bugün

Bu ülkede Türk ırkçılığından başka her türlü ırkçılık yapan gördüm. Kürt, yugoslav, çerkez, bulgar vs. ırkçılığı. Bunlar her daim kendi fiziksel özelliklerini falan överler. Kürtler bile sarı saçlı mavi gözlüyüz der. Oysa Orta asyadan göçle gelmiş ve bu yurdu fetheden yegane güruh olan anadolu türkmenleri hiçbir zaman ırkçılık yapmamıştır. O yüzdendir ki kız alıp verme çok olmuş anadoluda. Ancak ben artık bu düzene son diyorum. Türkiyenin en iyi yerlerine yerleştirilen selanik-bulgar-yugoslavlar, bedavaya yaşayan kürtler , anadoluda ki avşarların topraklarına konan çerkezlere dur deme vakti. Çok beğeniyorsanız kendinizi ve anadolu-türkmen kültürünü hor görüyorsanız defolup gidin geldiğiniz yere. Osmanlıda da hor görülen anadolu türkmenleri yalnızca orduda süvari birlikleri olarak kullanıldılar kırım tatarlarıyla birlikte. Devlet adamları hep devşirmeydi. Cumhuriyet dönemi desen iç anadoluya 1 çivi bile çakılmadı. Bozok yaylasının evlatları açlıktan kırıldılar. ama hep sadık kaldılar bu adına Türk denilen ama yönetici kadrosundan Türk olmayan devlete. o sevmediğimiz doğu ve orta anadoluyu işgal eden moğol-ilhanlılar Türklere en değer veren devletti anadoluda. Bugün iç anadolu Türkmen çoğunluktaysa ilhanlılar sayesindedir. Yoksa osmanlının son dönem yöneticilerine kalsa batıyı yugoslav-rum tayfasına ,anadoluyu da diğer etnik döküntülere bırakacaklardı. Atatürk bile kurtuluş savaşını örgütlerken erzurum, sivas ve amasyayı seçti. Süvarileri yozgat-bozoktan temin etti. en çok şehidi konya verdi. ama bunların hepsi unutuldu. Bugün bize yobaz deniliyor. ama bekleyin geliyoruz. sizin devriniz bitti. Önerime gelirsek herkesin nüfus cüzdanına gerçek etnik kimliği yazılmalı. Boşnaksa boşnak , rumsa rum , gürcüye gürcü , kürt , laz ,Oğuz-Türkmen , çerkez vs. Türkleri hor gören insanın kimliğinde türk yazmamalı. ayrıca ateist olanlarada kimlikte dinsiz-ateist yazılmalı. Çünkü toplumumuzda aşırı derecede gizli ateist var. Evet ırkçı önerim budur.
(bkz: orospuluk yaparken ben orospuyum demek)
bu öneri düşünülüp uygulamaya konulmalı.
bahsetiğin güruh sadece türkmenlerden değil içinde arap iran kürt ermeni çeşittli hiristiyan halklarında oluşturduğu bi güruhdur yani ortada bi ırk yoktur. o kıyı şeritlerini kapan balkan göçmenlerinin bir çoğuda bektaşi olarak bu güruh içindedir ayrıca izmir antalya gibi tahtacıların bol olarak yaşadığı yerlerde memleketin en güzel yerleridir.
(bkz: 5inci cümle)