bugün

bugün, o şapkaya karşı çıkan tüm her şeye karşı çıkardır..

çünkü...
yobazların göremiyeceği gerçektir.

ulan hadi asıyosunuz anladık ölmüş adamın neyini asıyorsun dürzü. yarın çıkıp şeriat adına birileri başörtü takmayanları asarsa ne yapacaksınız gerizekalı herifler düşünce yoksunu aptallar? tayyip iyi yapıyo sizlere amk daha çok yapsın helal olsun ona.
(bkz: laik sistemin çağdaş metotları)
gerçek yobazlar zaten bütün bunları yapmıştır...

işte, hilafet ve saltanat yavşakları.
iyi olmuş.
Objektif bakıldığında şu kılık kıyafet yönetmeliği ben küçük yaşlarda cumhuriyete tam bağlı bir gençken de kafamı kurcalardı. Özgürlüktü ya hani bu yeni yönetim biçimi, neden insanlar istedikleri kıyafetleri giyemiyordu? Sonra zamanla anladım ki bize bazı şeyleri haşhaş niyetine bize 6 yaşından itibaren yutturup bizi uyutmaya çalışmışlar. Senelerce "şapka takacaksın ulan pis yobaz, takke yasak, sarık yasak, cübbe yasak" der duruma gelmişiz. Biz Avrupalılaşmak yerine böyle yobaz(!) olamazdık. Olmadık! Gerçek Müslümanlara küfür ettik! Astık iskilipli Atıf'ı... Sebep "Fransıza benzemeyen çalışan Fransızdır" demesi... (Çaktırmayın haklıydı hocaefendi)... Sonra halka bu adam haindi diye yutturduk... Bize de bu yakışırdı, bizim cumhuriyetimize bu yakışırdı, batılı ve muhasır medeniyetler seviyesine ulaşmanın da tek yolu şapka takmayanı asmaktı...

Not: Şapka serbestliği kanun olarak hala mevcut değildir. 70 milyon suçlusunuz! Şapka takmadığınız için, kendi yasalarınız öyle diyor.

Edit: Çok eksilenmek istiyorum bugün nedense...
(bkz: Frenk Mukallitliği ve Şapka)