bugün

ne hikmetse türkiye imiş.

bakın beyler hükümet şakşakçılığı değil bu. ama ben anlamsızlıklara anlam veremeyen adam kıyafetini giymeyi seven bir tipim. çok küfür, eksi, hakaret vs yemişliğim vardır. ama durmak yok anasını satayim.

şimdi reklam dönüyor televizyonda. "ülkenin yarısı aç aman allahım ben sizin geleceğe umutla bakmanızı sağlayabilirim yeter ki oy atın bana. oy atın lan!" diyen bir adam.. öyle acitasyonun bini bir para (böyleydi bu laf galiba).

ee bakıyorum etrafıma. evet aç insanlar var. aç oldukları belli olan insanlar var. ama vallahi üçte bir değil. dörtte bir de değil. ülke ortalaması da o kadar geride değil. aç yatan insan görmedim ben -ortalama üçte bir olacak şekilde-. ee bu oranları götünden mi atıyor bunlar sırf oy için? geçmiş zamanlarda erzak dağıtımı ile aynısını yaptılar ve oyları hüplettiler ki bu başarılı bir yöntemdi, aşikar. yüzde 47 boru değil. ama ona bakınca milyonlarca da kendi aklıyla o partiye oy atmış adam var. yani ülkenin yüzde 47 sine erzak yardımı yapılmadı. bunu yalanlayamazsınız, çünkü sağ sol çatışmaları sırasında kahvehaneler basılır sağcı diye insanlar dövülürdü (bunu sağcılar da yapardı) bunları yaşayan bir çok insan sola uzak duruyor, bu benim etrafımda böyle.

şimdi bütün bunlar varken, böyle şeyler varken, nasıl oluyor da 3/1 imiz aç oluyoruz? şu an solda kübra bebeğin açlıktan ölmesi diye bir başlık var. sizce doğan her 3 çocuktan biri ölüyor olabilir mi peki? ölüm sebebi açlık mıdır.

sizce gerçekten 3/1'imiz aç mı?
yargılamadan ve yorum yapmadan merakımı giderebilirim sanırım..
3 tarafı denizlerle çevrili bir diyardır yarım adada diyebiliriz.