bugün

bize renkli de geldi, renksiz de. renklisine de yerleştirdik , renksizine de.
lig çok bozdu. önünü alamadık.
şampiyonluk yarışından kopunca lig renksiz geçti demek daha yerinde bir cümle olur.
bunu dememek için birkaç takım,futbolcu,hakem vs. Ne bulursan bağlamak yeterlidir.
böyle değil belki ama,ben sürekli ligin ne kadar tırto olduğundan bahseden birisiyim.tuttuğum takım olan beşiktaş şuan 28 puan farkla lider olsa bile bunu demeye devam ederdim,çünkü muhakeme yeteneğiniz yüksekse bunu görebiliyorsunuz.benim evimde dsmart spor pakedi ve digiturk spor pakedi var,hafta sonlarını maç izlemeye ayıran birisiyim,ve türkiye ligindeki hiçbir maç premier lig'deki herhangi bir maçı yakalayamıyor kalite olarak.onu geçtim,ligin en büyük 4 takımı olarak lanse edilen takımların maçları bile bir west brom-wigan maçını yakalayamıyor kalite olarak.ben çuvalla para vereceğim,ama sahaları patates tarlası gibi olan,seyir zevki yerlerde sürünen,sıkıcı bir lig izleyeceğim.yok ya? ülke futbolunun lig tv tarafından yönetilmesi de cabası.ben sadece beşiktaş maçlarını,onları da tabiri caizse zorla izleyen birisiyim.bu ülkede galatasaray da fenerbahçe de beşiktaş da bir sikim oynamıyor.şuan play off sisteminin de gelişiyle ligimizi belçika jupiler lig'den ayıran hiçbir şey yok,belçika liginin daha keyifli olduğu bile söylenebilir.

hal böyleyken 'lig sikim gibi' diyenlerin galatasaraylılar* tarafından dalgaya alınması en hafifinden trajedidir.neden trajedi? o çok süper dediğiniz ligin temsilcilerinin eline veriyorlar avrupada.ispanyol takımları karşısında moldova milli takımı gibi kalıyoruz.sonra vay efendim bilmem ne.

not: normalde lig hakkında olumlu konuşup takımı şampiyonluk yarışından kopunca 'lig çok rererö' diyen yavşaklar bizden değildir.ben bambaşka bir şey anlatmaya çalıştım.

edit: e tabi eksileyenleri anderlecht-standard liege maçına götürmek farz olur.