bugün

küllük olmayan mekanda,sigarayı dik olarak bırakmak ecelini beklemek.
sakızı koycak yer bulamayınca eşarba yapıştırmak.
kulak pislik içide kaldığında onu kulak temizleyicisiyle temizlemek yerine cebinde ki anahtarla karıştırmak. Ya da bizleri utandırıp kulak temizleyicisiyle temizlese bile nasıl olsa ev temizlenecek diye kanepenin arkasına atma durumudur.
evde yangın çıktığında olduğunuz yerde oturarak tavandan bir parça ateş düşsede sigaramı yaksa demektir.
statükocu ve darbeci notlardır.
küllük almaya üşeniyorsanız , efendim şimdi kim kalkıcak o küllüğü getirecek diye düşünürken ampül yanar diğer elim boşta neden kulannmıyorum ki.
kumandaya bastınız ve kanal değişmedi neler oluyor!, saate baktınız durmuş vay anasını!, baktınız ki piliniz bitmiş ve sizlere ömür eyvahlar olsun!, bakkala da şimdi kim gider derdi bir taraftan, kalk ev de pil ara derdi bir taraftan derken işte o an da ne yapıyoruz?, hemen hiç üzülmeden ve süzülmeden pilleri yiyoruz!, hayır tabiki de yemiyoruz ama ona benzer bir şekil de pile hafif ısırıklarla baskı uygulayıp tekrardan kullanılması gereken yere gönderip, ne bakkal ne de ev de telaşlı bir arayışa girmeden eski mutlu ve tembel anlarımıza geri dönüyoruz.
yazmaya üşendim...
siz sırtüstü yatın, bırakın karı zıplasın.