bugün

1954 doğumlu başbakanın 60 yaşında olmasıdır.

Şaka maka bize zaman ve yaş kavramının ne denli değişik olduğunun küçük bir örneğidir.
Mesela çok değil orta okul veya en geç lise dönemlerini hatırlıyorum da 60 yaşındaki insanlar dede nineydi bizim için. Hatta çoğu baston sahibi torun tombalak seven emekli insanlar idi. Şimdi bakıyorsun, 60 yaşında adam daha gencecik. Tutsa kolunu koparacak o denli gücü kuvveti yerinde. Görüntüsü deSen 60 hiç yok. Kendi babam da buna güzel bir örnek.
Yahut daha gerilere gidersek Mesela ilkokul çağlarına. Askere giden abilere o yaşlarda evlenen ablalara bakardım Hepsi koca koca insanlardı büyüklerdi yani baya. E şimdikilere bi bak. Adamin daha sakalı yok lan. kızın memesi yok. Biri evleniyo biri askere gidiyo.

Bide dönüp kendime bakıyorum da. Babamin Iki Çocuk sahibi olup ev geçindirdigi yaşta, beni hala Annem uyandırıyor sabahları.
Velhasıl kelam sözlük, zaman yerinde durmuyor ve beklemiyor seni. O yüzden demiş ya Hani bazılarının ataları "carpe diem", başka da birşey demiyem sözlük "anı yaşa" ve yaşamaktan vazgeçme...
(bkz: şaka maka kadir topbaş ın 69 yaşında olması)
bir nevi umutlandıran durumdur.
gülümse çekiyorum.. 'azrail'
kötü insanların fazla yaşaması gerçeği...
Baykal 1938doğumludur ve dahi hala piyasadadır, 76 yaşındadır, kaseti çıkmasa hala genel başkandı,
ecevit 1925liydi, asansörle çıkarıyorlardı seçim otobusüne, saçlarını boyuyorlardı, öldüğünde 80 yaşındaydı.
erbakan 1926lıydı. Öldüğünde genel başkandı, 85 yaşındaydı...

Olur öyle, alışığız biz tarihi eserlerin esaretine. Hala gençtir, çok gençtir.