bugün

ya birakin bu isleri.
benim.zamanimda mudurun kendisi bizzat bahceye inip cocuklari doverdi.
siddet hala dozu azaltilarak yumusatilarak devam ediyor ilkokul dahil.
bir cocugu diger arkadasinin gozu onunde dovmek siddeti onun damarina zerk etmektir.
bugun sen ogretmen vasfiyla doversin yarin baska cocuk senden gordugunu ayni cocuga senin gibi yapinca velisini cagirirsin.
bak gordun mu is nereye gidiyor.
biz senin neyini cagiralim simdi.
basarisiz ogrenciye arkadaslarinin icinde aptal mal gibi sozler soyleyip. bir cocugun kufur ettigini duyunca cinleniyorlar.

su isi duzgun yapamayan kalkip gitsin zaten babasinin hayrina yapmiyor para aliyor.
Köy enstitüsünde gorev yapmis olan o emekcilerle bunlari ayni kefeye koymak cok adaletsiz.
güzel bir başlık.

yıl 2006, orta okuldayım. 6. sınıf. okula yeni bir matematik öğretmeni geldi. ahmet dalabasmaz. her sabah sıraların altını kontrol eder, sırasının altı kirli olan öğrencileri azarlar bazen de kaba kuvvet uygulardı.

bir sabah yine bütün öfkesini el kadar bizden çıkarmak üzere sınıfa geldi. sıra altı kontrolünü bitirdi ve sebep olmaksızın kurban olarak ismaili seçti. ismail de çok efendi çocuktu. ama çıtı çıkmıştı. ismaili tahtaya çıkardı. tokat attı, tahtaya yapıştırdı kafasını ve defalarca tahtaya vurdu kafasını. tekme de atıyordu, tokat atmaya da devam ediyordu. bütün sınıf buz kesti. ve biz öğrenciler 2 sene boyunca bu pisliğe göz yumduk. ailelerimize anlattı çoğumuz buna eminim. ailelerimiz de kendi evlatlarına zeval gelmediğinden sustu. yönetim biliyordu, yönetim de sustu. muhtemelen hepsi şiddet yanlısıydı ve elleri kirliydi.

neyse ahmet dalabasmaz, allah vermedi belanı, umarım kendin bulmuşsundur. ne matematiğe katkın oldu ne de insan olarak bize. bokunda boğul!

edit: dalabasmaz'ı buldum ehehehe. hediyeledim.
gücüme gidiyor bunların bizim kdvlerimizle maaş alması.
Bugün 24 Kasım öğretmenler günü.
Defalarca öğretmen zorbalagina maruz kalmış biri olarak öğretmenlerin psikolojik testten geçmesi kanaatindeyim. Sinir hastası, psikolojisi bozuk, akıl ruh sağlığı yerinde olmayan, zorba ogretmenler özellikle ilkokul öğretmenliği yapmamalı. Bir çocuğun ailesinden sonra eğitim aldığı en çok zaman geçirdiği yer okuldur. Bu yüzden özellikle ilkokul öğretmeni anne-babadan sonra en önemli bireydir. MEB bu konuda adım atmalı diye düşünüyorum.