bugün

şakirtler abi ve abla dediğimiz üniversiteli gençler tarafından keşfedilip yetiştirilen ve gelecekte üni.li abla ve abi olan kişilerdir. bunlar tek başlarına karar verme yetisini aldıkları eğitim sayesinde kaybedip tam bir abi abla yalakası olurlar. en ufak şeyleri bile gidip abi ve ablalarına danışırlar. gelen sorulara okuduklarını sindiremediklerinden ezberledikleri kitap sözlerinden cevap verip işte nasıl ayar verilir öğren havasına girerler. ortamdaki her aklı başında insan evladı şakirtin düştüğü rezil rüsva durumu gözlemleyerek içler acınası duruma düşmemek için onlarla hemen arasına mesafe koyarlar. neden efendim içler acısı durum derseniz; ezberleri dışında düz mantıkla ilkokul öğrencilerinin bile rahatlıkla durumu idare edebilecekleri yerlerde dut yemiş bülbül gibi susup kalırlar. çevrede bunlara acıyıp bunları korumaya geçen arkadaşlarda bulunur. bunlar aslen solcu/kominist dahi olsalar bu rezilliğe dayanamadıkları için duruma bir el atalım derler. işte bu anlarda şakirt ne yapacağını nasıl davranacağını bilemez. azılı düşman olarak ezberletilen kişi onu müdafaa etmektedir. o zaman ben demi solcu/kominist oldum ikilemine düşer.

bu ve benzeri örnekler rahatlıkla artırılabilir. sonuç ise zeka yetisini kaybetmiş abilerinin/ablalarının köleleri olmuş zavallı bir nesiller yetiştirip bununla övünen abd uşakları görülmektedir.
evet bu sebeple yanlarında ezik kalan,her durumda onlar karşısında mevzi kaybeden üstün zekalı ulusalcılar en çok onlara ayar olurlar.
o kadar sikimsonik, gereksiz, saçma sapan başlıklar oluşturuluyor ki şakirtlerden de, kemalislerden de nefret eder oldum.
bi siktirin gidin sözlük nefes alsın lan.
nereye baksam kemoş, şakirt başka bir tırt yok.
girdikleri başlıklarda mantıksal çerçeveler dahilinde tartışmak namına en ufak bir şey yok.
bir mal atatürk'e sövüyor, öteki mal peygambere sövüyor.
ulan sizin yüzünüzden günahsız adamlar küfür yiyor farkındamısınız.
mod.lar ne zaman çözüm bulacak bu işe bunuda bilmiyorum.
adamın babası dinciyse dinci, kemalistse kemalist olmuş.

adama soruyorsun;

+eee sen necisin?
-babam neciyse bende ocuyum.

ulan mal, bu takım mı?
fakat solcu zekasına göre çok daha trollük içerir ve karşıdakini zor durumda bırakır.
Bence bu hüşümetin genç nesilleri genç oyları ele gecirmek için uyguladığı beyinlerini yıkadığı bir oyundur. Üniversıte harçlarını arttırarak işsizlik vs ile okumak isteyen gençler maddi sorunlar nedeniyle tercih yapamıyorlar. Bu anlarda abi/ablalar devreye girip çok düşük malıyetlere onların ihtiyaçlarını karşılıyorlar.Bu gençler ise vefasizlik olmasın diye bunların karşılığında zaman gazetesi abonesi sızıntı dergisi abonesi yaptırılıyorlar. Fetullah şerefsizlnln kitaplarını okuyorlar. Zavallı beyinleri tertemiz oluyo sonrada abiler/ablalar o beyini kendilerine göre şekillendlrlyorlar.
-abi dün yanındaki kızlar kimlerdi?
+onları kafalayıp şakirt yapacam.
-iyi de abi ein neden kızların bacaklarındaydı.
+şakirt ben onlara simit söyledim. susamları bacaklarına dökülmüş. onları silkiyodum
-abi bende kızları si?kiyodun sandıydım.
+ceza sana git 300 bab cevşen oku.
-tamam abi.
-abi kaç ekmek alayım
+dün aldığın kadar
-abi dün kaç tane almıştım
+hööö???