğu ilgilendirmeyecektir. Haliyle haber değeri yoktur. Şehide sahip çıkmanın cenazelerinde slogan atmaktan öteye gidemediği bir ülkede siz neyi taşıyorsunuz? google'da arama yapmadan 10 tane şehit ismi sayabilecek olan var mi aranızda? Şehit diyorum, bu ülke için, sizin için canını feda etmiş kahramanlardan bahsediyorum. isimleri bile aklınızda yok değil mi? Çünkü umurumuzda bile değil. Genelleme değil ama sırf şurada artı oy almak için şehitleri kullanan aşağılık yaratıklar bile var. Böyle bir memlekette neyin haber değeri olduğu daha doğrusu, neyin haber değeri olmadığı aşikârdır. Rahmetli doğru demiş, yoktur haber değeri 5 askerin. Şöyle olacak ki 20-25 tane, sen o zaman gör curcunayı.

Bu lafı söylediği için birand'ı elestirenler,
imrali sürecine laf ettirmeyen akepeye,
Apoyu ipten alan mehepeye,
Vekili pkk cenazesine katılan cehepeye oy veriyor ya, ben buna çok gülüyorum ışte. Gülüyorum dediğime bakma sen, harbi sağlam sövüyorum.