bugün

saçmalık değildir. tamamiyle insanların seçimiyle alakadır. tamam güzel kardeşim senin işine yaramayacağını düşünüyorsun fakat koskoca coca cola şirketi birkaç kişinin çıkarları doğrultusunda düşünmeyecek kadar bu işi iyi biliyor. bedava çıkmama konusunda ise bildiğiniz üzere her iki kapaktan birinde bedava olduğu söyleniyor ve reklamlarda yanlış bilgi vermek suç kapsamına giriyor. demek istediğim şu ki eğer hiç bedava çıkmıyorsa otur şanssızlığına ağla. ayrıca kırmızı kavanozda pul biber çok iyi durdu.
bizim bakkal akıllı çıktı ayrı satıyor o kavanozları.*
öyle kampanyaya böyle uygulama abicim.
neredeyse hiçbir yerden temin edemeyeceğiniz bir kampanyadır.
kolanın parasını 2 lira 50 kuruştan hesaplarsak 3 kapaktan 7 lira 50 kuruş yapıyor yani biz şimdi kazık mı yedik yoksa kar mı yaptık?
(bkz: benzincilerdeki kagit mendil kutulari)
alın kavanozları götünüze sokun dedirten kapmanyalardır.
Bu tip kampanyalara katılmak bir tercih meselesi olmakla beraber bu sefer hakikaten saçmalamış coca-cola. O kavanozlar ne öyle allahım yahu.
dağıttıkları kavanozun kapağının da dandik olduğu kampanya.
üç kapağa penguen ve ayı hediye edildiği zamanları düşününce daha mantıklı geliyor, kavanoz yine işe yarıyor, penguen aldım bir ara bir şeye benzetemedim ayakkabıların tozunu almak için kullanıyorum şimdi de, faydacı yaklaşılır cisimlere.
nerede beleş oraya yerleş pazarında, coca cola nın uymak zorunda olduğu satış stratejisi.
kavanozların eş değerini herhangi bir semt pazarında 50 kuruşa temin edip kapakları saymaya bile tenezzül etmeme seçeneğinin yanında, üç kapağı biriktirip bir de çekilişe katılma zorunluluğu olmaması açısından zararsızdır.
coca cola'yı babası zanneden kişinin saçmalık olarak nitelendirdiği kampanya.

arkadaşım kavanoz istemiyorsan, kapağı biriktirmek yerine çöpe atar ya da birine verirsin olur biter. söz mü verdiler sana "3 kapağa 1 litre bedava vereceğiz" diye? ya da kampanyayı senin istediğin şekilde mi yapacaklar? allah allah.

ayrıca kavanoz iyidir lan.