bugün

bursa ili yıldırım ilçesi belediye başkanı ve 2009 seçimleri için başkan aday adayı...

edit: gün itibariyle başkan adaylığı kesinleşmiştir.
kesinlikle partizanca siyaset yapmayan başarılı bir belediye başkanıdır. emekli öğretmendir yanılmıyorsam...
öğretmenler gününde yıldırım ilçesindeki bilboardlarda bulunan afişlerdeki isminin altında "araştırmacı-yazar" yazan belediye başkanı. bu da hıncal uluç gibi herşeyden anlayan birisi herhalde.
akpnin milletvekili adayarı arasında olduğu söylenmektedir haziran seçimlerinde.
yıldırım ilçesi için büyük bir talihsizliktir, kendileri kaybedilmiş bir 10 yıldır yıldırım için dersek abartmış olmayacağımız kanaatinde olduğum, şu an için yıldırım belediye başkanı olan zat, yıldırım gibi çok hızlı adım ve önlemlerin alınması gereken köyden bozma metropol olma yolunda olan bir şehir için ufuk ve vizyon bakımından çok dar kalan vizyon anlayışına sahip oldukları kesindir, bu kadar imkanlara, iktidar partisi belediyesi olmasına rağmen özgen keskin çok düşük bir hizmet profili yıldırım için üretmiş, sadece edebiyat ve kültürel faaliyetlerde yoğun olarak bulunmuşlardır.
1956 yılında Artvin - Ardanuç' ta doğdu. Çocukluğu, gençliği ve hizmet yılları Bursa - Yıldırım 'da geçti. Bursa Eğitim Fakültesi Türkçe Bölümü'nü bitirdikten sonra, A.Ü. Türk Dili Edebiyatı alanında lisans yaptı.Anadolu'nun değişik yerlerinde Türkçe - Edebiyat Öğretmenliği , lise müdürlüğü , Milli Eğitim Müdürlüğü ve Belediye Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu.Yazarlar Birliği, Aydınlar Ocağı başkanlığı gibi sivil toplum kuruluşlarında da görev aldı. 1997' de Vakıflar Bölge Müdürlüğü görevine getirildi. 28 Mart 2004 yılı yerel seçimlerinde Yıldırım Belediyesi Başkanı seçildi.Halen bu görevi sürdürüyor.

ESERLERi ve ÖDÜLLERi

KAR ÇiÇEĞi(Roman 1973) ,

BiR EL ATEŞ (Hikayeler 1974) ,
TÜRK SAZ ŞAiRLiĞi VE ARDANUÇLU EFKARi(inc. Araştırma 1986),
KUTLU YÜREKLER (Tiyatro M.E.B. Yay . 1987) ,
YEŞiLTUTKU (Roman Or. B. Yay. 1989) ,
BURSA DA YAYGIN EĞiTiM (1991) ,
KiMLiĞiMi ARIYORUM (Tiyatro – Yeşilay Yay. 1991),
MÜHÜR (Tarihi Roman M.E.B. Yay. 1992 ),
GÖÇMEN GÖZLER (Roman 1995),
ALPERENLER OCAĞI (Roman 1995 ),
HEDEF PROJELER (Araştırma 1995) ,
ÖNER SANAT ANTOLOJiSi (1995),
SELÇUK HATUN (Tiyatro 1996),
VAKIFLARIMIZ (Tiyatro 1999) ,
BAŞARI YOLLARI (Araştırma 2004),
BURSA iKiNDiLERi (Hikayeler 2006),
BAŞARI SENDE SAKLI (Araştırma 2007 ) ve
YUNUS EMREM VAR YAR'INA (Roman 2008) adlı kitapları yayınlanmıştı

MÜHÜR adlı romanı 1985 'te inanç Edebiyat roman ödülünü kazandı. 1989 da YEŞiL TUTKU adlı romanı , Orman Bakanlığı 1. Büyük Roman Yarışması birincilik ödülünü aldı , yine 1989 Öner Edebiyat Dergisi'nce yılın yazarı seçildi.1990 da Yeşilay ın açtığı yarışmada KiMLiĞiMi ARIYORUM oyununa en iyi tiyatro ödülü verildi. Aynı yıl öğretmenler yılı dolayısıyla açılan yarışmada ülke genelinde birincilik ödülünü , ÖĞRETMENiM adlı hikayesi kazandı. 1991 'de BiR YEŞiL BURSA VARDI adlı çevre araştırması ile Türk Edebiyat Dergisi , Röportaj Ödülü aldı.YUNUS EMREM VAR YARINA adlı romanına Sevgi Yılı ödülü verildi.
Daha bir çok ödülü olan Özgen KESKiN'in GÖÇMEN GÖZLER adlı romanı 1992 yılında M.E.B. Roman birincilik ödülü kazandı.Aynı yıl ''NÜFUS EĞiTiMi'' adlı projesi ile UNESCO Tarafından Avrupa birinciliğine layık görüldü. 2007 yılında Bakü'de Doktor ünvanı aldı.TÜRKSAV tarafındn ''2009 Türk Dünyası Hizmet Ödülü'' ile onurlandırıldı.Aynı yıl ''Birleşmiş Milletler Dünya Kültürüne Hizmet ve Üstün Nişan Madalyası''na layık görüldü. *
http://galeri.uludagsozluk.com/g/özgen-keskin/
karikatür piyasasının böyle bir tipin valığından haberdar olamamasının çok şey kaybettiği zat-ı muhterem. yaratacakları tiplemelerin bir numaralı esin kayanağı olur animallah.
geçen gün sayın belediye başkanıyla bir ortamda denk geldim. yanında bir de yaveri vardı. yaveri sanırım 2 üniversite bitirmiş. dönen sohbete kulak misafiri oldum. biri yavere şöyle dedi. çok üniversite olmadı mı sizce? bir sürü üniversite mezunu oldu. iş bulmakta zorlanıyorlar. yaver: çok olsun ki üniversite mezunları arasından iyi olanları seçelim. diğer kişi: iyileri seçiyorsunuz ama geride kalanlar iş bulamıyor. üniversite mezunu işsizler türüyor. bir devlet için hiç de iyi bir durum değil. yaver: olsun biz iyilerini seçelim aralarından devlet personeli kaliteli olsun.

ben de diyorum ki: sizin gibi zihniyetin allah belasını versin.