bugün

16 kasım 2013. ahmet kaya nın ölüm yıldönümü. serdar ortaç zihniyetindekilere inat 20:15 de başlayacak canlı ahmet kaya dinletisidir. herkesi bekleriz.

buyurun radyo linki: http://www.pasadederadyo.blogspot.com/
yaşamının son yıllarında siyasi kürtçülüğün kucağına oturmuş birini anarken ağzına ırkçıları alırsan bu komik bir çelişki olur. ahmet kaya önemli bir müzisyendi ama şöhret olduktan sonra ordan oraya yalpalandı. sosyalist adamın siyasi kürtçülükle işi olmaz siyasi türkçülükle işi olmadığı gibi. sosyalist olanın dincilerle de işi olmaz.işi oluyorsa ona sosyalist denemez.
vallahi apoyu özledk diyen bir iti yine kendiyle aynı yolun yolcusu olan itler dinler ve yine o itler anarlar.
çok da sikimdeydi amk.
Serdar ortaç kısmı komik olsa da bir kürt esprisi olduğu için gülemedim. Etkinliğin bayrak rengini veriyorum: Kırmızı, sarı, yeşil.
ahmet kayayı dinlemek için bir etkinliğe ihtiyacı olanların katılması yeterlidir.
benim dinlemem için bir güne desteğe ihtiyacım yok.
hatırlamak içinse bugün şivan perver i tvde izlemek yetti.
ahmet kaya onlardan farklı bir şey istemedi ama işte dün dündü.
aşk, devrim, hayat ve önemli olan daha nice konuda ezilenlerle beraber davasına uğruna savaşması bile ahmet kaya'nın gelmiş geçmiş en büyük sanatçılar arasında olmasına yeter ve ırkçılığa karşı olması, yaşadığı topraklarda zulme karşı baş kaldırması etkinliğin sebebidir.
yedi ceddine söverek andığım etkinliktir.