bugün

okulda öğrenemediğinin kabahati öğretmende değildir, sistem müfredatında olduğunu bilmemiz gereken başlıktır.
öğretmenlik mesleği kutsaldır. bu denli bir başlık ve açıklamalar ile kirletilmesi de ne yazık ki abese intikaldir.
En güzel cevap, gazi Mustafa Kemal den geliyor.

http://www.ogretmendenhab...oad/1327535803_sozcu1.jpg
Boş insanların lakırdısıdır. Bi öğrenciye bi harf öğretmek için dökülen ter, koşuşturmaca kolay mı sanıyorsun sen?
doğru önermedir. aslında bütün öğretmenleri işten atmak lazım. hatta öğretmenlik mesleğinin kaldırılması sonra da bir köşeye çekilip toplumun izlenmesi gerekir. "ne hale geliyorlar" diye.
Aman çok şey öğretip yoruluyorlarmis yazık yazık bize lise yıllarında ellerinde olsa bir yerlerini sildireceklerdi nerdeyse. Her kendilerine zor gelen işi ogrenciye yaptırmasıyla ünlüdür bunlar. Misal oğlum kos iki çay şöyle yavrum koş gel buraya şu dosyalari benim masaya bırak kızım gel buraya tahtaya şu soruları yaz evladım koş şu kagitlari hocalarına imzalat gel. Daha örnek bol da yazmaya degmez bu insanlar için hepsi için konuşmuyorum ama geneli atamızin tüm millete örnek gösterdiği insanlar olmaktan çok uzaklar. Ve bu maaşı asla haketmiyorlar. Bu insanlara öğretmen demek bile doğru değil çünkü bize bir şey öğretmiyorlar. Millet boşuna dersaneye falan gitmiyor. Bir kamu da çalışan öğretmene sorsan dershane gereksiz bir şey der çünkü öğrenci dershaneye gidince başarılı oluyor ya sırf o yüzden dershane ye giden öğrenciye gitme der.
Babasının parasına güvendiği iÇin Çalışmayan ve öğretmeni tarafından hakettiği gibi bırakılan kişilerin aÇtığı başlık. Öğretmenini görünce yol değiştiren nesil sonrasında böyle bir nesil yetişmesi.
Kesinlikle abartilan sorun.
Ben lisedeyken (bkz: yeal), dort ders beden dersimiz vardi ve o gun dersi olmadigi halde bize gelip beden dersinde ders anlatan matematikcilerimiz, okul cikisi cagirip konu anlatan edebiyatcilarimiz, ogle arasi yapamadigimiz sorulara bakmak icin bizi kantinde toplayip soru cozduren cografyacimiz vardi.
Sizinkiler gibi bana denk gelmedi herhalde onu bilemem ama ben ogretmenlerimin hakkini yiyemem.
haklı söylem. 2000 lirayı da 200 lirayı da hak etmiyorlar. en az 5 bin lira verilmesi gerekir. kürt çocuklarıyla, fakir çocuklarla, hastalıklı piçlerle falan uğraşan anneler babalar değil öğretmenler uğraşıyor. 30 tane salağın ileride öğretmeni hakkında sikik sikik konuşsun diye okuma yazma öğretiyorlar. böyle dingil böyle sikik öğrencilerle uğraştığını görse devlet zaten en az 5 bin lira falan verir. allahın kürtleri sizi. hodor.
Tüm gün yatan mesleğin mensubu hak etmemektedir.
Sacmalik, en kutsal meslegin bu kadar taslanmasi saygisizlik.
Çoğu öğretmen için ne yazık ki doğru genellemedir. Keşke böyle olmasaydı.

Not: kendinizi çoğunlukta görmeyin arkadaşlar, meslektaş sayılırız bir nevi. Azınlık olun lütfen.
senin gibi kana susamış, ağzından köpükler saçarak nefret söylemi saçan bir köpeği yetiştirdiği için tabiki de haketmiyor
bilader sen üstün zekalı mısın okuma yazmayı kendi kendine mi öğrendin?
Bir görüştür. Evet.
doğuda gezi yapmak amaciyla bile gitmeyecegin yerde yillarini feda edenler icin buyuk hakarettir.
Vardır böyle öğretmen bozuntuları, fakat %90 çok abartılı bi orandır. Çoğu öğretmenin hakkını yemektir.
sorarim size hangi meslekte 40 dakika calisip 15 dakika mola bide arada 1 saat mola arti hafta sonu tatil calisiyorsa bile ekstra ucret aliyor. yazin 3 ay tatil tikirinda maaş alan kim var hee bide okula gidiyoruz yazin derler ne bok yiyon oturup got buyutuyosun sohbet muhanbet sanki iş yapiyo calisio oh ne guzel lan.
mesele öğretmenlik doktorluk vs değildir. birakin 200 TL yi aldiği paranin kuruşunu haketmeyen, iş ahlaki nedir bilmeyen, devlete g.tü dayadim nasilsa deyip yatan, binler on binler vardir.
Düşündüğünü sanan beyinsiz 'insan' söylemi. 14 yaşındaki çocuktan bile saygı görmeyen geleceğin temelini atan insanlara bari siz de saygıyı çok görmeyin.
Senin sümüklü ergenini çeken o, çocuğunu adam eden o, kendi çocuğundan çok senin çocuğunu gören o. Gider böyle. Öğretmenlere bile saygı yoksa ki doktorların dövüldüğü bi yerde yaşıyoruz çok da ümit yok geleceğe dair.
toplumun çağdaşlaşma medenileşme isteğine göre eğitime ve öğretmene verilen değer paralellik arz eder. bazı hıyar toplumlarda öğretmenlik değersiz bir meslekmiş gibi görünebilir. toplumun çoğunluğunun hıyar olduğu toplumlarda bu hıyarlardan cacık bile olmaz.
Öğretmen olamayan kişi beyanidir.
Çoğunun hakettiği önerme. Aç kitabın 31. Sayfasını, koy elini sinif listesine rastgele hüseyin oku çocum. Sende arkana yaslan siradaki sayfayi kimin okuyacagina karar ver. Ay sonu parayı çek.ananı sikerim senin.
sağlam bir önermedir.
Geleceğin temelini nasıl attığı da önemli tabii ama her genelleme gibi bu da yanlış. Özellikle devlet okullarında artık öğretmen oldum beni hayatta bu işten alamazlar deyip dersleri uyuyarak ya da daha kötüsü çocukların kafasını saçma sapan, gereksiz bir sürü bilgiyle dolduran, bırakın 200 lira vermeyi öğretmen olmaya teşebbüs ettiği için 200 lira alınması gereken insanlar gördüm. Ama aynı zamanda üç kuruş paraya öğrencilerinin her şeyiyle ilgilenen, bilgiyi vermek için çırpınan öğretmenlerim de oldu. işte bunlar hep sistem.
öğretmenlik geçmişte kalmış, zamana ayak uyduramamış, aynı bilgileri tekrar eden içi boş bir meslektir, bu iş için 200 tl. para almak dahi etik değildir. günümüzde internet öğretmenlerden daha sağlıklı bir öğrenme aracıdır.
güncel Önemli Başlıklar