bugün

ne yazık ki eylemin asıl yüzüdür. ilk başta bir çevreci olarak desteklememe rağmen işin bu noktaya varmasından üzüntü duyuyorum. düzgün yasalar talep etmek yerine tayyip istifa, kemal'in askerleriyiz laflarından itibaren anlamıştım bunu zaten. her ne kadar halk sokakta dense de halk olarak lanse edilen grubun amaçları bizzat ortada. müftü'nün karısı, bikinili kadın, pkk ve ülkücü ittifakı gerçekleri görmeme yetti ve arttı bile.

emine ülker'e sormak lazım. panzerin önünde korkusuzca duran özgürlük savaşçısına(!) sormak lazım: açık oy gizli tasnif dönemi sizin döneminiz değil miydi?, darbe sizin eseriniz değil miydi? sağcı-solcu diye birbirinizi öldürürken gelmiş tayyip'i diktatör olarak lanse ediyorsunuz. cumhuriyet tarihinin en azılı diktatörleri bunu söylüyor bir de!

tayyip'i sevmem ama şu gerçeği görmek lazım, sizin kurduğunuz sistemde bu adam defalarca iktidar oluyorsa suç sizde demektir. halkın kararlarına saygı duyun ve terbiyeli olun.

işin bir de "ben partizan değilim!" diyen ikiyüzlülerin tarafı var. partizan değilsen artık siyasileşmiş olan bu eylemde yer almazsın. her şeyin komplo olduğu açık. çevrecilikle başladı, yakıp yıkmakla devam etti, "götünün kılıyık" dedirttiler insanlara para verip, duran adamı icat ettiler ki kendisi de chp ile alakalı...

sizin gibi adi muhalefeti olan başka kaç ülke var acaba? başa gelemiyorsunuz diye yaptığınız rezilliklere bak... 1923 dönemlerine dönmeyi arzulayabilirsiniz sayın anarşist arkadaşlar ama ben ateist olmama rağmen tayyip hükümetinden ne yazık ki memnunum. neden memnunum? çünkü bu adam en kötü hareketleri yapsa bile cevabını her zaman sandıkta aldı, diğer partiler gibi sinsilikler tasarlamadı.

ağaçlar... bu duyarlılığınızı nedense hayvan haklarında, insan haklarında, kadın haklarında, eşcinsel haklarında görmedik. yasalar ardı ardına çıktı ve hiçbir şey yapmadınız. şimdi kimse sizin vatanseverlik numaralarınızı yemez. en azından ben yemem. başka kapıya!
Bunu yapan ke mal yalandarogludur.
ülkesinin başbakan'ı nı halkın şikayetlerini dinlerken

"ananı da al git"

"artistlik yapma"

gibi cümleler kullanıp,

meydanda şikayetlerini dile getiren halk'ına "çapulcu" dediğinden 7 düvele şikayet ediyor olabilir miyiz acaba?..

ya da; ülke de hak ve hukuk'un sadece "hükümet" yandaşlarına göre işlediği için olabilir mi?..

ya da; ülkede, 13 yaşındaki çocuğun tecavüze uğramasını meşrulaştırdığı ve "isteyerek" ilişkiye girdiğini savunan ve bunu doğru gören %50'lik şeref yoksunu insanların olduğundan olabilir mi?..

ya da; alın teri ile bir yerlere gelen sınavlardan alnının akıyla çıkmasına rağmen "mülakat" adı altında "torpil" ile önüne geçirilen "hükümet" yanlılarının çocuklarının olduğundan olabilir mi?..

ya da; başka bir ideolojiye inandığı için baskı ile işinden çıkarılan binlerce işçi olduğundan olabilir mi?..

bu kadar yeter..

zaten beyninin %2'si çalışıyor onu da zorlamayım.

yanar filan allah muhafaza..
cumbaba eşi olup yiyenlere ortak olunca susmak değildir...
güncel Önemli Başlıklar