bugün

ışid'i mossad'ın kurduğunu bilmeyen; akp'nin ışid'e sırf bu nedenle yardım ettiğinin farkında olmadığı için, ışid'e giden silahları türkmenlere gidiyor sanan; ışid'e terk edilen süleyman şah'tan çekilişimizi zafer olarak gören, ışid'i müslüman filan zanneden mal insan evladı.
o da birşey mi dedirten.

(bkz: hitleri mossad kurmuştur)
akp'li olmamamla beraber ışid'e akp'nin silah göndermediğini söyleyebilirim. şimdi bu ışid'in elindeki silahların tamamı doğu almanya'da üretilen rus yapımı silahlardır. rus yapımı olması rusya ile bizzat bağlantılı değildir. rus silah tüccarları sovyetler birliği zamanında orta doğuda ciddi manada silah satışı yapmakta idi halada öyledir savaş tanrısı filminde anlatıldığı gibi. lakin ışid sadece bu silahlarla donatılmamıştır ellerinde ingiliz yapımı silahlar ve israil malı bazukalar bulunmaktadır. geçenlerde ingiliz uçağı ışid'e silah gönderirken düşürülmüştü. ışid'e bu silahlar bizzat esad kontrolünde veriliyor çünkü suriye'nin göbeğine ışid diye bir örgüt girmesine rağmen esad bu örgüte tek kurşun sıkmıyor neden? eğer akp ciddi ciddi ışid'e silah gönderiyor olsaydı bunu asla tırlarla yapmazdı silah ticaretinden anlayan yarım beyinli birisi bile bunu bilir. silah gemi veya uçaklarla servis edilir kara yolunu deneyen bir devlete daha rastlamadım kaldı ki türkiye üzerinden kara yolu ile ışid'e silah vermek o kadar tehlikelidir ki eğer bir yakalanma söz konusu olursa bu bütün emperyalistleri olumsuz etkiler çünkü o an herkes birbirini gambazlar. lakin uluslar arası ticaret hukukuna göre özellikle denizlerdeki ticari gemiler ve bütün okyanus, denizler genelde amerikanın kontrolündedir ticaret hukukunda böyle yazmaz tabi ama soğuk savaştan sonra rajon olarak amerika bunu sağlamıştır ve kimse bu gemilere karışamaz misal bizim boğazlardan geçen amerikan gemilerine bizim bile karışamadığımız gibi. hal böyle olunca türk yapımı olmayan avrupa, amerika ve israil malları bu silahları büyük devletler neden türkiye üzerinden ışid'e kara yoluyla göndersin malmı bunlar. kaldı ki japon yapımı toyotalarla ortadoğu'da cirit atan ışid'in akp'ye ihtiyacı yoktur akp sanıldığı kadar güçlü bir parti değildir sadece arkasında büyük bir halk desteği var. her şeyi geçtim ben akp olsam ve ışide' yardım etsem neden ışid'in süleyman şah türbesine saldırmasına engel olmayıp da oradan çekileyim bu benim yönettiğim ülkeyi savaşa sokmak demektir ve bu bana ciddi miktarda oy kaybı yaşatır neden böyle bir mallık yapayım. işte bütün bunları analiz edemeyecek kadar barzo olan insanların varlığı yüzünden akp daima iktidar olacaktır. çünkü halk gerçekten doğruyu konuşanları seçmek istiyor bu halk dünyada hiç bir milletin sahip olamayacağı tecrübelere sahip bir halk. darbeler görmüş bankaları en çok sevdiği partilerce soyulmuş ülke batmış tekrar darbeler olmuş medya devlet yönetmiş hükümetleri medya getirip götürmüş vs vs vs işte bu halk cidden her şeyin farkında. mesela cemaati çok seven bu halk neden tek yanlışında sildi daha 13 yıllık olan akp için mi? hayır halk yalanı doğruyu anlıyor biliyor. beyler bence akp'yi hep biz iktidar yaptık adamlar biz yerli tanklar yapıyoruz derken biz akp ışid'e silah yolluyor amk diyerek milleten oy istiyoruz amına koyim kafamızı sikeyim cidden. artık ben bu mevzuyu cidden çözdüm hatta muhalif gazetecilere dahi güvenmiyorum ne zaman akp'yi eleştirseler akp'nin oyları artıyor amk nereden bileceğim rte'nin adamı olmadıklarını. bu iş böyle olmaz bu işin içinde henüz kavrayamadığımız bir bokluk var.

edit: akp'lisin diyeni sikiyorlarmış.