bugün

kadın erkek ayrımcılığıdır efendim. telefonla bilet ayırtmak istersiniz hemen sorarlar bay mı bayan mı diye. erkekseniz sizi illaki bir sapın yanına oturtacaktır ötesi olamaz, otobüsteki tüm koltuklarda bayanlar otursa yer yok diyeceklerdir artık o hale gelmişlerdir. haremlik selamlık uygulama mı vardır ki otobüslerde ?

halbuki televizyonlarda ne güzel görüyoruz; güzel hatun ve bir sap yan yana otururlar bir süre sonra aralarında bir şeyler başlar eğlenceli olur yolculuk yoksa hepsi yalan mı ? kandırılıyor muyuz ? otobüslerde özgürlük istiyoruz.
uçaklarda yapılmıyor olması sevindiricidir.
Nişanlı, eş, yar, kardeş bile olsa yanyana getirtmeme.
bizzat tanık olduğum ve yaşadığım ayrımcılıktır. yanlışlıkla yanıma kız bileti kesilmişti. otobüste yer yoktu. adam bana ''bayan ayakta kalmasın centilmen ol'' dedi. bende ''ben biletliyim para verdim niye ayakta gideyim. ha illaki oturacaksa gelsin kucağıma otursun'' dedim. host ile iki atışma sonucu çift olan kişilerde birisi kalkıp adam yanıma geldi. olay öyle çözüldü. kız yanıma otursaydı ben tahrik olacağım için istemiyorlar herhalde. yurtdışından gelen adam bu durumu yaşasa herhalde türkiye den soğur.
ne yazık ki "halk bunu istiyor".

uçağa binerken bayan yanı soran insanlar varsa bu ülkede otobüs firmalarının bu uygulaması da maalesef halen normal geliyor.
bir yandan da uzun yolculuklarda bazı libidoları yüksek bayanların ve beyefendilerin yanındakilere rahatsızlık vermesi söz konusu olabileceğinden uygulanmasında minicik de olsa yarar vardır.
düzgün bayanları ve beyefendileri tenzih ederim.

türkiye'ye müstehak.
s.k kafalılıktır.

kadının yanına oturan erkeğin orgazm olacağını düşünürler.

evde, okulda, sınıfta, ailede kısacası hayatın içinde yanyana yaşayan farklı cinslerin otobüslerde gerici bir zihniyete maruz kalmasıdır.
otobüs camının garantisinin hep yılmaz erdoğan'a verilmesi.
TRENLERDE YOKTUR. COK DA GUZEL EKMEGI VARDIR ALLAH ICIN.
her erkeğin sapık olduğunu varsayan zihniyetin yaptığı mallıktır. tamam, bir takım çürük elemanlar var aramızda, bunu herkes kabul eder, ama bir örneği ele alarak tümevarım yapmak oldukça yanlıştır, hele bu örnek bir insansa. Aslında çözüm basit; kadın bilet alırken soracaksın, böyle bir durumda rahatsızlık hisseder misiniz diye, cevabına göre ayarlayacaksın. Zahmeti yok, masrafı yok, kolay bir iş.
şehiriçi çok birleşen halkın, şehirlerarasında ayrılmasını sağlayan uygulama.
herkese sapık gozuyle bakmaktır. adam ya da kadın gay veya lezbiyense ne olacak sorusunu getirir akıla.
tamam haklısınız odunluktur taş kafalılıktır ama şöyle de düşünmek lazım. yanına oturulan bayan ya senin sevgilin, kız kardeşin ya da annense? için bu kadar rahat olur muydu yine? olur dersen bir sözüm yok zaten.
şu güzelim ülkemizde nice tecavüz vakaları, nice kız kaçırmalar, vermedi diye bıçaklamalar okuyup işitiyoruz da hala akıllanmıyoruz.

arkadaşım kızın yanına oturunca ne oluyor götün göğe mi eriyor. abazanlığının son noktasını geldin de otobüste mi hacetini giderecen. git okuldan cafeden, arkadaş ortamından, bir yerden birini bul bu ne abazanlık ama..

konuya iyi niyetle yakılışılıyor elbet. delikanlı ile bir kız yan yana oturur ve aralarında mutlu bir beraberlik başlar. tam bir aile tablosu... hadi benim arkamdaki çocuğun yanına daha cevval biri düştü. yanıma da 65 yaşında susmayan bir teyze. kim çekecek yol boyu.. kim verecek bunun hesabını bana...

lise müdür yardımcıları benzeri konulara genelde şöyle yaklaşırlar, onların ağzıyla konuyu özetlemek gerekirse;
hayvan mısın olum sen
hayvan iştahlı sol görüşlü öğrencilerin keki beğenmemeleri, akabinde on tane yemeleri...
erkeklere direk tacizci, kadınlara ise direk kaşar muamelesi yapan ayrımcılıktır.

erkeksen bir bayanın yanına oturtmazlar yol boyunca ırzına geçme diye, bayansan bir erkeğin yanına oturmazlar iki muhabbetten sonra elletme, verme diye.

böyle zihniyetin ben da beyin hücrelerine sokiyim.
ayırımcılık değil, (erkekle kadının yan yana geldikleri anda sevişeceklerine dair) inanç ve (yobaz) kültür meselesidir.
doğulu batılı ayrımcılığı gibidir.
(bkz: ikinci sınıf bir otobüste şehirlerarası yolculuk)
ayrımcılık, gericilik olarak adlandıran bir çok insanın eşinin, kızkardeşinin başına gelmiş olsa ilk önce kendisinin itiraz edeceği durumdur. kadın-erkek ilişkisine alışık bir toplum değiliz ve bir çok erkek eşinden başka bir bayanla bırakın saatlerce seyahat etmeyi, yolda merhabalaşmıyor bile. dersen ki olması gereken midir diye, tabii ki hayır.