bugün

Dün gece rte'nin kendilerine verdiği iftarda gerçekleşmiş durum.

Osman pamukoğlu'na salladı. Kılıçdaroğlu'na salladı. Herkese her şeye bağırdı çağırdı. Kimseye bir karış toprak verilemez dedi.

Canını, evladını en değerli varlığını yitirmiş, artık yitirecek bir şeyi kalmamış, yaşayan ölüye dönmüş şehit yakınlarından biri de kalkıp demedi "sen geldiğinde terör neredeydi şimdi nerede, hiçbir komşumuzla ciddi sorunumuz yokken şimdi savaşacağız neredeyse" diye.

En önemlisi hiçbiri demedi ki "kardeş senin çocukların nerde askerlik yaptı" diye.

Ulan benim canım gitmiş olacak ben orda hala masal dinleyecem. Yazık.
(bkz: eğitim seviyesi arttıkca akp oylarının düşmesi)

acı bir gerçektir ki ülkemizde yoksul ailelerin çocukları şehit oluyor. ve bu yoksul ailelerin eğitim seviyesi oldukca düşük. el mahkum.
vatan sağ olsun diyorlar. onlar da haklı.
onların bu durumunu kullananlar utansın.
sesini çıkaracak olanı oraya sokmuyorlar zaten...

beş parmağın beşi de bir değil. vatan sevgisi gibi evlat sevgisi de değişik değişik. kiminin bir tane var dokunmaya kıyamaz, kiminin 10 tane var adını sayamaz... o yemeğe gidip kaçak kondusuna imar, ona buna torpil dilenen çok olmuştur. hatta yemeğe gitmesi için cebine harçlık da konmuştur alayının...

o üç kuruşa tenezzül edip oğlunun cellatlarının sofrasına oturana hesap sorulmaz zaten. evlat sevgisi bile taşıyamayanı vicdanla, ahlakla sınayamazsın...

bir de rte, akp vesairenin bu işlerdeki dahlini bilmeyen dünyadan habersiz, hala birilerini baba, ağa, tanrı gören, kafasını çalıştıramayan, dünyadan habersiz, dünyaya sadece yiyip içip çoğalmak için gelmişler var... onlara da akp seçmeni deniyor zaten.
Cehaletten kaynaklıdır.
bırakın dinlemeyi, orada o yemekte bulunmaları dahi yanlıştır.
fakat daha evvel de belirtilmiş olduğu gibi, bu ülkede yoksul ailelerin çocukları şehit oluyor. eğitim seviyeleri düşük, eee karşılarındaki adam da hatip. kurduğu cümleler sokaktaki adamın anlayabildiği cümleler. doğrulukları tartışılır elbette. ama iki şiir okuyup, "beraber yürüdük biz bu yollarda" diye şarkı söyleyip, "bıçak kemiğe dayandı" çıkışının ardından birkaç da arapça kelime sarf edince konuşmasının arasında gariban milletime "adam haklı beyler" dedirtmeyi başarıyor. bunca kul hakkı ile yaratıcının karşısına çıkmayı göze alacak kadar da cesur kahramanımız, daha ne olsun?
şehitlerin üzerinden politika yürütmeye çalışan aşağılık şerefsizlere güzel bir kapaktır.
o kuzular ki evet dediler ve hala iktidarlar.
oradaki şehit ailelerini uzun uğraşlar ve ayıklamalar sonucu topluyorlar oraya. çoğu siyasetle alakasız ya da gerçekleri göremeyecek kadar apolitiktir.

(bkz: madalya bu değildir budur).
(bkz: 3 kuruşluk manevi tazminat davası).

teyyibin şehitlere kelle öcalan'a sayın dediği için şehit ailelerine 3 kuruşluk manevi tazminat ödediğinden haberi olmayan şehit aileleri yani oradakiler. bir gruba dahil olmak ile bir örgüte dahil olmak arasında farklar vardır. biri sadece onlardan biridir diğeri neler döndüğünü bilir.