bugün

bölümden çok üniversitenin imajına göre değişen olaydır. şimdi ülke üniversite kaynadığından dolayı bu hale gelmiştir. bir insan okuyacaksa iyi ve köklü bir üniversite okumalıdır. öyle üniversite okumuş olmak için okumamalıdır. ülkede üniversite okumuştan bol ne var?

edit: tabi kendini geliştirmek de çok önemli. ne teknikerler var 10 mühendisi cebinden çıkarır.
Su ürünleri, otopsi yardımcılığı, otobüs kaptanlığı.
diş hekimligi.
elektrik mühendisliği konusunda kişisel garanti verebilirim.
Tıp, mimarlık, hukuk, hemşirelik, psikoloji.
Hukuk değildir, yazmayın boşuna.
Only tıp.
tamamen sana bağlı.

eğer süper derece girişken biri isen,
ağzın laf yapıyorsa
az buçuk çevren varsa
kafan para işlerine basıyosa

istersen klimacı ol aminiyium yine para kazanır yolunu bulursun.

ha yok iş ayağıma gelsin diyosan
masa başı iş keyfi istiyosan
"olm bu gızlar hep bu skim tiplere gidiyo yav bunlarda ne buluyolar aminium"
diyosan

o skim tip parayı da kazanır, "garıyı gızı" da kapar, sen de (ben de) öyle ardından aval aval bakarız aq.

olay girişkenlikte bitiyor.
olay sende bitiyor.
işine hakim kendini geliştirmiş olursa istersen en iş bulunması zor bölüm olsun o işi yaparsınız ama kendini gelistirmezsen okuldaki dersleri vereyim yeter dersen istersen tıp oku farketmez, ha is bulursun tıp bitince ama pratisyen olursun ancak.
Kardeşim üniversitenin adına göre de değişir. Normalde iş bulması zor olan bölümleri Galatasaray Üniversitesinde okursan hemen iş bulabilirsin. Ama okumazsan bende Tıp derim.
Ev hanımlığı meslek yüksekokulu.
Üniversitesine göre değişir ama kesinlikle endüstri mühendisliğinin alanı çok geniştir ve iş bulunabilir.
Özel eğitim öğretmenliği kardeşim bu sene başlayacak bu bölüme. Üniversitenin sitesinde dediğine göre %100 istihdam sağlanıyormuş
Kimse de yazmamış,

(bkz: ilâhiyat)
iş bulma konusu biraz da mezun olanın elinde olan birşey tabi ama sadece tıptan mezun olduktan sonra rahat iş bulabilirsin ve parası da gayet iyidir.
Her ne kadar okumaktan şikayetci olsam da (bkz: diş hekimliği)
Tıp fakültesi. Zira istemeseniz devlet zorunlu olarak memur yapar sizi
Öyle bölüm kaldı mı artık ya. Keşke olsa.
Yarın yaşayacağın garanti değil mesleğim garanti olsa ne olur? Çalışana ekmek var kardeş geçinmesini bileceksin.
Tıp ve dis hekimliği.
Nick - entry uyumu.
Psikolojik danışmanlık ve rehberlik.

Psikoloji.

Tip.
Bilgisayar Mühendisliği.
hele soruya bak. bi akıllı sensin. tıp gibi birkaç bölüm harici yok. tıpa puan yetiyor mu?

alttaki entrye binaen ek: özel eğitim mezunuyum. iş bulursunuz ama piyasası çok düştü. sınıf ve okul öncesi mezunlarının sertifika alıp rehabilitasyon merkezlerinde çalışabilmesi bunda etkili. maaşı değişiyor. 2500 ile 4 bin arası civarı. 6-7 yıl önce maaşını sen belirliyordun. 6 bin, 7 bin, 8 bin... atanması ise diğer öğretmenlik bölümlerine göre nispeten daha kolay. 4 yıl sonra ne olur bilmiyorum ama şu an sözelden yazılabilecek en iyi ve puanı en yüksek bölüm.
hiçbiri.

odun girip odun çıkan bir öğrenci isterse tıp okusun, işi asla garanti değildir. o yüzden üniversitede bölümden ziyade fırsatları kovalamak ve iyi değerlendirmek önemlidir.
güncel Önemli Başlıklar