bugün

daha doğrusu üniversitelerde cemaat evlerinin sefil ve aç şakirt adaylarını ağına düşürüp, yedirip,içirip,barındırıp kıvama getirdikten sonra şakirtleştirme evresinden geçmiş şakirttir.
ilerde polis bile oluyolla.
kpss'den en az yüz alacak olan şakirttir.
bi de bunlar abiler ablalar olarak ikiye ayriliyorlar.
evet diğer öğrenciler de başka şehirlerden gelmiş sefil ve aç durumda olabilir fakat adaplı öğrencilerle cemaat kölesi şakirtler arasında ayırt edici ciddi bir özellik vardır.

birisi onca maddi olumsuzluğu karşın muhtaç değildir, maddi çıkarlar için onurunu ve fikrisin satmaz iken,
cemaat şakirti muhtaçtır muhtaç.
Üniversite ortamının her türlü harama girmeye müsait olduğunu ve gençliğini vur patlasın , çal oynasın şeklinde heba etmek istemeyen kişidir. Şimdi birtakım insanlar şöyle istiyor olabilir. Kendileri ev tutsunlar. Kız arkadaşları olsun. Hatta evli gibi yaşasın , her pisliği yapsınlar. Ne de olsa dünyaya bir kere geliniyor. Ama kişi hem dünyasını hem ahiretini kurtarmak istiyorsa yapması gereken en doğru şeyi yapmış ve içinde allah ın adının anıldığı ve namazların cemaatle kılındığı bu evlerde kalmaya karar vermiştir.

Cevap niteliğinde edit: şimdi birileri çıkıp demişler ne yani cemaat evleri dışında kalan herkes ahlaksız mı oluyor diye. Elbette böyle birşey demiyorum ben. Ama şu da bir gerçek ki bu evlerin dışında kalan insanların günaha girme olasılığı çok daha fazla. Ayrıca bu evlerde kalan herkes te melek gibidir de diyemiyorum. Keşke diyebilsem ama değil elbette. Yalnız söylediklerim de kafadan attığım tahminler değil. Gördüklerimi söylüyor. Cemaat evlerinde ya da yurtlarında kalıp sonradan arkadaşlarının gazıyla kendi evlerine çıkan genclerdeki olumsuz durumları bizzat görüyorum. Evde kalırken namaz kılan , küfür etmeyen bir insanken arkadaşlarıyla kendi evine çıkıp sigaraya başlayan , cumayı bile kılmama noktasına gelen insanları görüyorum. Üstelik bu insanlar inandığı gibi yaşamayı bırakıp , yaşadığı gibi inanmaya başlıyorlar bir yerden sonra. Haram-helal kaygısı olan bir insanken bir bakmışsınız idda oynamaya başlıyor ve diyor ki bu benim hayatım bana karışma ben hesabımı kendim vereceğim. Neyken ne oluyorlar ve ben bunları canlı canlı görüyorum.
Cemaat evine gitmeyip bekaretini kaybedip ortada kalan sonra bok yiyeceğim diye düşünen, olmadık işlere karışıp senin üstünden rant sağlamalarını sağlayan şakirtlerden bir farkları yoktur. Biri hem dünyasını hem ahiretini kaybeder. Diğeri ise dünyasını kurtardığı gibi ahireti içinde birşeyler mğrenir.
cemaat evinde kalmayan herkesi evinde seks partileri veriyor, kız sikerken aynı anda kokain çekiyor sanan tipler bunlardan çıkar.

ne beyinsizsiniz lan. kendi evinde kıldığın namaz kabul edilmiyor mu illa birinin direktifi olacak gerçi sizde.

özet: cemaat evinde kalanlar namusludur oraya gelmeyenler namussuzdur sanan aptal şakirte dönüşmüştür.

özetin özeti: bir siz adaplısınız değil mi amına koduklarım ?

final notu: lan benim ktü'de okuyup cemaat yurdunda kalan kızı meme ucunu emmekte kopartan arkadaşım var lan. kız efsanevi muamele veriyormuş. şimdi bu namuslu cemaat evine gelmeyen namussuz. yalan diyenlere pm'den yurt adıyla bilgi de vereceğim.
12 aylık senet imzalayıp her ay 750 toplam 7.500 milyar veren eşşeklerden akıllıdır.
Devlet tarafından yurda yerleştirilmemiş ve ev arkadaşı bulmaktan çekinecek kadar pasif kişilerdir bunlar. Sefil falan değiller tırsaklar. Yoksa cemaate 300 tl veriyorlar kişi başı. O parayla 3 kişi eve çıkar paşa gibi yaşarsın.*
Eğer kendini dünyevi zevklerden uzak tutmak için ve kotu şeyler yapacağından korktuğu için o cemaat evinde kalıyorsa acizdir kendine yetmeyendir başkalarının kendini yönetmesine ihtiyaç duyandir.
Sefil veya değil bu kimsenin alay konusu olmamalıdır.
Çevre edinmek için ilk girilen ortamdır. Sefillik değildir. Tabi cemaati kullanmayı bilene. Yoksa içinde kalırsınız.
şu şakirtleri rahat bırakın allah' ın çapulcuları!
yaptığı yer sofrasında ayağı ile ekmek arasında 5 cm yakınlık olan şakirttir.

bu şakobenleri merak ettiğim için bir gece jemaat evinde kalmıştım oradan biliyorum.
5 yıl önce aylık 240 lira isteniyordu her şey dahil. devlet baba sadece 90 lira isteyince işler değişti tabi.