bugün

üniversiteyi 7 yılda zar zor bitirebilmekle sonuçlanır.**
(bkz: double anal penetration)
aslında hedef ne kadar büyük olursa çalışmak için azim de o kadar fazla olurmuş. çoğunlukla çift anadal için hevesli olan gençler ilk vizelerden sonra hedefi küçültürler ve sonunda vasat dercede mezun olurlar. demek ki sadece üniversiteyi bitirme hedefiyle başlasaydılar kimbilir nasıl bitirirlerdi.
ya dönem başına fazladan 2-3 ders daha alacam ne olucak,hem 2 diplomam olur okulu bitirince diyerek başladığım durum.ders kayıtları sırasında o alacağın 2-3 dersin kendi bölümünün dersleriyle çakışdığını görüp,derslere girmeden dersleri geçmek zorunda kalıp,doğal olarak geçememek. aynı zamanda ortalamayı hiç bir dönem 2nin altına düşürmemeye çalışmak.
(bkz: yiyemiyeceğin muzu soyma)
çift dikiş yapmayla son bulur.
kimisi de notlarını yüksek tutup geçiş yapmayı hedefine koyar.

- evet arkadaşlar! şimdi son bir kez daha yüksek sesle tekrar ediyoruz ve bir yıl boyunca susuyoruz... bir.. ki.. ha bir, ki, üç, dört...

hep bir ağızdan üniversite gençliği:
- ilk sene çok çalışıp notlarımı yüksek tutucaam başka bir bölüme geçiş yapıcam!!!

az önce konuşan yetkili:
-bakın şimdi söylediniz bitti.. bir daha orda burda duyarsam yakarım eğitim hayatınızı. evet, üniversitemizin hazırlık bölümü bitmiştir. şimdi gidin, adam gibi okuyun kazandığınız bölümü. son olarak top sakal ve çerçevesiz gözlük satışlarımız kantinde başlamıştır. olmayan arkadaşlar temin edebilir.."*
bu gece de ne ekmeğini yedik be umut.
standart eylemdir, sonra hedef değişir, cılızlaşır, okuldan atılmamaya kadar gidebilir.*
(bkz: hele otur bi soluklan yiğidim)
bu sözlükte yazar olanların yaş ortalamasından fazla üniversite hayatı yaşayan biri olarak söylüyorum ki, yukarıdaki önerme doğrudur...
ilk hafta itibarıyla son bulan eylemdir.
kesinlikle bu ben. şimdi üniversiteyi 5. yılda bitirebilecek miyim kaygısı içindeyim.
güncel Önemli Başlıklar