bugün

hitler zamanı insanlar kamplara alınırken propogandalara aldanıp e onlar da hakediyor diyen kitlenin türk versiyonudur.

doğuda herkes terörist diye zan altında bırakılır, gazeteci yaptığı haberden dolayı tutuklanır, teee dünyanın öte yanında bile vay beni nasıl protesto edersin diye insanlar dövülür ama bizim mal kitlenin derdi o seste kim kazanacak, survivor denen alayı dümen olan yarışmada kim ne edecek vs.

yarın çocuklarınız anne, baba ülkenin amına koyulurken siz ne yaptınız diye sorarlarsa yılmaz morgül'ü izledim dersiniz artık.
düşününce bu durumu benim de içim ürperiyor. daha dün bir kez daha üzerinde düşündüm hatta metroda afişini görünce...ve yolcular ciddi ciddi acun ılıcalı'nın programı hakkında konuşunca...bu arada tam 5 yıldır acun ılıcalı'nın tek bir programının tek bir bölümünün tek bir saniyesini dahi izlemedim. tv8 türevi kanallar da televizyonumuz da yüklü değil. kimlerin katıldığını ya da yarışmayla ilgili ilgili video/haberleri de hiç okumam ve izlemem. entel olduğumdan değil...hatta kültür anlamında birikimim gayet zayıftır.

ama...o gün bir şehit verdiysek bu vatan için...ben o gün bir şeye azıcık gülümsesem ya da müzik açıp dinlesem anında aklıma geliyor ve inanılmaz huzursuz oluyorum.

hep denir ya...ateş gerçekten düştüğü yeri yakıyor. bizler gene normal yaşantımıza devam ediyoruz ne yazık ki...
akıllı kitledir. ne yapsınlar yani? eğitimli asker polis bir şey yapamazken onlar ne yapsın? onu izleme bunu izleme! ne izleyecek bu millet? bence türk dizilerini izleyecekleri yerde survivor izlyebilirler. zira daha eğlenceli.
millet bilinci denen bir olguya sahip olmadığımızın en bariz göstergesidir. zira ülkenin bir bölümü yangın yeriyken, bir kısmının lale devrini yaşaması bizim tam olarak biz olmadığımız anlamına gelir. yazık kim kimin için mücadele veriyor ? nice koç yiğitler neden toprağa düşüyor ki ?